#244
Hmm, proszę o wyjaśnienie mi fenomenu Purpury na tym forum :-)
Słowo "purpura" funkcjonuje tu jak jakiś fetysz, czemu nikt nie grzeje się szpejami w kolorze czerwonym, granatowym albo innym, a jak coś jest purpurowe to zachodzi prawie że zbiorowy orgazm ;-)
Dawes Fat Chance '91, Wheeler 5500 '91, Cilo Vasella '91, Anlen Invert '90, Winora góraloszosówka '90, Bianchi Superlug470 '96/99, Muddy Fox Sorcerer '89, Moje jazdy, Hercules California Pro '92 Hercules Indiana '91

#248
Wracając do tematu purpury, fioletu, róży czyjak to tam zwać... Dla mnie ten kolor jednoznacznie kojarzy się z erą moich pierwszych rowerów MTB czyli I polowa lat '90. Zauważcie że kilka lat później ten kolor stał się "obciachowy" i zniknął ze świata rwerowego niemal całkowicie. Pojawia się obecnie w tych dość niszowych środowiskach rowerowcyh - ostre koła, jakieś bmxy itp. pierdółki no ale tam jest ogólnie jeden wielki misz-masz.
Jeszce turkus kojarzy mi się z tamtą erą. No bo zwykłe, standardowe kolory anody - ciemny granat, czerwień, nie mówiąc już o srebrznym czy czarnym są po prostu ponadczasowe i pasują do wszystkich epok.
Zdarzają się wersje kobiece czy "limited edition" w nietypowych kolorach na co przykładem niech będą hamulce formula R1 mojego kolegi w purpurowym własnie kolorze. No do mojego "normalnego" roweru bym tego w życiu nie zamontował :-/
https://www.facebook.com/evobikesycow

#250
Mnie osobiście zieleń też się bardzo podoba i mój współczesny rower do ścigania robię w tonacji zielonej anody na czarnym cabonie itp. Białego jak najmniej bo to już przeżytek.
Nie chodzi o to że purpura jest już przereklamowana ale to wybitnie (obok turkusu) relikt tamtych lat.

#253
polonezGLE pisze:Hmm, proszę o wyjaśnienie mi fenomenu Purpury na tym forum :-)
Słowo "purpura" funkcjonuje tu jak jakiś fetysz, czemu nikt nie grzeje się szpejami w kolorze czerwonym, granatowym albo innym, a jak coś jest purpurowe to zachodzi prawie że zbiorowy orgazm ;-)
jako sprzeciw - parę szpejów epokowych blue & red Fotka słaba, robiona na szybko, ale obrazuje o co chodzi
Obrazek
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

#257
Adamello pisze:Zimny ja nigdy nie miałem czerwonych mart, dwa komplety srebrnych przerobiłem i może coś jeszcze ale kolorowych nie. Zresztą hamulce takie se.
a to Cie bardzo przepraszam, aczkolwiek bylem przekonany, ze jestes fanem mart... choc w zasadzie za co je lubic? ;)

Re: co to za spowalniacze?

#266
Adamello pisze:Podpowie mi ktoś co to za hamulczyki? Jakieś prymitywne TEKTRO czy coś bardziej godnego uwagi? Ramiona wykonane są znośnie a tuleje ślizgowe nawet działają :shock: i to leciutko. Były z bardzo długimi klockami Kool Stopa ale totalnie wyjechanymi.
Mam dość dużo takich purpurowych części i nie wiem czy zostawić canti do kompletu czy puścić dalej...

z góry dziękuję ;-)

Odgrzewam kotlet ale sprawdziłem w swoich szpargałach i trafiłem na identycznie wyglądające sygnowane jako Bike-Tech Magnesium, 76g, cena 275,00 DM (XTR w tym samym czasie 99 DM)

Obrazek
Alpinestars x9, Breezer x2, Intense x2, Klein x3, Yeti x2, Cannondale, Specialized, GT, Rocky Mountain...
+ Checker Pig, Creme, Electra
cron