Fockerowy Cannondale F900

#1
Słowo się rzekło - czas zaprezentować rower, który został już zgłoszony do konkursu na rower roku. Wiele osób już go widziało na zlocie - teraz oficjalna prezentacja. Cannondale F900 1998. Do roweru mam sentyment, bo dwa trzy razy przejechał transalp - dwa razy pod moim zadkiem i raz pod moją Martą. Rower prowadzi się wyśmienicie - jedna z najfajniejszych geometrii jakie miałem. Nie czuć, że to taki stary bajk. Ciągle bardzo lubię na nim jeździć. Rower w ciągłym użyciu. Bardzo lubię jego koła może nie jest to technologicznie niewiadomoco - ale cieniusieńkie, sparowane po dwie szprychy robią wrażenie. Korba Coda Tarantula SL to też kawałek ciekawego żelastwa - miło sie to trzyma w ręce. Poza tym raczej klasyka gatunku. Siodło wielkie, ale wygodne. Sztyca amortyzowana, bo plecy już u mnie nie te co kiedyś.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2016-04-17, 18:56 przez focker, łącznie zmieniany 1 raz.
OLX: https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/OhVB/

Są: Bontrager Privateer ; Breezer Lighting ; Cannondale F900 ; Sunn Cross ; Viner Comp Line
Były: Puch ; Wheeler E1 Titanium ; DrJekyll i MrHyde ; FSR ; FSR2 ; Klein ; Puch2 ; Trek ; HKeK ; Endorfina ; Jose .

#2
Napiszę tak ... kolor jest paskudny ... ale tobie może się podobać.
Sama rama jest zajebista a wręcz genialna :!:
Cholernie sztywna więc wcale się nie dziwię że tam siedzi sztyca z amortyzacją :-P
Miałem kiedyś F1000 SL i to było to :mrgreen:
Killera V500 też bardzo miło wspominam.
Nie boisz się że te Magury zmasakrują ramę :?:
U mnie dość mocno ją rozginały.
Generalnie mimo tego że jest dość stonowany to jako całość bardzo mi się podoba gdyż jestem fanem marki :mrgreen:
Szkoda że nie jest niebieska w perle wtedy wygrał byś ten konkurs bez dwóch zdań :lol:
Headhoka robiłeś :?:
Koła to Rolf :?: 8-)
Aaaa no i ta osłona łańcucha woła o pomstę do nieba :shock:
Ostatnio zmieniony 2015-12-19, 23:35 przez hit00r, łącznie zmieniany 1 raz.
Załączniki
cannon.jpg

#3
hit00r pisze:Napiszę tak ... kolor jest paskudny ... ale tobie może się podobać.
Sama rama jest zajebista a wręcz genialna :!:
Cholernie sztywna więc wcale się nie dziwię że tam siedzi sztyca z amortyzacją :-P
Miałem kiedyś F1000 SL i to było to :mrgreen:
Killera V500 też bardzo miło wspominam.
Nie boisz się że te Magury zmasakrują ramę :?:
U mnie dość mocno ją rozginały.
Generalnie mimo tego że jest dość stonowany to jako całość bardzo mi się podoba gdyż jestem fanem marki :mrgreen:
Szkoda że nie jest niebieska w perle wtedy wygrał byś ten konkurs bez dwóch zdań :lol:
Headhoka robiłeś :?:
Koła to Rolf :?: 8-)
Obrazek
Lodzermensch

#11
hit00r pisze:Szkoda że nie jest niebieska
mowilem ci juz :-> puknij sie w czolo
kolor fajny ...z tych rzadziej spotykanych do tego fajnie wygladajacy kokpit i .....kolka ---lza sie w oku kreci mialem takie w pierwszym rowerze kupionym juz za morzem :-(


nooo i zdjecie nr 6
ale zeby nie bylo ;-)
razem z moja droga polowka oceniamy na 6
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#12
marcin74 pisze:
hit00r pisze:Szkoda że nie jest niebieska
mowilem ci juz :-> puknij sie w czolo
kolor fajny ...z tych rzadziej spotykanych do tego fajnie wygladajacy kokpit i .....kolka ---lza sie w oku kreci mialem takie w pierwszym rowerze kupionym juz za morzem :-(
Sami wielbiciele matu tutaj widzę ...
Każdy lubi coś innego ... a koła Rolfa też miałem w Treku z niebieskimi obręczami i czarnymi piastami - chyba Dolomite.
Fajne póki coś w nich nie padnie :-/
Ciekawe jak ten rower prezentuje się na żywo bo pewnie o wiele lepiej niż na foto ... przeważnie tak właśnie jest :-P

#13
No i z nowu tytuł powędruje do Łodzi :-) Wy chyba tam macie jakąś recepte na wygrywanie :-)
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900

#16
Koła to Rolf Satellite. Wymieniałem w nich kulki i konusy - wszystko pasowało od piast Shimano. Szprychy są standardowe, sygnowane znaczkiem DT - więc z nimi tez nie ma problemu. Jedyne co może rodzić problemy to obręcz - więc w porównaniu do innych kół systemowych i tak jest nieźle. Ja na nie nie narzekam.

Pedały to Ritchey Pro V3 - standardowe pedały SPD z systemem zapożyczonym bezpośrednio od Shimano. Jedyny ich element inny niż w pedałach konkurencji to ogromne łożysko główne. Jestem z nich zadowolony - mam dwie pary i jak mi się nadarzy okazja, to będę polować na kolejne.

