#34
dzieki za dodatkowe rady:) nie bede czekal bo piaskuje i lakieruje u tego samego goscia, wiec wszysko bedzie na raz.

jak z nim rozmawialem to orientacyjnie mi powiedział ze okolo 150pln za piaskowanie i lakier proszkowy, ale dokłandie bede wiedzial dopiero w lipcu bo wtedy sie tym zajme wiec i wiecej napisze..

a czy stosuje sie jakies dodatkowe środki antykorozyje przed malowaniem? czy warto w ogole przy proszkowym? na stronie colorexu cos wspominają o jakiś powłokach polimerowych albo ocynku proszkowym. -> http://play.colorex.pl/index.php?id=34

#35
Roweru proszkowo nie malowałem - parę maszyn malowałem - nie do zajechania;) Zwykły lakier się gubi przy wytrzymałości takiej powłoki:) samo w sobie jest antykorozyjne. jak się już tak chcesz bawić w antykorozyjne - daj ocynkować, ale to drobna przesada.

#37
No jest coś takiego jak cynkowanie proszkowe - jako "dodatek" ale na ramę się to nie nadaje;) 350-400*C przez parę godzin;) I byle lakiernia ci tego pewno nie zrobi. Możesz chcieć ewentualnie pewno jakiś dodatkowy podkład;) Pogadaj z "proszkownikiem".

Gdybyś chciał cynkować ramę to tylko galwanicznie, nie trzeba podgrzewać i stosunkowo tania metoda.
cron