#31
no ... i doszliśmy do senda tej sprawy że ....lepeij nie mieć nic bo i tak nic ze sobą nie weźmiemy, ale wczesniej oczywiście możemy pokłuć w oczy innych złomozbieraczy :mrgreen: ...hm..zapomnieliśmy o Skoliozie.......ten to dopiero będzie przeżywał ..... :roll:
www.velotech.pl

#35
Doszły pedały. Realna waga na wadze wiszącej wyszła mi 270gram, więc jest nieźle. Ciekawe jak się sprawdzi plastikowa sprężyna i plastikowy korpus. Na wagę i do jazdy od święta na pewno będzie ok.
Obrazek

Pojawił się inny problem - klęska urodzaju.
Mam dwa zestawy sterów. Masa jest praktycznie taka sama. Rondy są jednak znacznie lepiej wykonane i uszczelnione (zegarmistrzowska precyzja) i do tego są nowe. Świetnie się też komponują z widelcem (stożek siedzi idealnie z dokładnością setnych części milimetra - to robi wrażenie). Do tego RF mają delikatnie inny niż rama odcień (minimalnie), a dolna miska jest wypłowiała (czego nie było niestety widać na zdjęciu w aukcji). Chodzą też mniej płynnie niż Rondy.
Za to wygląd RF powala :) No i dolna miska jest pół centymetra niższa.
Obrazek
OLX: https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/OhVB/

Są: Bontrager Privateer ; Breezer Lighting ; Cannondale F900 ; Sunn Cross ; Viner Comp Line
Były: Puch ; Wheeler E1 Titanium ; DrJekyll i MrHyde ; FSR ; FSR2 ; Klein ; Puch2 ; Trek ; HKeK ; Endorfina ; Jose .

#36
Już wygląda dobrze - rond specyficzny resor :mrgreen: - miałem przyjemność pościgać się na takim właśnie, pracuje dość ociężale. Szkoda trochę że dolna miska taka wypłowiała, było by wszystko niżej. Na pewno będzie lekko :-)
klein attitude race 95', stevens 7.1.2.comp, stevens 4.1.2.sport, novara XT 92' cr-mo, kona kula 94', cannondale super v 700, specialized stumpjumper fs 94...gt ricochet, schwinn traveller..

#37
Praca nad życiem wewnętrznym Quake'a właśnie trwa. Będzie działał jak należy :)
Tam jest tłumik podobny do TPC Manitou, zawory są pozamieniane miejscami. Pomimo więc, że nie ma regulacji tłumienia dobicia, to przy odrobinie determinacji można zmienić charakterystykę przepływu oleju przez tłumik kompresji (sam tak robiłem w innym moim Quake'u, jednak w wersji z pełną kąpielą olejową).
OLX: https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/OhVB/

Są: Bontrager Privateer ; Breezer Lighting ; Cannondale F900 ; Sunn Cross ; Viner Comp Line
Były: Puch ; Wheeler E1 Titanium ; DrJekyll i MrHyde ; FSR ; FSR2 ; Klein ; Puch2 ; Trek ; HKeK ; Endorfina ; Jose .

#39
Dość ciekawe - powinno nieźle sobie radzić w błocie, bo praktycznie nie mają elementów, które może zapchać błoto - wszystko działa na zasadzie sprężystości obudowy. Jak będzie - zobaczymy. Co ciekawe - te pedały mają nawet regulację kąta wypięcia buta - od sztywnego do porównywalnego z Time'ami, a przy wpinaniu odchyla się zarówno przednia jak i tylna blaszka jak w Moabach.
OLX: https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/OhVB/

Są: Bontrager Privateer ; Breezer Lighting ; Cannondale F900 ; Sunn Cross ; Viner Comp Line
Były: Puch ; Wheeler E1 Titanium ; DrJekyll i MrHyde ; FSR ; FSR2 ; Klein ; Puch2 ; Trek ; HKeK ; Endorfina ; Jose .

