opony - jasne/czerwone boki, suchy asfalt, żwir

#1
Potrzebuję opon. Problem, że poza klasycznym wyglądem muszą być praktyczne na asfalcie. Wszystkie znane mi opony z jasnym bokiem mają bieżnik do błota - dart/smoke, irc notos. Takie opony chyba szybko się zużywają na asfalcie(maxxisy minion zajechałem w kilka miesięcy). Znalazłem jeszcze geax saguaro ,które wydają się w miarę dobrym kompromisem.
Obrazek


niby stylizowane ale jakoś nowoczesne:/
Idealny bieżnik mają Schwalbe Marathon XR- miałem je w longusie i są genialne w użytkowaniu, ale są już nie do kupienia no i nie mają boków;)

Bardzo ładne są te, tylko nie jestem w stanie odczytać opisu:
Obrazek


Fota longusa na Panarecerach - są dostępne i bardzo łądne, ale ~130zł za kevlar i boję się jednak, że asfalt szybko je zabije.
Obrazek
Ostatnio zmieniony 2015-01-02, 13:01 przez kapelusznik, łącznie zmieniany 1 raz.

#2
może coś od mieszczucha, taka Kenda na 559 widze jest

http://allegro.pl/opona-26-x-1-75-kenda ... 12996.html

i taki ładny CST ale dopytaj czy aby nie na 590 bo nie widzę

http://allegro.pl/opona-rowerowa-cst-26 ... 99490.html

GRL Cruz jakby podrabiany Schwalbe Big Apple z boczkiem

http://allegro.pl/opona-26-x-2-0-50-559 ... 97004.html
Marin PM '92, AE Concorde '96, Raleigh Technium Peak '92, Alpinestars Cro-mega DX '91, Cycle Wolf Tucano, Panasonic MC-7500 '89, Wheeler Team 9900 '93

#3
dzięki za propozycje.

GRL całkiem fajne. Zależy mi na szerokości 1.95-2.1.
Tylko obawiam się jakości tej marki. Miałem w jednym rowerze Rubeny to przy otarciu o murek wyrwało mi kawałek bierznika i mam wielką dziurę.
Bierznik też chyba nienajlepszy na żwirowe drogi.

#7
Electra kojarzy mi się z tymi modnymi tandetnymi dziwolągami.
Bo takie są te paskudy dla hipsterów.

W sumie to jak jeździsz tym rowerem na szosie to może wąskie laczki? I nie będzie Ci szkoda.
Ja w sumie to na asfalcie dobijam żużyte balony.

#8
Hubert pisze:
Electra kojarzy mi się z tymi modnymi tandetnymi dziwolągami.
Bo takie są te paskudy dla hipsterów.

W sumie to jak jeździsz tym rowerem na szosie to może wąskie laczki? I nie będzie Ci szkoda.
Ja w sumie to na asfalcie dobijam żużyte balony.
miasto to nie tylko szosa, jednak krawężniki lepiej pokonuje się z szerszą oponą.
Generalnie na Panaracerach śmiga się elegancko, tylko boję się, że na asfalcie 2 miesiące i będzie po oponie.

Znalazłem jeszcze Maxxis DTH - wygląda ciekawie.
http://rowerowy.interbikes.eu/file/3931 ... 1.jpg.webp

ostatecznie jak nic nie znajdę to wezmę te panaracery i zobaczymy.

przypadkiem znalazłem te opony z Looka w pierwszym poście - Specialized Armadillo Crossroads

#9
Kiedyś rozmawiałem z kubą84 to powiedział, że te opony z 1-szego zdjęcia strasznie szumią na asfalcie i nie był z nich jakoś specjalnie zadowolony.
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900

#14
Kendy są bardzo dobre ale te z wyzszej półki , zwijane, kevlarowe itd , te zwykłe po 20cia pare zł to są czsem nawet wersje eko produkowane przez podwykonawców tanich i tańsza guma.

na asfalt to sie kupuje w miare gładkie oponki, na szuter coś z bieznikiem .

Ja sprzedaje dużo Kendy takiej uniwersalnej do miasta i na ścieżki , wrzuce Ci foto jak to wyglada, ale sa całe czarne
www.velotech.pl

#15
Odpuszczam te boki. Stylizowane na retro to albo tania lipa albo ostro terenowe.
Co powiecie o nowych Schwalbe marathon mondial? Mam marathon XR i są naprawde spoko, ale już nieprodukowane.

#16
richeje - speedmaksy
miśki -wildgrippery jet s
semi slicki
centurion accordo gt '88, gary fisher big sur '99, trek singletrack 950 '95, romet-universal '82, centurion-ritchey '90-91, nishiki bombardier '94, peugeot black rock '90, univega dual action-pro '96, koga-miyata traveller '91/ ramy; wheller 6600 '93, centurion accordo '87, katrga dx '90 /było: muddy fox courier comp '92, peugeot mackenzie '92, giant cold rock '90, '91, '92,

#20
Zielone super, ale takie w dobrym stanie to chyba nie trafię.
Jeśli czarne to wolałbym już kupić nowe opony.
Ten sprint ma bieżnik podobny do Continental Double Fighter.

Gdzieś czytałem, że wypas są GEAX mezcal
Ostatnio zmieniony 2015-01-08, 16:13 przez kapelusznik, łącznie zmieniany 1 raz.

#21
mezcale też mogą być
Żona ujeżdża 1,9 cala,
nawet w piachu jak ktoś lekki to pojedzie
są też białe
ps. możesz też dać saguary czerwone, ale tylko drut i 2,0 cale.
kolega po mieście ujeżdza i dosyć lekko sie toczą.
centurion accordo gt '88, gary fisher big sur '99, trek singletrack 950 '95, romet-universal '82, centurion-ritchey '90-91, nishiki bombardier '94, peugeot black rock '90, univega dual action-pro '96, koga-miyata traveller '91/ ramy; wheller 6600 '93, centurion accordo '87, katrga dx '90 /było: muddy fox courier comp '92, peugeot mackenzie '92, giant cold rock '90, '91, '92,