#32
cardamon pisze:mam takie nieodparte wrażenie, że powinny być chociaż 2 kategorie na rower roku, bo jak można porównać rower składany i dopieszczany od zera i fart trafiony na allegro w idealnym stanie... ;-)
...lepiej bym tego nie ujął...też o tym myślałem
Woodlands 29-er cr-mo
Trek 750
ARCADIA 6000
Suntour XC Pro WTB w kartonach czeka na nowe życie

#33
no dobra ale oceniamy końcowy efekt, nieważne skąd i jak. stoi na kołach i ma ramę wiec rower jest! że ktoś złożył i się napocił to tym bardziej oddajcie głos, a może inni wolą kliknąć na wypasioną okazję kupioną za grosze. wybór należy do nas, więc oceńmy co nam się podoba :) a potem sobie skomentujemy dlaczego akurat oddaliśmy głos na ten, a nie na inny rower.
Obrazek

>>KLIKNIJ PO WIĘCEJ!!<<

#34
cardamon pisze:mam takie nieodparte wrażenie, że powinny być chociaż 2 kategorie na rower roku, bo jak można porównać rower składany i dopieszczany od zera i fart trafiony na allegro w idealnym stanie... ;-)
plusjeden
Lodzermensch

#35
cardamon pisze:mam takie nieodparte wrażenie, że powinny być chociaż 2 kategorie na rower roku, bo jak można porównać rower składany i dopieszczany od zera i fart trafiony na allegro w idealnym stanie... ;-)
Właśnie dlatego część z was zagłosuje na "dopieszczony część po części..." i to z pewnością znajdzie odzwierciedlenie w ankiecie.
Ja np mógłbym proponować podział "maszyny cieszące oko na ścianie, w salonie" i "jeżdżące". Każdy mógłby zaproponować jakiś podział, który tak na prawdę wynika z tego co kto lubi. Ale tu trzeba się trochę zastanowić i swoje ciągoty pokazać po prostu oddając głos.

Ja jestem bardzo szczęśliwy z tego powodu, że zasady na forum są ogólne i nie dyskryminują takiego lub innego podejścia! Dzięki.

#36
skolioza pisze:no nie... rower roku moze być tylko jeden!
jestem za. Najważniejszy jest efekt końcowy i za to sprzęt powinien być oceniany. Na zawodach wygrywa najlepszy a nie ten, który najwięcej trenował. W innym przypadku, kategori namnoży się mnóstwo, tyle samo ile rowerów zgłoszonych do konkursu.

#38
YvesMoi pisze:no dobra ale oceniamy końcowy efekt, nieważne skąd i jak. stoi na kołach i ma ramę wiec rower jest! że ktoś złożył i się napocił to tym bardziej oddajcie głos, a może inni wolą kliknąć na wypasioną okazję kupioną za grosze. wybór należy do nas, więc oceńmy co nam się podoba :) a potem sobie skomentujemy dlaczego akurat oddaliśmy głos na ten, a nie na inny rower.
Chyba Yves zawarł w tym całe sedno, nie ma co dalej ciągnąć tematu. Moje dwa typy zostały już zgłoszone i powiem że będę miał nie lada problem na którego ostatecznie oddam swój głos.

#40
Jeden weźmie pod uwagę wkład pracy a inny po prostu zagłosuje na najładniejszy rower jego zdaniem, nie widzę w tym nic płytkiego. Po prostu nie twórzmy zawiłych zasad. W każdym konkursie liczy się efekt finalny a porządna dokumentacja to dodatkowy atut. Jeśli będziemy się kierować tylko priorytetem włożonej pracy to oświadczam że w przyszłym roku rozpoczynam renowację Rometa Vulcanusa. 25 stron na forum, zrobię zdjęcie każdej wypolerowanej śrubki i powinienen wygrać konkurs w cuglach. Jeśli tylko taki znajdę, Vulcanusy wydają się być niezwykle rzadkie, nie często je widuję.

To powiedziawszy, kibicuję jednak rowerom z pewną historią, gdzie pokazana jest pasja tworzenia i kompletowania.
Ostatnio zmieniony 2012-12-24, 11:12 przez Radziej, łącznie zmieniany 1 raz.

#42
Vulcanus? Owszem jest. 30 kg prawdziwego, solidnego MTB, rama na kształt Treka Y czy Marina Quake pospawana chyba z szyny kolejowej. Jest tak rzadki że nawet nie mogę znaleźć zdjęcia w necie aby pokazać polską myśl techniczną w dziedznie MTB końca lat 90.

#44
Rzadko używany, stan bardzo dobry. Do roweru dołączona oryginalna instrukcja, oryginalna karta gwarancyjna i certyfikat.
:-? :-? :-? :-?
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#46
a ja za rok z checia bym widzial obok konkursu na retro mtb
konkurs na "hybryde"mtb roku cos w stylu SHOW bike...dozwolone mieszanie stylu rocznika itp itd (oczywiscie max 2000rok)
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#47
omg a ja takiego pociołem z 10lat temu :oops: , miałem też retro ramkę z historią , ramka po A.Szafraniec endorfina który to rower znalazł się na okładce bikeboard właśnie z Anią S.
po świętach będę się starał ją odzyskać
orientacyjny namiar już mam ;-)

#48
marcin74 pisze:a ja za rok z checia bym widzial obok konkursu na retro mtb
konkurs na "hybryde"mtb roku cos w stylu SHOW bike...dozwolone mieszanie stylu rocznika itp itd (oczywiscie max 2000rok)
ooo ! świetny pomysł :]

#49
Marcin - z założenia wszystko co max 2000 mieści się w kanonie retromtb ;-) może to być i misz masz zupełnie niespójny z epoką ramy
Cardamonie - każdy ma inne kryteria - dla mnie wklad pracy jest ważny, ale pozostaje tylko jednym z kryteriów Może zadecydować jeśli waham się między 2 kandydatami, ale nie przesądzi jeśli obok stoi bardziej spójna i dopieszczona maszyna, choćby dopiero co wyładowana z kartonu
Reasumując - rower roku będzie jeden, a każdy wybiera swojego faworyta wedle własnych przez nikogo nie narzuconych kryteriów
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

Re: ROWER ROKU 2012 - konkurs

#59
skolioza pisze: Pierwszy etap zgłaszania kandydatur daje Wam szansę zaproponowania SWOJEJ maszyny MTB
Jedyne kryteria jakie kandydat musi spełnić to: stanowić własność zgłaszającego w 2012r oraz pochodzić sprzed roku 2001
natomiast aby zgłosić czyjś rower musiał on być prezentowany w danym roku, stąd też moje zgłaszania GTki Aldkowej córki było z małym znakiem zapytania, pierwsza prezentacja 2011 ale ostateczna 2012.

moje ciche założenie jest takie, że szef i regulamin się nie zmienią jeśli chodzi o zgłaszanie Kuwy za rok ;-)