#784
ciekawe jest bo pierwszy raz widzę to pod baryłkę regulacyjna. Bardziej to taki napinacz z tym mi się kojarzy:
Bullet Brothers chain tensioner
https://www.google.pl/search?q=Bullet+B ... 80&bih=887
Często to występowało z DCD (Dave chain device). Nawet jedno i drugie jest w książce Zinna,a DCD można na chainspottingu zobaczyć. Tylko właściwie czy to miało sens jak można zwiększyć napięcie wózka bez tego? Ale na pewno jest to symbol DH z tamtych lat.

#785
Wpadł mi ostatnio taki niepozorny rower trekkingowy na zielonej ramie:

Obrazek


Osprzęt był Sachsa ale spodobała mi się głównie ramka. Ładnie zrobiona, czysto uchowana, pomimo uzbrojenia w bagażnik, błotniki i nóżkę :mrgreen: wykazywała dosyć sportowe geo. Wziąłem zestaw z myślą aby pokombinować i zbudować znajomemu budżetowy rower na dojazdy do pracy.
Jednak gdy stopniowo rozkradałem rower z osprzętu, sama rama wydawała się coraz ciekawsza. Szybko ogołociłem ją do zera by obczaić wszystkie szczegóły.
Żadnej metki od producenta rur, ale podsiodłówka wyraźnie cieniowana. Wysoki komin jak u Kony, mocowanie pod canti, geo pod sztywniaka, slopping. Jest zachowana w bardzo ładnym stanie, żadnej korozji. Są tylko napisy "Varietta", ale myślę że albo było to coś innego i zostało przemalowane, albo to jakaś mało istotna firemka z zachodniej Europy.

Na wadze pokazuje się coś takiego:

Obrazek

Obrazek


:shock: :shock: :shock:

Rozmiar niestety koło 17". Nie wiem co z tym począć. Jakby to była 20tka to bez namysłu montuje rower bo mam już na niego plan z jasnym brązem, skinwallami i korkowymi dodatkami.
Może ktoś rozpozna co to może być za marka czy raczej trop się urywa??
https://www.facebook.com/evobikesycow

#787
Szczerze zazdroszczę strzału :-) Ja póki co dorobiłem się tylko nowej kasety i łańcucha z STX-a... z resztą kasety dzięki Tobie :-)
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900

#789
Czy Shimano miało fabryki we Włoszech ? Byłem przez chwile posiadaczem trekkingu na Acerze z połowy lat 90. i na korbie (tylko na korbie) było wybite "Italy" - byłem zaskoczony. Ktoś może potwierdzić ?
SZOSA>mtb

#795
To był taki samoregulowacz, co miał tył klocka od obręczy odciągnąć przy dokręcaniu go. Dawali to w 1996 w LX i niższych, bo w wyższych były już v-brejki wtedy. W 1997 weszły już v-ki do LX i ten patent był jeszcze w niższych grupach.
Yeti w 1990 było sponsorowane przez Campagnolo, ale ten rower ma osprzęt głównie późniejszy, więc ktoś sam go musiał składać z różnych części, co nie zmienia faktu że jest fajny ;-)
Askaniusz92 pisze:Czy Shimano miało fabryki we Włoszech ? Byłem przez chwile posiadaczem trekkingu na Acerze z połowy lat 90. i na korbie (tylko na korbie) było wybite "Italy" - byłem zaskoczony. Ktoś może potwierdzić ?
Nigdy się z tym nie spotkałem, wydawało mi się że od Alivio w górę było Japan, a niżej Singapore, ale nie widziałem nigdy Italy
Ostatnio zmieniony 2014-10-02, 23:29 przez Gerwazy, łącznie zmieniany 1 raz.

#796
Gerwazy pisze:To był taki samoregulowacz, co miał tył klocka od obręczy odciągnąć przy dokręcaniu go. Dawali to tylko w 1996 w LX i niższych, bo w wyższych były już v-brejki wtedy. W 1997 weszły już v-ki do LX i ten patent był jeszcze w niższych grupach
Jak zwykle profeska, szacun.
Lodzermensch

#800
Piotr pisze:hahaha pracowałem,,,, targi, hostessy i piwo ... po prostu sie opierdzielałeś i dlatego nie oglądałeś części dokładnie tylko spódniczki
Trafiłeś w samo sedno.Zacząłem pracę jeszcze przed maturą wiec były to dla mnie piękne czasy.

No i byłem wtedy tak bardzo mądry jak Hubert ale później już mi przeszło.
Lodzermensch

#803
Nigdy sie nie spotkałem z włoskim shimano zawsze włochy mi sie kojarzyły z szosą. Ja w branży nie pracuje. Dzięki Corrado za komplement ale obawiam sie że skończe jak ty (spódniczki i inne takie ciekawe rzeczy...) rower od tygodnia stoi bo czasu przez studia nie mam, więc na forum już tak często nie będe.

#804
Obrazek


Rozmawiałem wczoraj z Naszym kolegom siedem3, który to stał się posiadaczem tego kółka z allegro. Pamiętam, że ktoś się pytał co to za piasta. siedem3 znalazł ją w starych katalogach i jest to piasta Westpine Cycle.
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900

#805
Skeevo pisze: siedem3 znalazł ją w starych katalogach i jest to piasta Westpine Cycle.
a dokładniej to wrzucił zapytanie na Facebookową grupę retro mountain bike club i dostał odpowiedź którą sobie pewnie w katalogu potwierdził ;-)
Piasta ciekawa i rzadka, ale jej istotne oblicze dobrze oddał jeden z komentarzy:
It's a bugger to clean, that's what it is.
;-)
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA
cron