#33
to sie nazywa SPOJNOSC :-D

panie Hubercie ;-) i wcale nie musi byc wszystko na lx ;-)
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#35
kulki do bębenka to takie same jak w każdym wolnobiegu i większości pedałow,
możesz coś starego wyciągnąć.
a łańcuch hg-50 shitmano
lub dobierz kmc z7 z8 - większy wybór nikle i td.
ładnie
pozdro
centurion accordo gt '88, gary fisher big sur '99, trek singletrack 950 '95, romet-universal '82, centurion-ritchey '90-91, nishiki bombardier '94, peugeot black rock '90, univega dual action-pro '96, koga-miyata traveller '91/ ramy; wheller 6600 '93, centurion accordo '87, katrga dx '90 /było: muddy fox courier comp '92, peugeot mackenzie '92, giant cold rock '90, '91, '92,

#36
Dzięki za wsparcie. Pozytywne opinie mobilizują do dalszej pracy.
Przy ramie jeszcze nic nie zrobiłem. Zajmę się nią po powrocie z wypadu rowerowego. Narazie przymalowałem korozję fosolem i umyłem z grubsza. Prawdopodobnie mostek i kierownica trafi do proszku a rama zostanie podmalowana ręcznie.
Wszystko w rowerze pozostało oryginalne poza pancerzami. Stare były lekko skorodowane, wyczuwalny był znaczny opór. Niestety nie dostałem 5mm przerzutkowego i 6mm hamulcowego. Trafiły tam sprawdzone Jagwire. Oryginalne pozostały linki wieszaków hamulców - ale są dość zniszczone, więc pewnie poszukam nowych.

Mieszanka LX i DX z tego co znalazłem w necie jest oryginalna.

Bardzo podoba mi się to siodło - ma niestety lekkie przytarcia skóry - tymczasowo zakleiłem to izolacją. Czy jest jakaś sprawdzona metoda naprawy przetarć takiej powłoki?

Rower jest bardzo krótki i przez to zwrotny i zwinny. Napewno geometria wymaga przyzwyczajenia.
Odnośnie kulek to znalazłem
to . 3,175mm będzie odpowiednie? Wstawiłbym komplet przy kolejnym serwisie - narazie myślę, że brak jednej kulki nie zaszkodzi. Przy rozbieraniu bębenka miałem spory kłopot ze zdjęciem metalowego kołnierza uszczelniającego. Długo się z tym męczyłem starając się robić to delikatnie - ostatecznie wyszedł cały pognieciony - raczej pierdoła, ale jednak martwi - macie na niego sposoby?

#37
kapelusznik pisze:Niestety nie dostałem 5mm przerzutkowego i 6mm hamulcowego. Trafiły tam sprawdzone Jagwire
Jagwire :!: w takim sprzecie :oops: :oops:

odezwij sie do Himayera :idea: zdaje sie ,ze ma linki z pancerzami Epokowe Shimano
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#39
U Jasia na alle są zestawy pancerz+linka Shimano SLR, pancerze przerzutkowe też ma (tylko w kwestii końcówek do pancerza SLR jestem znakiem zapytania, bo potrzebne są większe niż zwykle obecnie stosowane). Linki i pancerze starego Suntoura też ma.
Dawes Fat Chance '91, Wheeler 5500 '91, Cilo Vasella '91, Anlen Invert '90, Winora góraloszosówka '90, Bianchi Superlug470 '96/99, Muddy Fox Sorcerer '89, Moje jazdy, Hercules California Pro '92 Hercules Indiana '91

#41
polonezGLE pisze:U Jasia na alle są zestawy pancerz+linka Shimano SLR, pancerze przerzutkowe też ma (tylko w kwestii końcówek do pancerza SLR jestem znakiem zapytania, bo potrzebne są większe niż zwykle obecnie stosowane). Linki i pancerze starego Suntoura też ma.
tutaj kupowałem
http://allegro.pl/komplet-koncowek-panc ... 33427.html
Marin PM '92, AE Concorde '96, Raleigh Technium Peak '92, Alpinestars Cro-mega DX '91, Cycle Wolf Tucano, Panasonic MC-7500 '89, Wheeler Team 9900 '93

#42
Kapelusznik, tu nie chodzi o to, że Jagwire to szajs i syf, tylko rocznikowo do Twojego roweru niezbyt pasują. Linki, pancerze i inne akcesoria pod tą marką pojawiły się u nas pod koniec lat 90tych i - przynajmniej wtedy - zbierały pochlebne opinie. Też ich używałem.
Na forum retroMTB wytkną Ci zbyt nowoczesne siodło czy inny szpej, tu wszystko ma grać rocznikowo ;-)
Dawes Fat Chance '91, Wheeler 5500 '91, Cilo Vasella '91, Anlen Invert '90, Winora góraloszosówka '90, Bianchi Superlug470 '96/99, Muddy Fox Sorcerer '89, Moje jazdy, Hercules California Pro '92 Hercules Indiana '91

#43
Linki SLR były oryginalnie - więc zamówie te z allegro, sprzedawca ma jeszcze oryginalne zaciski i kilka fajnych rzeczy:).
Tylko przerzutkowe musze znalezc jeszcze.
Jesteście w stanie ustalić jaki to rocznik rowera? Troche szukałem ale na nic konkretnego nie trafilem.