Kolor to kwestia gustu. Mi się matowe zawsze podobały. Zawsze chciałem mieć czerwonego, ale jak się ten napatoczył, to od razu wpadł mi w oko.
Fajne są w nim kalkomanie - nie wiem jak one są zrobione, ale wyglądają jak malowane, a nie naklejane. Stanowią absolutnie jedną całość z lakierem bazowym. Ta rama swoje kosztowała w 1998r - to widać po detalach.

Co ciekawe - katalogowo F900 był dostępny zasadnioczo w kolorze... niebieskiej perły. Szary był w opcji - dzięki Bogu trafiła mi się ta wersja ;)
Obrazek
OLX: https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/OhVB/

Są: Bontrager Privateer ; Breezer Lighting ; Cannondale F900 ; Sunn Cross ; Viner Comp Line
Były: Puch ; Wheeler E1 Titanium ; DrJekyll i MrHyde ; FSR ; FSR2 ; Klein ; Puch2 ; Trek ; HKeK ; Endorfina ; Jose .

#17
focker pisze:Koła to Rolf Satellite. Jedyne co może rodzić problemy to obręcz - więc w porównaniu do innych kół systemowych i tak jest nieźle. Ja na nie nie narzekam.
Kolor to kwestia gustu. Mi się matowe zawsze podobały.
Fajne są w nim kalkomanie - nie wiem jak one są zrobione, ale wyglądają jak malowane, a nie naklejane. Stanowią absolutnie jedną całość z lakierem bazowym. Ta rama swoje kosztowała w 1998r - to widać po detalach.
Co ciekawe - katalogowo F900 był dostępny zasadnioczo w kolorze... niebieskiej perły. Szary był w opcji - dzięki Bogu trafiła mi się ta wersja ;)
No właśnie odnośnie kół ... jedyne co to obręcz i to jest masakra jeśli padnie ... a w końcu padnie bo to chyba nie jest ceramiczna :?:
W tym moim V1000 SL były normalne naklejki na lakierze.
Z kolei w Super V1000 już były kalki pod lakierem tak samo jak w Killerze V500
Możliwe że to zależy od rocznika :?:
Gdybyś wstawił swojego w wersji niebieskiej to sam bym na niego głosował :mrgreen:
Załączniki
96sv1000.jpg
cannon killer.jpg
155844891_vintage-1996-cannondale-f1000-.jpg

#18
hit00r pisze:Gdybyś wstawił swojego w wersji niebieskiej to sam bym na niego głosował
Grzesiek !!!! dzwon do Himayera :roll:
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#19
Gdybyś wstawił swojego w wersji niebieskiej to sam bym na niego głosował :mrgreen:
Hmmm....
Jakby Ci tu powiedzieć.
To co napisałeś pozwala mi wierzyć, że rower jednak nie jest taki zły.
Gdyby Ci się za bardzo podobał to by oznaczało, że gdzieś popełniłem błąd ;)
OLX: https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/OhVB/

Są: Bontrager Privateer ; Breezer Lighting ; Cannondale F900 ; Sunn Cross ; Viner Comp Line
Były: Puch ; Wheeler E1 Titanium ; DrJekyll i MrHyde ; FSR ; FSR2 ; Klein ; Puch2 ; Trek ; HKeK ; Endorfina ; Jose .

#20
focker pisze:Gdyby Ci się za bardzo podobał to by oznaczało, że gdzieś popełniłem błąd ;)
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#21
focker pisze: Jakby Ci tu powiedzieć.
To co napisałeś pozwala mi wierzyć, że rower jednak nie jest taki zły.
Gdyby Ci się za bardzo podobał to by oznaczało, że gdzieś popełniłem błąd ;)
Yhhh ty "kundlu" wredny :lol: :lol: :lol:
Nie napisałem że rower mi się nie podoba tylko jego kolor bo części składowe są OK :!:
Dla mnie zawsze Cannon będzie się kojarzył z perłą a najlepiej niebieską - tak jak na fotach , bo miałem identyczne sprzęty.
To już takie zboczenie a ty masz swoje zboczenie na punkcie matu 8-)

#22
hit.l.e.r
ależ czerwone detale ożywiają szarość...
centurion accordo gt '88, gary fisher big sur '99, trek singletrack 950 '95, romet-universal '82, centurion-ritchey '90-91, nishiki bombardier '94, peugeot black rock '90, univega dual action-pro '96, koga-miyata traveller '91/ ramy; wheller 6600 '93, centurion accordo '87, katrga dx '90 /było: muddy fox courier comp '92, peugeot mackenzie '92, giant cold rock '90, '91, '92,

#27
jest sie czym chwalic :-> zazdraszczam
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#29
nie ma czego , każdy może jechać , tylko Wam sie po prostu nie chce , wolicie siedzieć i klikać :roll: ruszać dupska , w niedziele Hala Krupowa wzywa, ale chyba na butach pojade

ja mam przesrane bo w sumie wolne na jazdy mam na jesieni pózniej i w zime , póżniej sezon sie zaczyna i człowiek zmęczony jest robotą ... ale zima w tym roku jest łaskawa ....
www.velotech.pl

#30
Piotr pisze:nie ma czego , każdy może jechać , tylko Wam sie po prostu nie chce , wolicie siedzieć i klikać :roll: ruszać dupska , w niedziele Hala Krupowa wzywa, ale chyba na butach pojade

ja mam przesrane bo w sumie wolne na jazdy mam na jesieni pózniej i w zime , póżniej sezon sie zaczyna i człowiek zmęczony jest robotą ... ale zima w tym roku jest łaskawa ....
No tak, bo my to mamy wolne kiedy chcemy i o każdej porze roku.
Lodzermensch