GieTek TEQUESTA '92 - czarnuch z młyna

#1
130 PLN

Aż tyle musiałem za to wypłakać na Młynie we Wrocławiu :mrgreen:
Za punkt honoru postawiłem sobie odrestaurowanie tej fury.
W katalogach jeszcze nie sprawdzałem, ale stan wydaje się być oryginalny. Technicznie też OK, w zasadzie tylko mocno brudny. Zapoda się polerke tu i tam, inne siodło, gumy i chwyty i będzie drabina jak ta lala. Długie to strasznie. Fajka niczym murzyński penis. Ledwo przez to sięgam do kiery. Może już dziś ruszę z tematem. Póki co wrzucam fotki jak to wyglądało bezpośrednio od żyda.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Foty będą standardowo na Flickrze
https://www.facebook.com/evobikesycow

#8
Z tego co wiem to nie najwyższa rama (druga od góry pod zględem wielkości) ale po prostu GTki są takie kwadratowe jak współczesne CUBY czy Scotty - wysokie i krótkie, bez slopingu i tak to dziwnie wygląda. IMO w tej ramie powinna być 2cm wyższa główka to by się lekko slopping zarysował a tak to mostek/fajkę trzeba w kosmos wyciągać.
https://www.facebook.com/evobikesycow

#10
bo stalowe gt to w ogóle miały nie mieć tego całego slopingu, tak były projektowane, miały być sztywne bocznie. Pokochasz to, albo rzucisz.
Osłonkę kasety zostawiasz? Wbrew pozorom, serio pytam, jakoś mi tak naszło ostatnio, że jest to element retrodizajnu, tak, wiem, że amatorskiej klasy, ale ta tequesta to też nie jest hajend przecież.
Koła bym zostawił srebrne, i jest już nas chyba dwóch polujących na takie siodło, prawda?:
Obrazek
Moje skromne dzieła: -> http://rpk.ehost.pl/wp/kategorie/rowery/

#12
I co ty Hubert wiesz o retroMTB ? Obejrzyj ramy MTB z lat osiemdziesiatych przypominajace szosówki, zerknij na rowery z wczesnych lat 90tych, to moze przestaniesz sie dziwić.' Tydzień temu na alle u handlarza za trzy stòwy pokazal sie Karakoram 91 albo 92, opròcz rd kompletny jak fabryka dała, wygládał jak nòwka, ktoś wziął i na czéści puszcza... Aż żal bo rower jak z salonu :-/
Dawes Fat Chance '91, Wheeler 5500 '91, Cilo Vasella '91, Anlen Invert '90, Winora góraloszosówka '90, Bianchi Superlug470 '96/99, Muddy Fox Sorcerer '89, Moje jazdy, Hercules California Pro '92 Hercules Indiana '91

#14
aldek pisze:bo stalowe gt to w ogóle miały nie mieć tego całego slopingu, tak były projektowane, miały być sztywne bocznie. Pokochasz to, albo rzucisz.
Osłonkę kasety zostawiasz? Wbrew pozorom, serio pytam, jakoś mi tak naszło ostatnio, że jest to element retrodizajnu, tak, wiem, że amatorskiej klasy, ale ta tequesta to też nie jest hajend przecież.
Koła bym zostawił srebrne, i jest już nas chyba dwóch polujących na takie siodło, prawda?:
trzech, mam Lawinę taką, jak Twoja ;-)
Marin PM '92, AE Concorde '96, Raleigh Technium Peak '92, Alpinestars Cro-mega DX '91, Cycle Wolf Tucano, Panasonic MC-7500 '89, Wheeler Team 9900 '93

#15
Aldek siodło zacne, nawet nie wiedziałem że takie było.
Obawiam się że ta osłonka może popękać przy zdejmowaniu, już zreszta jest pęknięta.
Gdyby była jeszcze większa można by ją przerobić na Tioga-Disc :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Większość rzeczy zostanie, koła również, są w super stanie technicznym i dobrze wyglądają.
https://www.facebook.com/evobikesycow

#20
Adamello pisze: Generalnie cały czas staram się iść drogą renowacji. Żadnych NOSów czy zbędnych inwestycji. Ma być tanio jak się tylko da.
super podejście - kibicuję :-)

#21
Człowiek Dremel :-) Adamdremello :-).
Gratulacje! Podejście do tematu pełna profeska.
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900

#22
Adamello pisze:Tym razem RD - Deore LX M550
moje pierwsze zmiany w PIERWSZYM mtb na 100gs´ie
to wymiana korb na exage 300lx i wlasnie rd lx m550 :cry:

oddalbym wszystko zeby wrocic do tamtych czasow :cry: :cry: :cry:
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#27
No właśnie nie wiem co zrobić z tym rowerem bo tylko mi graci i chyba zabiore grupe reszta na opyl a może nie. Tak czy siak to mój rower ,który jest w 100% z lat 90s bez najmnijszej domieszki xxi wieku.