#968
Nie ma co bąków w domu zbijać, ani o rowerach marzyć, kiedy realne w garażu wiszą... Tym bardziej że coś mnie w krzyżu siekło ostatnio i mam problem z wyprostem, więc siup na bajka i w las.

Śnieg padał wcoraj może z pół godziny, ale miejscami go nawiało ponad osie. Teren wygląda nieco jak po burzy piaskowej, bo z pola zaciągnęło brunatnego pyłu na zaspy.

Obrazek


Głebiej w lesie śniegu zdecydowanie więcej, ale taki juz urok tej mojej okolicy i jest to swoista reguła, bez wyjątków. Po ostatnich hstoriach pogodowych w naszym kraju taki obrazek nie powinien dziwić:

Obrazek


Dobrze że akurat nie jechałem z przeciwnej strony po ciemku. Jest tam dość mocno z górki (nie widać tego na zdjęciu) i przy wększej prędkości możnaby się w te drzewa wrypać.
W tym miejscu spotkała mnie dziś jeszcze jedna historia. Gdy tylko przebrnąłem przez te zwalone drzewa i już wpinałem się na bajka w młodniku zrobiło się niemałe zamieszanie - stadko dzików dawało o sobie znać. Drogi szybkiej ewakuacji zbytnio nie było - do przodu pod górę po śniegu (nie wiem jakbym się spinał szybciej niż 20km/h tam nie wjadę), no a w tył te drzewa.... Tak że pozostało cierpliwie i w pewnym stresie czekać aż sytuacja się wyklaruje. No i się udało.

Póżniej już tylko bardziej gęsty las, większe pagórki i gorsza nawierzchnia, ale wszędzie dałem radę:


Obrazek


Powrót w dużej mierze po asfalcie choć nie było go praktycznie widać. Ot standardowa szklanka, na której trzeba było ograniczyć prędkość do 20-kilku km/h:


Obrazek


Przyznam się szczerze że tak było z 15km i prawie cały czas jechałem poboczem bo można było mocno ciągnąć i przyczepność była dużo lepsza.
Wypad udany, bez wypadków i jakichkolwiek nawet poślizgów, choć w pierwszej chwili myślałem że trzeba było brać górala. Nic bardziej mylnego - CX rulez :-P

No i fotka na dobranoc:
Obrazek

#970
Adamello pisze:Powrót w dużej mierze po asfalcie choć nie było go praktycznie widać. Ot standardowa szklanka, na której trzeba było ograniczyć prędkość do 20-kilku km/h:
a u mnie zdazyli odsniezyc i posypac piaskiem ;-)

Obrazek


a tak na powaznie ...zdarzaly sie tez odcinki oblodzone :shock:

tak czy siak woda w jeziorze jeszcze nie zamarzla :?: :?: ...do zimy daleko

[/IMG][/URL]https://picasaweb.google.com/lh/photo/N ... bedwebsite]
Obrazek
[/URL]
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#972
w terenie tyle kamieni i korzeni ,ze jazda zima praktycznie nie mozliwa ;-)
zapytaj rurokury albo himayera...no i jeszcze 28 ....na ktorych nawet latem o TERENIE mozesz zapomniec
tu dzieci od 11 roku zycia maja ciezsze(technicznie) trasy niz elita nad Wisla :shock:
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#973
no to i ja zaliczyłem pierwsza porządną jazdę po śniegu. ogólnie puch jest super, totalnie przejezdny i miękki dlatego robiłem dziewicze ślady na śniegu na moich ulubionych traskach :D
ze 30km niezłego pedałowania w terenie wyszło!
a teraz zielona herbatka i piernikii

jedyny ślad na śniegu
Obrazek


wiadukt rynkowo
Obrazek


podjazd po lodzie
Obrazek


to jest to!
Obrazek


humorek dopisywał
Obrazek
Obrazek

>>KLIKNIJ PO WIĘCEJ!!<<

#980
Piotr pisze:jak kupiłeś oryginalne klocki to zapomnij o hamowaniu, są stare, twarde, i nie hamują , zdzierają obręcze.

Więc z czego sie tu cieszyć ?? chyba ze masz obręcze ceramiczne .
Mam obręcze Vuelta, na których jężdżę z 15 lat. Nie wiem z czego są wykonane. Do tej pory używam też oryginalne, stare i twarde klocki (obecnie STX RC) i hamują zajebiście. Ślady zużycia obręczy jak na tyle lat - niewielkie... Zawsze chciałem mieć osprzęt Deore LX z tamtych lat i do tego dążę. Pozdrawiam...

#981
Dezent pisze:Pięknie dziś było...

u mnie od rana dojeb......tyle sniegu :shock: :shock: :shock: ze o rowerze nie bylo mowy :-|
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#983
Gerwazy pisze:Oj tam

jednak da sie :shock: :oops:
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#990
Piotr pisze:taaa na pewnio wały wzdłuz Wisły , tam taka śmierdzaca rzeczka płynie Rudawa
wał wzdłuż wsły to u mnie bo ten "Twój" to wałek, ale zwykle ładne widoki są, z jednej strony rozlewiska a z drugiej pola i gospodarstwa. latem jest super ja rośnie zboże, kukurydza, kapusta i buraki
Obrazek

>>KLIKNIJ PO WIĘCEJ!!<<