#45
Te RF sa mega fajne - ale fakt wyblakla anoda i czerwona rama troche nie stroja.
Za to te czarne magury sa wizualnie wg mnie nie fajne.

Ja sie poddaje. ani te ani te...

#46
A ja zawsze wychodzę z założenia żeby pomysłodawca sam wykreował swój własny styl i złożył rower oczami jakimi go widzi a na końcu ewentualnie mógłby każdy z nas dodać coś od siebie ;-) Wiem że fajnie jest pomagać,doradzać ale robiąc to w trakcie projektu zmieniamy punkt widzenia osoby która ten rowerek składa... ;-)

#47
focker pisze:Nadszedł czas montażu sterów, a ja ciągle nie wiem które wybrać. Ciężka decyzja, ale skłaniam się ku RF.
daj czarne :!: RF rozmyja sie na tle ramki ;-)
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#51
Stery zamontowane - nie będę się wygłupiał z szukaniem innych przecież. Ostatnie słowo należało do damskiej części mojego gospodarstwa domowego.

Mostek będzie taki:
Obrazek

Obrazek

Przez moment zastanawiałem nawet nad czymś takim, bo ktoś pisał, że to podobno najładniejsze:
Obrazek

ale jednak bezpośredniej konfrontacji toto pozostaje daleko w tyle za angielskim, manufakturniczym wynalazkiem. Ale wiadomo - co kto lubi.
Że nie czarny - trudno. Nie będzie kolejnego banalnego, czarno czerwonego roweru :P
OLX: https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/OhVB/

Są: Bontrager Privateer ; Breezer Lighting ; Cannondale F900 ; Sunn Cross ; Viner Comp Line
Były: Puch ; Wheeler E1 Titanium ; DrJekyll i MrHyde ; FSR ; FSR2 ; Klein ; Puch2 ; Trek ; HKeK ; Endorfina ; Jose .

#53
focker pisze:bo ktoś pisał, że to podobno najładniejsze
:mrgreen: oj tam oj tam. Pace to praktycznie manufaktura a nie seryjna produkcja wiec zupełnie inna bajka niź Thompson, rzeczywiście ładny jest 8-)

#55
Mostek fajnie wygląda. Ciężki jest? Thompsony również ładne i bym nie pogardził ale czy najładniejsze? Wszystko rzecz gustu. Ja jestem obecnie na etapie RF System i w nich widzę piękno :-)
focker pisze:Że nie czarny - trudno. Nie będzie kolejnego banalnego, czarno czerwonego roweru :P
hehe Focker jak zawsze celny, cięty strzał :-) Ja dzisiaj oglądałem program o dżungli amazońskiej i jednymii z głównych bohaterów były Papugi Ary i zobaczyłem piękno połączenia czerwieni z kolorem niebieskim i żółtym :-) Nie to żebym tak zaszalał w swojej Konie ale nie samą czerwienią z czernią człowiek żyje. Z kolorami można trochę kombinować a nie trzymać się jakiś tam sztywnych reguł.

Obrazek
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900

#57
focker pisze:Mostek będzie taki:
pieknosci !!!

a z tymi Thomsonami to jak jest naprawde :?:
retro czy nie .......z czasow mlodosci ;-) ich nie pamietam...nie wiem jak ze sztycami thomsona ale mostki cos mi sie wydaje ,ze wypuscili po 2000 :?: :?: :?: :?:
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#59
cardamon pisze:bodajże 2004
:shock: :shock: :shock:

od dzisiaj na wszystkich posiadaczy nakladam EKSKOMUNIKE ;-)
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#60
No i z tego co mi wiadomo ich kultowość również jest taka se... Ponoć zostały zauważone dopiero po jakiś jednych MŚ w kolarstwie górskim, co oczywiście nie zmienia faktu o ich obłędnym wyglądzie :-)
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900