RetroMTB FORUM Dyskusyjne Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Amortyzatory z dawnych lat
Autor Wiadomość
focker 
Doktor resor

Wysłany: 2018-03-18, 22:29   

Nie dało się nic wsadzić - za mało miejsca. Próbowałem.

Wadliwą partię najłatwiej poznać po numerach seryjnych wskazanych w ogłoszeniu. Generalnie jednak co miało pęknąć, to już raczej pękło. Chyba ;)

Są: Bontrager Privateer ; Wheeler E1 Titanium ; Breezer Lighting ; Endorfina ; Endorfina ; Cannondale F900 ; Sunn Cross ; Viner Comp Line
Były: Puch ; DrJekyll i MrHyde ; FSR ; FSR2 ; Klein ; Puch2 ; Trek ; HKeK ; Jose .

damian00716 

Wysłany: 2018-03-30, 22:19   

Ryś Stepowy napisał/a:
Witajcie. Dziś po 2h Edyta została postawiona na lagach :-) . Po namyśle postanowiliśmy użyć jednak Ex Judy Butter. Wykonałem "przyrząd" do smarowania dolnych ślizgów (rurka + szmatka). Tłumik został rozebrany i daliśmy mu nowego oleju. Pod ręką był Castrol Fork Oil 5W. Pracuje wszystko ok. Dzięki przede wszystkim Fockerowi za pomoc, oraz pozostałym kolegom.

Teraz szukamy naklejek - macie jakieś namiary, pomysły itp.

Poniżej kilka zdjęć:

W jaki sposób oczyściłeś i jak / czym pomalowałeś amortyzatory?
Znalazłeś może już jakieś naklejki? :)

mentos 
TęczaMa7Kolorów

Wysłany: 2018-04-06, 01:07   

focker napisał/a:

Wadliwą partię najłatwiej poznać po numerach seryjnych wskazanych w ogłoszeniu. Generalnie jednak co miało pęknąć, to już raczej pękło. Chyba ;)

hmmm, właśnie zanabyłem MAG'a 20 bo pasuje rocznikowo do tfutfu "projektu" a ma numer z zakresu :-/ Ciekawe czy SRAM by zareagował gdybym wysłał i załączył koronę z numerem (jest na goleni) i to wezwanie ? :mrgreen: Notabene pęknięty był/jest akurat most - może ma ktuś takowy z jakiegoś rozpadlaka? Mam dwa MAG'i 21 ale jest inny.

2ass 

Wysłany: 2018-04-13, 00:40   

Dzis u handlarzy widzialem i dotykalem to :shock: :shock: :shock: :shock: (foto pogladowe)

Mieli jeszcze Voteca, judy xc chyba z Cannona bo dol przebity na 1,5", Z2, Shivera, ale ten Noleen jest piekny :mrgreen:

hit00r II 
Już będę grzeczny :)

Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: 2018-04-13, 01:20   

2ass napisał/a:
Shivera,

A jaki konkretnie model ?
Rocznik ?
Stan ?
Cena ?

mentos 
TęczaMa7Kolorów

Wysłany: 2018-04-13, 12:38   

focker napisał/a:

Odnośnie wadliwej partii z zacytowanego ostrzeżenia:

“The suspension forks with the defective crowns were sold through bicycle retail outlets worldwide. The Mag 20 and Mag 30 suspension forks have bright nickel finish and a "ROCKSHOX/MAGNESIUM" decal on the front of the fork. Forks with serial numbers 27266 through 158841 are involved in this recall. Forks with a dull bronze finish are not affected by this recall.”

