#121
Dziękuje za pozytywne przyjęcie :-D
Rower już zawisł na honorowym haku. Czekam na większe błoto i ruszam!
Ciężki pieruńsko - 13.6 kg. Prawie tyle co szosa i przełaj razem wziete :-)

Ktoś pytał o malowanie.... To był na szybko szpraj Motip'a. Mam co prawda sprzęt do malowania natryskowego, ale jak ktoś miał z tym styczność to wie ile zachodu jest z myciem i czyszczeniem aparatury. Po prostu nie chciało mi sie tym razem... No ale ramy bym sprayem nie malował.

Chwyty są piankowe-korkowe, pod kolor siodełka (selle bassano-skóra).

Nigdy nie używałem żadnych trików i programów do obróbki zdjeć. Jedynie zmniejszam ich rozmiar żeby mi sie szybciej wgrywały i zajmowały mniej miejsca na kompie.
https://www.facebook.com/evobikesycow

#123
Bo i po co fotoszopy, jak światło jest dobrze zestawione. Nie uwierzycie dzieci, ale fotografie robi się nie z fotoszopa, ale ze światła.
Z tego co patrzę, to on nie miał żadnych ubytków farby? Niesamowite.
Tymi 13 kg to się nie przejmuj tak. Jak na stalowe gt, to standardowa waga.
Ciekaw jestem wrażeń z jazdy (jeśli nie jest na Ciebie za duży).
Moje skromne dzieła: -> http://rpk.ehost.pl/wp/kategorie/rowery/

#125
aldek pisze:Bo i po co fotoszopy, jak światło jest dobrze zestawione.
no..
namiot bez cieniowy
stoliczek szklany
i dyfuzory do światła
i lecimy....
centurion accordo gt '88, gary fisher big sur '99, trek singletrack 950 '95, romet-universal '82, centurion-ritchey '90-91, nishiki bombardier '94, peugeot black rock '90, univega dual action-pro '96, koga-miyata traveller '91/ ramy; wheller 6600 '93, centurion accordo '87, katrga dx '90 /było: muddy fox courier comp '92, peugeot mackenzie '92, giant cold rock '90, '91, '92,

#126
Rama zasadniczo jest w bardzo ładnym stanie. Troszkę delikatnej korozji tylko w okolicach mufy suportowej. Żadnych odpryskow czy głębokich rys. Rama jest na mnie OK. Na fotach ustawione (siodlo i kiera) wg moich preferencji, a nie żeby ładnie wyglądało.

Jeszcze w sprawie zdjeć.... Używam 4 lamp foto o mocy prawie 1500W wiec można sobie naprawdę pokombinować ze światłem. Jestem leniwy i strzelam z ręki, wiec mam ustawioną wysoką czułość. Ale na potrzeby amatorskie wystarcza.
https://www.facebook.com/evobikesycow

#128
Adamello pisze: Ciężki pieruńsko - 13.6 kg. .
większość posiadaczy 29-erów za 2-3 tyś też marzy o takiej wadze swych maszyn...
centurion accordo gt '88, gary fisher big sur '99, trek singletrack 950 '95, romet-universal '82, centurion-ritchey '90-91, nishiki bombardier '94, peugeot black rock '90, univega dual action-pro '96, koga-miyata traveller '91/ ramy; wheller 6600 '93, centurion accordo '87, katrga dx '90 /było: muddy fox courier comp '92, peugeot mackenzie '92, giant cold rock '90, '91, '92,

#132
Mógłbym mieszkać w tym pokoju :-)
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900

#135
Adamello pisze:Toż to moje biuro! Tam nawet wyro się nie rozkłada
hehe w takim klimatycznym biurze, kto by tam wyra potrzebował :-)
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900

#136
Adamello pisze:Poruszaliście temat zdjeć. To proszę - tak to wygląda zasadniczo po drugiej stronie obiektywu.
studia zazdraszczam :shock: :shock:
fotograf ze mnie marny ale nad taka lampa trzeba pomyslec bo efekt piorunujacy :->
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#138
Piotr pisze:taaaa a pózniej wyciągasz na pole a tu .....okazuje sie ze rower przereklamowany, lakier plakiem puszczony, śróbki w środku rdza itp...... :-P opony natłuszczone ....
No i wyszło szydło z worka. :oops: :oops:
Te 25h pracy okazało się wielką mistyfikacją. Wystarczyły 2 puszki plaka, pół godziny psikania i rower jak nowy. :!: :roll:
https://www.facebook.com/evobikesycow

#141
Adamello pisze:No ba! Tylko że ostatnio same nocne jazdy.
Ale następna "za dnia" będzie z terenową sesją foto.
Wezmę waniliowego Plaka na drogę to wyjdzie fajnie nawet bez lamp. :mrgreen: :-P
Truskawkowy lepszy na taką pogodę.
Lodzermensch

#147
Było jechane dziś. Zimno jak pieron, ale co tam.
Cel - Bełczyna pod Ostrzeszowem. Taki pagórek drugi co do wielkości w mojej okolicy.

Jestem pod wrażeniem tych gum. Idzie jak czołg. Tzn po asfalcie i twardym lipa, ale pod góre jak z kolcami prawie. Wszędzie zostawia taki mocny, głęboki odcisk.

Obrazek


Na szczycie trzeba było czarnucha zglebować a co!

Obrazek


Ogólnie o podjazdach. No niby rama drabina, ale jakoś krótko dla mnie. Kiera za nisko i mocno przygarbiony jadę. Biopace....??? Hmmm - używam czegoś podobnego firmy Rotor i to czuję, ale to od Shimano to jakś chłyt martetingowy. Bez sensu zupełnie, tylko się gorzej FD ustawia. Przyczepnosć już mówiłem że fajna, tylko przłożenia za twarde. Zasadniczo to na moją jazdę blat niepotrzebny :-D

Chwilka jeszcze dla fotoreporterów na szczycie....

Obrazek


.... bo za chwilę zjazd!

Obrazek


Hamulce jeszcze nie dotarte no i masa całkowita tego ciągnika z ładunkiem dość spora tak więc droga hamowania dłuuuuuuga. Ale modulacja całkiem przyjemna. Klocki troche twarde ze starości, gdyby założyć coś miększego powinno być w miarę.
Sama twardość jazdy do zaakceptowania. Ostatnio jeżdżę prawie głównie sztywnym Nicholasem albo przełajem więc zdążyłem się przestawić. Co prawda tamte rowery bardziej podskakują na wybojach ze względu na lekkość, a ten cały czas przyczepiony do każdego kamienia i bryłki ziemi. No nie odrywa się zupełnie dziad jeden. :-D

Jeszcze mialem po drodze taki mega ciężki podjazd, co go czasem nie mogę wjechać (przełajem mi się nigdy nie udało) a tym, choroba, zdołałem za pierwszym podejściem.

No i na puente takie cuś:

Obrazek


28.XI :!: :!: :!: AD 2014
https://www.facebook.com/evobikesycow

#149
suchy1704 pisze:Fajne fotki :-P
A to dorzucę troche do pieca:

[center]
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek
[/center]

Przez ten chłód ciężko było utrzymać aparat względnie w bezruchu. No i szaruga też zadania nie ułatwiała, bo czas otwarcie przesłony się wydłużał...
suchy1704 pisze: Ja dziś byłem na spacerze z psem po lesie i też mnie zamurowało, jak stado podgrzybków ujrzałem... :shock:
Najpierw widzałem inne skupisko, ale nie uwierzyłem. Za którymś tam razem okazało się to prawdą!
https://www.facebook.com/evobikesycow