Mechaniczna Pomarańcza, czyli American Eagle Concorde '96

#1
Gatunki szczególnie jadowite cechuje jaskrawe ubarwienie, jakby to powiedziała Krystyna Czubówna ;-) Miałem go wyczyścić i dopiero prezentować, ale ponieważ już służy mi na codzień (jako commuter i terenowy łącznik miasto - wieś) i o fotkę prosił forumowicz, pokazuję 'as is'.
Zmęczona rama pochodzi (ponownie) od Corrado (thx man), reszta to moja impresja.
W przyszłości zaprawki albo malowanie. Rama jest dosyć lekka.
Wybaczcie tonę podkładek pod mostkiem i amortyzowaną sztycę zamiast Ritcheya z pierwszej foty, rura sterowa jest b. krótka i nie chciałem chlastać widła podczas przymiarek, a sztyca ze względu na projekt Polska Szerokopasmowa - ostatnio Hiszpanie za kupę kasy zryli nam pola i lasy (nawet nie czuję, kiedy rymuję ) kładąc kilometry światłowodów. Ciężkim sprzętem narobili przy okazji pumptrack'ów gdzie popadnie, a woda z opadów dodała do tego nawet metrowe wyrwy. Wideł to RS Jett Race (1,6kg, hydracoil, 3 czy 4 lata za nowy do tej ramy) przed przymiarką. Za późno pomyślałem o Rondzie WP Fockera/Yvesa który był na forum i Allegro, może kiedyś coś znajdę z epoki, albo zregeneruję posiadanego Marzocchi XC600.
Czy ktoś wie, czy ten model ramy nie jest przypadkiem jakąś wersją "dla mas" / nawiązaniem do Atlanty Brentjensa, czy to tylko taki sobie wypust ?
Kolejny raz użyłem niezawodnego Deore LX, który ma dla mnie najlepszy stosunek cena/jakość. Obecnie przymierzam czarną korbę Ritcheya którą kupiłem dzięki Dezentowi i kilka mostków. Ale bez obaw, następna moja maszynka jest już na innej grupie ;-)
Przy okazji proszę o pomoc przy wyborze, zanim zmienię wideł, chociaż mostkiem go stonuję. Wybrani kandydaci na ostatniej focie.

https://drive.google.com/folderview?id= ... sp=sharing
Ostatnio zmieniony 2014-11-25, 08:50 przez veng, łącznie zmieniany 1 raz.
Marin PM '92, AE Concorde '96, Raleigh Technium Peak '92, Alpinestars Cro-mega DX '91, Cycle Wolf Tucano, Panasonic MC-7500 '89, Wheeler Team 9900 '93
Załączniki
ae.jpg
ae.jpg

#3
Fajny śmigacz. :-)
veng pisze:Kolejny raz użyłem niezawodnego Deore LX, który ma dla mnie najlepszy stosunek cena/jakość
Też jestem tego zdania... do orania na co dzień najlepsza grupa ever.
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900

#5
Jasne że inna. Tamtą zrobili Storck, AE, Concorde i Hercules

"Immediate fruit of this was Bart Brentjens winning the 1996 Atlanta Olympics on what would become the Storck Rebel hardtail, born out of Storcks cooperation with Hercules, Concorde and American Eagle (whose brand the bike carried). "

http://www.storck-bicycle.de/en/web-anz ... 0&sub=1500
Marin PM '92, AE Concorde '96, Raleigh Technium Peak '92, Alpinestars Cro-mega DX '91, Cycle Wolf Tucano, Panasonic MC-7500 '89, Wheeler Team 9900 '93

#9
No i ten kolor magury gdzie nie wiadomo co to było. Dla mnie jest to jasna zieleń albo pistacjowy a z kolei dla mnie ani trochę to żółty nie jest. Frogi były takie ciemnijsze i weszły raczej później.
Oczywiście mówimy o tym wściekle zielonym kolorze.

#11
Sory ale mi sie pokręcilo on mial tą żółtą magure.
Dzieki veng za kod ral.
Czy wie ktoś może jaki w ralu ma kolor zielona nie frog magura race line albo niebieski sid 1998 ( magura sid blue)?