Marin Pine Mountain 1992

#1
Przedstawiam rower, który restaurowałem i kompletowałem zaczynając od ramy z widelcem Rockstar, sterami, mostkiem i kierą Marin Lite, kupionej od znajomego. Starałem się przywrócić go w miarę możliwości do stanu katalogowego. Odstępstwa to opony, chwyty (są Ritchey WCS Ergo piankowe, podobne do oryginalnych, lecz te z zaciskami - jestem w stanie obrócić wszystko co ich nie ma), siodło (pierw Freccia, obecnie Turbo) oraz pedały (Accent Hellium zmienione na Deore XT) i sztyca z zaciskiem.
Przepraszam za jakość zdjęć - dysponuję tylko aparatem w telefonie.

https://drive.google.com/folderview?id= ... sp=sharing

Na zdjęciach są widoczne wspomniane stany pośrednie. Obecnie rower ma skinwalle Continentala, muszę dorobić fotki.
Ostatnio zmieniony 2014-11-25, 08:06 przez veng, łącznie zmieniany 1 raz.
Marin PM '92, AE Concorde '96, Raleigh Technium Peak '92, Alpinestars Cro-mega DX '91, Cycle Wolf Tucano, Panasonic MC-7500 '89, Wheeler Team 9900 '93
Załączniki
m.jpg
Aktualny wygląd

#3
Piotr pisze:kierownica i sztyca........ wiesz co ..
Kiera jest oryginalna, ale była tak porysowana, że musiałem ją potraktować brutalnie, czyt. zeszlifować i spolerować.
Skończy się sezon to ją zdemontuję, dopoleruję na lusterko i postaram się odtworzyć napisy.

#6
skolioza pisze:fajny, kolorek I klasa i nie wygląda na wyblakły!
dzięki, właściwie to strasznie był wypłowiały i poobijany, dostał zatem chemią do gołej stali i kompletne malowanie

#7
ooo i to sie chwali , a nie jak co poniektórzy :-P ( wiekszość jak widać ) na giełde, od sztrymsa kupić gotowca , szmatą przeleciec i za retromaniaka sie uważa ....

Masz duży plus za oddtworzenie prawie oryginału i poświęcony czas .

Kierownice i sztyce upolujesz , czasem sie pojawiają
www.velotech.pl

#9
Piotr pisze:Masz duży plus
...........

poprzycinaj tylko te sterczace koncowki linek :-P
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#11
Ten starszy model gripów Ritcheya założony na jakąś lepką ciecz (Fanta, Cola) przyklei się tak, że trzeba będzie ciąć i zrywać po kawałku.

Generalnie rower fajnie odtworzony, poza oczywistą sztycą i kilkoma niuansami najbardziej mnie razi napis "Pine Mountain", wygląda mi to na naklejkę, jeśli tak jest to postarałbym się o odtworzenie zgodne z oryginałem, tu użyta czcionka razi niemiłosiernie :-)

Ale generalnie bardzo pozytywny projekcik. Fajnie, że na osprzęcie w tak dobrym stanie :-)
Alpinestars x9, Breezer x2, Intense x2, Klein x3, Yeti x2, Cannondale, Specialized, GT, Rocky Mountain...
+ Checker Pig, Creme, Electra

#12
W sumie mam pytanie - po co jest z przodu opór do hamulców na widelcu, skoro mostek ma kółeczko?

Edyta: ok - opór jest tylko na pierwszych zdjęciach. Zastanawiałem się, czy jest tu jakiś ukryty cel :)
OLX: https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/OhVB/

Są: Bontrager Privateer ; Breezer Lighting ; Cannondale F900 ; Sunn Cross ; Viner Comp Line
Były: Puch ; Wheeler E1 Titanium ; DrJekyll i MrHyde ; FSR ; FSR2 ; Klein ; Puch2 ; Trek ; HKeK ; Endorfina ; Jose .

#13
focker pisze:W sumie mam pytanie - po co jest z przodu opór do hamulców na widelcu, skoro mostek ma kółeczko?

Edyta: ok - opór jest tylko na pierwszych zdjęciach. Zastanawiałem się, czy jest tu jakiś ukryty cel :)
założyłem z rozpędu na widelec i się puknąłem w czoło ciągnąc linki ;-)

#15
mekp pisze:Witam.

Fajny rower... podobają mi się takie projekty. Sam zabieram się za cos podobnego ;-)

Jeszcze tylko jedno pytanie... Czy PM nie stał na DXie ??

pozdrawiam
xMekpx
Dzięki. Na ostatniej fotce masz specyfikację: ten model (co prawda inna wersja malowania) ma trochę DX, trochę XT. Z tego mój na fotkach ma niezgodne tylko FH i HB - są z grupy XT. Obecnie jest na obręczach Wolbera z DX 650 od Himayera.

#18
siedem3 pisze:Ten starszy model gripów Ritcheya założony na jakąś lepką ciecz (Fanta, Cola) przyklei się tak, że trzeba będzie ciąć i zrywać po kawałku.
(...)
wygląda mi to na naklejkę, jeśli tak jest to postarałbym się o odtworzenie zgodne z oryginałem, tu użyta czcionka razi niemiłosiernie :-)
Muszę się takich gripów dorobić to spróbuję. Tak, to naklejki winylowe. Na razie zostawię, bo przylakierowane przezroczystym werniksem. Mam w planie przygotowanie całości oznaczeń, łącznie z tymi brakującymi, ale to już na jakiś remont w przyszłości. Może niezbyt odległej, bo nawet dziś Marin nakręcił trochę kilometrów w ramach rozładowania nerwów po wizycie u dentysty, jazda nocna rządzi ;-)

#19
Bardzo fajny Marin. Podziwiam za odtworzenie koluru i napisów. Były ponownie wycinane czy malowane?

Mam sentyment do Marina ...moze jeszcze kiedyś do mnie wróci Nail Trail :)
Woodlands 29-er cr-mo
Trek 750
ARCADIA 6000
Suntour XC Pro WTB w kartonach czeka na nowe życie

#20
WojtekKa pisze:Bardzo fajny Marin. Podziwiam za odtworzenie koluru i napisów. Były ponownie wycinane czy malowane?
Cięte ploterem z kolorowego winylu.

#21
veng pisze:
WojtekKa pisze:Bardzo fajny Marin. Podziwiam za odtworzenie koluru i napisów. Były ponownie wycinane czy malowane?
Cięte ploterem z kolorowego winylu.

Przepraszam za głupie pytanie, we wcześniejszym poście pisałeś o naklejkach winylowych. Bardzo dobrze odrestaurowana rama. Nie poznałbym ,że to "nowe" malowanie.
Woodlands 29-er cr-mo
Trek 750
ARCADIA 6000
Suntour XC Pro WTB w kartonach czeka na nowe życie