Marin Eldridge Grade 1992 -

#1
Hej.

Jako że pojechałem w góry na święta Wielkanocy po czym zasypało nas śniegiem i siedzimy z całą rodziną, mam chwilę czasu żeby napisać coś o nowym Marianie więc...

Marin Eldridge Grade rocznik 1992.
Obrazek


Kupiony troszkę przez przypadek na OLX od jednego z użytkowników. Rower cytując sprzedającego "do dokończenia" i jest w tym sporo racji. Z resztą cena wskazywała na to że będzie średnio ale baza jest.
Stan komponentów w porównaniu do wizualnego jest bardzo dobry, piasty w środku bez wżerów, graty bez luzów, właściwie to można by porządnie umyć i śmigać.

Specyfikacja:
Rama: Tange 2xCieniowane, główka 1 1/8, 19,5 cala czyli rozmiar mniej niż Team,
Wideł: Rockstar 750g (chyba bez sterówki :-)
Mostek: Marin
Kiera: Corratec

Manetki: XT RapidFire Plus
Hamulce: Deore
Korba: Deore
RD i FD: DX

Piasty: LX 550
Obręcze Mavic 231 i FIR
Szprychy: DT
Opony: Panaracer

I tyle:

Plany:
Peeełny serwis - czeka juz nowy suport, przeserwisowałem już piasty, do tyłu zamiast mocno wytartej obręczy FIR wpadł Mavic 231 do kompletu (katolog), mam przygotowe inne ramiona hamulców bo ktoś tutaj dorabiał mocowania linki, tak samo linki i pancerze przerzutki. Napęd już umyty.
Obecne opony nie nadają się do użytku, najchętnie wsadziłbym coś typu Wildgripper Sprint.
Na koniec wpadnie Flajt i inna sztyca.

Tutaj moje pytanie: U mnie ktoś wsadził sztyce 26,0 co dla mnie jest lekko nieprawdopodone... Jaki rozmiar był w Marinach gdy wychodziły w fabryki? (Veng u Ciebie będzie chyba to samo)

Jak zwykle propozycje mile widziane.

Więcej fotek:
https://picasaweb.google.com/1105496876 ... l4_8j9Ofdw#

pozdrawiam
xMekpx
Ostatnio zmieniony 2015-09-16, 23:14 przez mekp, łącznie zmieniany 2 razy.
Moje ogłoszenia
Marin Bear Valley 1996

Re: Marin Eldridge Grade 1992 -

#6
mekp pisze: ...
Tutaj moje pytanie: U mnie ktoś wsadził sztyce 26,0 co dla mnie jest lekko nieprawdopodone... Jaki rozmiar był w Marinach gdy wychodziły w fabryki? (Veng u Ciebie będzie chyba to samo)
...
Fajny maszin. Podobnego Eldgride Grade frameset jeszcze chomikuję, ale jest szary mat a faktura lekko chropowata - Marinowe farby zolatone. O Pine Mountain pytasz - sztyca 26,6mm.
W Bobcat Trailu niedawno zmierzyłem 27,0mm.
Marin PM '92, AE Concorde '96, Raleigh Technium Peak '92, Alpinestars Cro-mega DX '91, Cycle Wolf Tucano, Panasonic MC-7500 '89, Wheeler Team 9900 '93