witam mam mały problem z pedałami :D

#1
witam dziś na mojej strzale pobiłem rekord dojazdu do pracy moją strzałą, (arrow)
jednak tanie pedało rozwaliło mi gwint w korbie, co zrobić z tym fantem ?
jak taką lipę naprawić - no i co kupić w zamian ?

kilka fotek roweru

Obrazek


Obrazek


Obrazek


nie wiem co kupić - jednak nie chcę przesadzać z ceną - ważę 108 kg - więc najlepiej jakby było to stalowe :D

#3
pedały nie bo się boją :D

ale wymiana na co :D, ja się nie znam na rowerach - mogę dętkę wymienić, mogę ci zrobić serwis automatów do nurkowania, ale na korbach i trybach i kołach to się nie znam

co można w to cudo wstawić i za ile dodam do tego ze mam do niego nowe koła w Polsce,

i że kupiłem do niego

KASETA SHIMANO
ALIVIO CS-HG41-8 11-30 + ŁAŃCUCH HG40


i nie wiem czy brać korby suntour czy brać shimano alivio, a może ktoś ma coś stalowego w dobrym stanie na sprzedanie :D

rowerem śmigam do pracy po nie wiecej niz 12 km dziennie :D ale jestem ciężki i jeżdżę szybko
Ostatnio zmieniony 2012-07-09, 08:03 przez adriano210, łącznie zmieniany 1 raz.

#5
Gwint w korbie (ten od pedałów) da się naprawić. Rozwierca się, gwintuje i wstawia nagwintowaną mufę. Taki gwint jest stalowy i ciężko go wtedy zepsuć drugi raz. Pedały polecam kupić jakiekolwiek ale przyzwoitej firmy i całkowicie metalowe. Jeżeli chcesz coś arcypancernego to stare pedały Deore czy XT są niezniszczalne, byle czasem zadbać o ich łożyska. Od siebie dodam, że pedał ma tylko jeden poprawny sposób odmiany i niezwykle modne ostatnio "pedała", "pedało" itd (chociaż inne odmiany w tym stylu niewykonalne) są strasznym gwałtem na naszej mowie.
edit: Skolioza mnie wyprzedził ale ja dodam, że zaraz dotokarza nie trzeba biegać. Te tuleje da się kupić i nie wiem jak inne serwisy ale ja wykonuję tę naprawę w swoim serwisie bez takiego zaplecza jak tokarka itd :) Tokarz też zrobi ale pewnie nieźle sobie za to policzy:)
Ostatnio zmieniony 2012-07-08, 21:04 przez kunu, łącznie zmieniany 1 raz.

#7
Jeśli masz ściągacz do korb i klucz rurkowy 13 to kup nową korbę shimano na allegro

jednak nie wiadomo czy długość suportu będzie odpowiednia ...

Najlepiej zdejmij korbę zmierz długość suportu i wtedy możesz dobrać jakąś korbę .

Lecz jeśli nie masz potrzebnych narzędzi pójdź do sklepu z rowerem i kup na miejscu korbę z montażem

#9
Rennsport pisze:Jeśli masz ściągacz do korb i klucz rurkowy 13 to kup nową korbę shimano na allegro

jednak nie wiadomo czy długość suportu będzie odpowiednia ...

Najlepiej zdejmij korbę zmierz długość suportu i wtedy możesz dobrać jakąś korbę .

Lecz jeśli nie masz potrzebnych narzędzi pójdź do sklepu z rowerem i kup na miejscu korbę z montażem
czy możesz mi wytłumaczyć po co mam mierzyć suport? bo ja chcę tylko korbę zmienić suportu nie mam zamiaru ruszać, myślałem że wystarczy wykręcić jedno i w ta samą dziurę wkręcić drugie i będzie gites :D

#11
Zacznijmy od tego ze gwint nie zepsul sie ze strachu, przyczyna uszkodzenia byl albo przeciagniety gwint, albo I to najprawdopodobniej niedokrecony prawidlowo pedal, PO mojemu kompletnie nie oplaci sie tych korb naprawiac, tylko kup nowe , najlepiej takie co maja wymienne koronki, I solidne aluminiowo-stalowe padala, , nasmarowac, poskrecac I jezdzic, dodac trzeba ze tarcz z tej korby nie zabierzesz bo sa niewymienne, przy zakupie nowej korby poza dopasowaniem do suporu powinienes tez zachowac ta Sama ilosc zebow na tarczach, zeby przelozenia Ci zostaly takie jak miales, a po co mierzyc suport ? No PO to ze rozne korby maja rozne odsadzenie I potrzebuja wtedy roznych dlugosci osi suportu, wiec zeby nie zmieniac suportu musisz kupic korbe z takim samym offsetem

#12
panowie mieszkam w Dublinie - u mnie sa takie ceny napraw że nie warto

taniej wymienić, koronki są rozkręcane w mojej starej korbie, tylko czy one do czegoś mogą się przydać ? :D

do napędu shimano to raczej pasować nie będą

dziękuje za odpowiedzi dzisiaj kupie narzędzia ściągnę korbę , zmierzę suport
i kupię jakąś nową korbę

#13
Jesli to Te korby ze zdjecia to za chinu ludowe nie sa rozkrecalne :) , tam sa takie nity ktore wygladaja nieco jak kominy do blkatow ale nimi nie sa