#93
no ale z pedałami dałeś dupy .

nie ma napisów białych .
Sie to robi metodą modelarską przecierania suchym pędzlem , ewentulanie jedziesz farbą na płasko i wycierasz to co na płasko zostalo i będzie gitara
www.velotech.pl

#96
To co pisze Skolioza to metoda na tzw. wash. Można też psiknąć na jakąś pokrywkę i nieco rozcieńczyć farbę lub użyć od razu do rozcieńczenia takiej zwykłej z puszki. Rzadka farba lepiej się wyciera, można zaaplikować kilka razy jak podeschnie. Wtedy ważne, żeby czarny nie był matowy, przy ścieraniu biały zostanie w pigmencie. Maluje się na półmat albo błyszczący, po wytarciu zaaplikowanej białej na koniec odpowiednim lakierem przezroczystym można zabezpieczyć i ewentualnie zmatowić - jak ma być mat.
Marin PM '92, AE Concorde '96, Raleigh Technium Peak '92, Alpinestars Cro-mega DX '91, Cycle Wolf Tucano, Panasonic MC-7500 '89, Wheeler Team 9900 '93

#97
veng pisze:Metodą modelarską to najpierw by były zrobione napisy - bo są białe i wklęsłe, a potem zamaskować je maskolem (taka guma w płynie dostępna też w empikach w wersji dla artystów, produkcji Talensa) i polecieć resztę na czarno. Na koniec zrywasz maskę et voila.
za duzo pitolenia sie
www.velotech.pl

#99
Widzisz, ja nawet nie wiedziałem że obrałem jakąś metodę :-)
Po prostu jak kupiłem kiedyś przyrdzewiałe pedały LXa (bo nadmienić trzeba że z częściami to kiedyś wcale nie było tak jak teraz, że wszystko leży, czeka i można nosem przebierać Jak forum powstawało to radością było w ogóle znalezienie czegoś epokowego :-P) to była jedyna oczywista rzecz jaka mi do głowy przyszła
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

#103
takie wielkie i glebokie napisy jak na pedalach shimano to sie pedzelkiem maluje ;-)

tylko trzeba miec odpowiedni rozmiar .......sprzetu ;-)
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#105
zerowka nie da rady ;-) .....u Himayera meczylem sie 2x0
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#108
:-P lalka !!!
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

happy end

#112
No i powstał..... niczym feniks z popiołów....

Założenia spełnione, cel osiągnięty, wszystko zgodnie z planem.
Pojekt minimalstyczny - tzn. sporo włożonej pracy (ok. 25 roboczogodzin przy czyszczeniu, polerowaniu, malowaniu i składaniu + ok. 5h dokumentacji zdjęciowej), ale za to minimalnym kosztem.
Ile? Prawdę mówiąc to koszt materiałów (zakup roweru+części z demobilu) nie przekroczył 200zł.
Można? - można! Retro przecież wcale nie musi być drogie! Wszak to nie tylko XT737, rejsfejsy i szaraki. Ciekawa kompozycja z tanich grup też daje sporo frajdy.
Do konkursów piękności taka drabina się co prawda nie nadaje, ale satysfakcja z pracy - BEZCENNA!

Wielu już widziało, ale tak wrzucę troche fot pro-forma:
[center]
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek


[/center]Pełna galeria dostępna w serwisie Flickr
https://www.facebook.com/evobikesycow

#115
Pogratulować! :-)
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900

#117
super
mnie mój złomek ritchey z częściami z demobilu wyszedł prawie 400 zł
centurion accordo gt '88, gary fisher big sur '99, trek singletrack 950 '95, romet-universal '82, centurion-ritchey '90-91, nishiki bombardier '94, peugeot black rock '90, univega dual action-pro '96, koga-miyata traveller '91/ ramy; wheller 6600 '93, centurion accordo '87, katrga dx '90 /było: muddy fox courier comp '92, peugeot mackenzie '92, giant cold rock '90, '91, '92,
cron