to zachodziłem w głowę z tymi wykończeniami o co chodzi, już chyba wiem i może się to komus przyda ktoteż upiera się mieć w rowerze na 1992 amora RS z 1992 ;-) . Pisza tam że wadliwe korony wzywane do wymiany są z zakresu numerów x-y ale dltych w wykończeniu nickel a nie dotyczy tych dull bronze. Nie wiedziałem do końca o co tu im chodziło. Mnie tam się wydawało że było jedno wykończenie standardowe takie złotawe i może były jakieś krótkie seriie brązowe. Ale tu jak ktoś mi zasugerował z innego forum chodziło chyba o to, że to nickel wykończenie to było takie lustrzane/polerowane złoto jak np. MAG21 SLTi miał a bronze to to standardowe złote niech będzie, że matowe, dla mnie jest bardziej metaliczne. Swoją drogą ciekawe że ten złotawy kolor można nazwać brązowym ;-) Wklejam fotkę porównawczą jak kogoś to enteresuje. Widać też że były różne tężniki goleni zwane dziś mostami ;-)

focker 
Doktor resor

Wysłany: 2018-04-13, 13:44   

Mam obydwie korony. W weekend zrobię zdjęcie, żeby było wiadomo w czym jest różnica. Żeby było śmieszniej - pękniętą mam koronę "brązową" :)
Tu masz kopalnię wiedzy o tym, jakie były wersje komponentów MAGa:
http://www.retrobike.co.u.../RSSection4.pdf

Są: Bontrager Privateer ; Wheeler E1 Titanium ; Breezer Lighting ; Endorfina ; Endorfina ; Cannondale F900 ; Sunn Cross ; Viner Comp Line
Były: Puch ; DrJekyll i MrHyde ; FSR ; FSR2 ; Klein ; Puch2 ; Trek ; HKeK ; Jose .

mentos 
TęczaMa7Kolorów

Wysłany: 2018-04-13, 15:30   

ooo super, dzięki, się przyda choć juz do 2 rzeczy mogę się przyczepić ;-) Na stronie 4-6 są podane elementy które były rózne w różnych rocznikach/modelach ale nie jest podane że modele 92-93 choć miały dolne golenie symetryczne to były to jednak różne odlewy i brakuje mi mostu takiego jak na zdjęciu powyżej w tym lustrzanym złotym - ma dłuższy opór pancerza jak się przyjrzeć i widziałem też kilka innych fotek z takowym.

Czekam z niecierpliwością na te fotki koron pls.

focker 
Doktor resor

Wysłany: 2018-04-13, 15:41   

Już kiedyś zauważyłem ten błąd. Dolne golenie są inne dla roczników 1992 i 1993 chociażby dlatego, że w późniejszych wersjach górne golenie wchodzą w dolne znacznie głębiej niż w roczniku 1992 (sprężyna negatywna).

Piotr 
Wielki Inkwizytor

Wysłany: 2018-04-13, 21:32   

Zanim wkleję rower podrzucam temacik - Trek DDS3, jak się ugina to plumka olej i powietrze.
tel. 666-316-604

2ass 

Wysłany: 2018-04-13, 23:31   

hit00r II napisał/a:
2ass napisał/a:
Shivera,

A jaki konkretnie model ?
Rocznik ?
Stan ?
Cena ?

Nie obadalem, jaralem sie noleenem, jutro moze podjade, potrzebujesz ?

hit00r II 

Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: 2018-04-14, 00:17   

[quote="2ass"
Nie obadalem, jaralem sie noleenem, jutro moze podjade, potrzebujesz ?[/quote]
To zależy od modelu , ceny i stanu.

done 

Wysłany: 2018-04-18, 21:58   

Mam pytanie, czy golenie od rs sid z lat 98-2001 są taki same jak w rs judy sl 96-98. Wiem, że to są inne amortyzatory, chodzi mi tylko o to, czy golenie można by zamienić :?: W katalogach wyglądają niemal identycznie. Może ktoś już tak próbował :?:

hit00r II 

Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: 2018-04-18, 22:53   

done napisał/a:
Mam pytanie, czy golenie od rs sid z lat 98-2001 są taki same jak w rs judy sl 96-98. Wiem, że to są inne amortyzatory, chodzi mi tylko o to, czy golenie można by zamienić :?: W katalogach wyglądają niemal identycznie. Może ktoś już tak próbował :?:

Ale o które lagi ci chodzi ?
Dolne czy górne ?

done 

Wysłany: 2018-04-18, 23:05   

Dolne. Konkretnie chodzi mi o to czy da radę z Judy przełożyć wszystko do sid'a i odwrotnie. Cczy ta część jest kompatybilna.

Odpowiedz do tematu