Jeszcze taka kwestia ogólna do rozważenia - przykładowo zaciski. Oryginalne mają konstrukcję która zdziera metal z ramy przy dokręcaniu (brak podkładek). Współczesne zaciski na imbus są bezpieczne i do tego lekkie. Czy w ramach ochrony ramy nie warto odstąpić lekko od poprawności?

Oczywiście też jestem za 100% oryginałem i na szczęscie tutaj jest to tylko kwestia detali.

#44
Obstawiam roczniki 1990-1991. Na alle pojawiały się podobne Longusy i nawet miały datę '91 na ramie (chyba że nie chodziło o rocznik). Shimanowskie rapid-failure oraz grupa LX pojawiły się w 1990, rama jeszcze na mufach więc to raczej te roczniki.
Dawes Fat Chance '91, Wheeler 5500 '91, Cilo Vasella '91, Anlen Invert '90, Winora góraloszosówka '90, Bianchi Superlug470 '96/99, Muddy Fox Sorcerer '89, Moje jazdy, Hercules California Pro '92 Hercules Indiana '91

#45
kapelusznik pisze: Jeszcze taka kwestia ogólna do rozważenia - przykładowo zaciski. Oryginalne mają konstrukcję która zdziera metal z ramy przy dokręcaniu (brak podkładek). Współczesne zaciski na imbus są bezpieczne i do tego lekkie. Czy w ramach ochrony ramy nie warto odstąpić lekko od poprawności?

Oczywiście też jestem za 100% oryginałem i na szczęscie tutaj jest to tylko kwestia detali.
piasty LXa i DXa występowały również z pełną osią, skręcane bardzo ładnymi nakrętkami połączonymi z podkładką, przynajmniej jeśli chodzi o tylne piasty, przednich nie widziałem. Porównywałem swego czasu wagę pełnej osi z nakrętkami do drążonej z oryginalnym zaciskiem i pełna była minimalnie lżejsza.

#50
veng pisze:
polonezGLE pisze:U Jasia na alle są zestawy pancerz+linka Shimano SLR, pancerze przerzutkowe też ma (tylko w kwestii końcówek do pancerza SLR jestem znakiem zapytania, bo potrzebne są większe niż zwykle obecnie stosowane). Linki i pancerze starego Suntoura też ma.
tutaj kupowałem
http://allegro.pl/komplet-koncowek-panc ... 33427.html
Oryginalnie w rowerze te pancerze były bez końcówek - więc jak ma być 100% to może też dać bez?
Zamówione linki, zaciski (pewnie taniej kupić niż chromować stare) i kilka śrubek

#56
Ramę Wheelera zaniosłem do mieszalni lakierów samochodowych i dopasowali.
Farbki modelarskie (akurat ja używam Humbrola) dobieram na oko, albo podjeżdżam do zaprzyjaźnionego sklepu i pani za ladą mi dopasowuje puszeczkę, gdyż płeć piękna podobnież lepiej widzi kolorystykę :-D
Dawes Fat Chance '91, Wheeler 5500 '91, Cilo Vasella '91, Anlen Invert '90, Winora góraloszosówka '90, Bianchi Superlug470 '96/99, Muddy Fox Sorcerer '89, Moje jazdy, Hercules California Pro '92 Hercules Indiana '91

#57
Witam!
Ciekawy rower. Mam wersję 2000 Comp Pro z 1989r. z U- break'iem Deore II za suportem. Rama tak samo malowana biało-żółta. Ciekawa jest tu obecność sharkfina, myślalem, że to część zestawu z Ubreak.

#59
gazzuci pisze:Witam!
Ciekawy rower. Mam wersję 2000 Comp Pro z 1989r. z U- break'iem Deore II za suportem. Rama tak samo malowana biało-żółta. Ciekawa jest tu obecność sharkfina, myślalem, że to część zestawu z Ubreak.
Comp pro musi byc niesamowity, wszystko na xt. Można zobaczyć jakieś zdjęcia? ew na pw?
Byłbym wdzięczny bo jest mało zdjęć na necie a rower wydaje mi się bardzo ładny.
Ciekaw jestem np na jakich oponach to było (u mnie są Marathon XR), jak wygląda zacisk podsiodłowy - ten mój był coś przerabiany.

Co do mojego rowera - przejechał 300 km z sakwami nad morzem - super się jeździ, ale wróciły rogi(kupiłem z rowerem, chyba oryginalne) ponieważ rower jest dość krótki(za to zwrotny)
Obecnie planuję popracować nad lakierem.
Ponoć zaprawki najlepiej robić lakierem akrylowym, do tego mieć rozcieńczalnik i utwardzacz - lekka magia dla mnie
I pytanie - czy do lakierni muszę zawozić zdemontowaną część? Czy wystarczy podjechać rowerem i dopasują?

I tak jeszcze grzecznie zapytam - skąd macie takie fajne naklejki z logo forum? :oops:
cron