#302
Jaki tu jest rozmiar sztycy ?
Noszę się z zamiarem nabycia takiej ramy ale białej 2000 rok :mrgreen:
Ponoć 27,2 ale jakoś nie chce wejść :-/
Wiecie coś o pękającym lakierze na tej ramie ?
To pracuje i tamta ma pęknięcia od mocowań pancerzy począwszy na wzmocnieniu pod przednią przerzutkę i tylnych hakach skończywszy ... wszystko co jest z alu oddziela się od carbonu ...
Oni tam nałożyli ze 4 warstwy lakieru , który jest przecież sztywny a carbon pracuje :shock:

#303
hit00r pisze:Jaki tu jest rozmiar sztycy ?
Noszę się z zamiarem nabycia takiej ramy ale białej 2000 rok :mrgreen:
Ponoć 27,2 ale jakoś nie chce wejść :-/
Wiecie coś o pękającym lakierze na tej ramie ?
To pracuje i tamta ma pęknięcia od mocowań pancerzy począwszy na wzmocnieniu pod przednią przerzutkę i tylnych hakach skończywszy ... wszystko co jest z alu oddziela się od carbonu ...
Oni tam nałożyli ze 4 warstwy lakieru , który jest przecież sztywny a carbon pracuje :shock:
Nie rób nam i tej ramie tego.
Lodzermensch

#304
corrado1111 pisze: Nie rób nam i tej ramie tego.
Jesteś łajzą ... ja się pytam o radę a ty chrzanisz jak gimbus.
Jak nie masz nic do powiedzenia to nie pisz bzdur.
Jeszcze żebyś chociaż dodał jakieś informacje ale nie - trzeba pieprzyć głupoty.

#305
hit00r pisze:
corrado1111 pisze: Nie rób nam i tej ramie tego.
Jesteś łajzą ... ja się pytam o radę a ty chrzanisz jak gimbus.
Jak nie masz nic do powiedzenia to nie pisz bzdur.
Jeszcze żebyś chociaż dodał jakieś informacje ale nie - trzeba pieprzyć głupoty.
Przepraszam
Lodzermensch

#307
jak są pęknięcia lakieru, to raczej pewne że rama karbonowa w tym miejscu albo już jest albo niebawem będzie pęknięta. Scotty z tamtych lat miały mocowanie sztycy 27.00 a nie 27.2 więc 27,2 nie wsadzisz, dlatego pewnie corrado1111 tak zareagował na próbę pchania sztycy 27.2 w rurkę 27.0 i to jeszcze w endorphinie.

Niestety obecnie bardzo trudno o fajną sztycę w rozmiarze 27.0, wiem bo mam scotta team racing z 1997 i cały czas jeżdżę na tej fabrycznej.

#308
27.0 frezujesz rozwiertakiem na 27.2 i po problemie.

A pekniecia lakieru na carbonie to nic dziwnego. Material pracuje, a twardy lakier tego nie wytrzymuje. Trek przykladowo mial czesto tę przypadłość. Ramy mialy dozywotnia gwarancje i taka opinie wydal trek odgornie - pekanie lakieru, a nie materialu. Nie przypominam sobie bu komus strzelila tam rama dalej w wyniku uszkodzenia materialu. W specu mialem tak samo. W cannonie nie widze bo rama czarna.
https://www.facebook.com/evobikesycow

#309
mi tak szosowa rama pękła, najpierw były pęknięcia lakieru(zbagatelizowałem problem) a później pękła.

ja bym jednak ramy rozwiertakiem nie niszczył tylko szukął sztyccy

chyba dobrze byłoby przenieść te dywagacje bo to jednak nie ten dział.

#311
Bardzo wam wszystkim dziękuję :-D
Dzisiaj prawdopodobnie rama zagości u mnie i zacznę ją reanimować :)
Będzie kolejny temat więc i hejterzy powinni być zadowoleni :mrgreen:
Oczywiście mojemu sprzętowi daleko będzie do tej niebieskiej Snacka ... bo jest biała :-P
Jak złoże rower i nic nie będzie trzeszczeć to będzie znaczyło iż jest cała.
To pęknięcie przy mocowaniu przedniej przerzutki jest wzmocnieniem z Alu aby obejma nie uszkodziła karbonu ... utlenia się :-/
Załączniki
Obraz 261.jpg
Obraz 263.jpg
Obraz 262.jpg

#320
chyba 3x9, chociaż ten bokeh nie pozwala na 100% stwierdzić. Po zakupie moich i przesiadki z m739 byłem lekko zawiedziony, m739 miały twardszą sprężynę i krótszy skok dźwigni wrzucającej.

#323
snack pisze:używki 3x9, ale w bardzo ładnym stanie... a ty cardamon sam sobie NOSów szukaj, w tym rowerze tylko tylna przerzutka i mostek są nowe i to przypadkowo, nie robię go na wystawę sklepową :-P :mrgreen:
Obrazek


Poka foty w całości na rowerze :-)
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900

#324
możesz napisać jaką szerokośc mufy suportowej ma endorfina? 73 czy 68?
jest szansa by korba xtr m952 na suporcie ultegry 109.5mm (tak idealnmie działa w scocie team racing z 1997r) działała bez ocierania łańcucha?

#325
68 z tego co pamiętam
na drugie pytanie nie znam odpowiedzi ;-) daj mi tę korbę i wkład to sprawdzę i ci napiszę...

Skeevo ja wiem, że twoje serwery z bazami danych czekają na to zdjęcie ale brakuje ostatnio czasu.. w dzień nie mogę nic zrobić przy rowerze bo latorośl wszystko mi wyrywa z ręki i ucieka albo co gorsza sama chce przykręcać :-D a wieczorami padam na twarz, więc rower rozbebeszony czeka :-(
Scott Pro Racing W/C 99' -----> galeria flickr
Specialized Stumpjumper M2 FS 95' -----> galeria flickr

#330
corrado1111 pisze:Skeevo już nagrzał aparaturę.
Bez przesady :-)

Edit.:

Dokładnie taki był moim pierwszym kompem w życiu :-)

Obrazek
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900
cron