#31
rurki nie są Tange:-) Ale jakie konkretnie to info będzie jak będzie sesja zdjęciowa
rama jest świetna, bardzo dopracowana. Wagi nie znam, raczej taka z solidniejszych a nie koniecznie wylajtowanych na maxa. Nie ważyłem bo jak do mnie przyszła to warzywniak w którym to robię był zamknięty i nie mam czym wykręcić supportu

#32
jacob pisze:druga rzecz to solidność i użyteczność 3x7 jest lepsze do obsługi 3x7 niż 3x8 :-)
Ale mi własnie chodzi o pierwsze LX i XT, to raczej było na 7 właśnie. Coś z czasów Exage 300LX, 200GS itp, coś jak w Dawesie:

Obrazek
Alpinestars x9, Breezer x2, Intense x2, Klein x3, Yeti x2, Cannondale, Specialized, GT, Rocky Mountain...
+ Checker Pig, Creme, Electra

#33
ja wiem - i to był argument właśnie za Shimano - niestety :-)
ale tak na prawdę to już nie jest bardzo ważne



Wyposażyłem się w niezwykle magiczny zestaw zmieniarek i tylko dwie osoby na forum wiedzą w czym rzecz :-) i niech tak na razie zostanie.

Reszta dowie się przy wielkiej odsłonie - już niebawem!

#34
a ja zupełnie inaczej...sprzedaj wszystko co masz,resztę pożycz od Mamy i kup ten rower
http://allegro.pl/kaste-degre-80-ritche ... 54568.html
umyj,daj fachowcowi (!!!!!!) do ustawienia/przesmarowania i.... startuj do 'roweru roku;-)
ciesz się niebanalnym kompletnym pro bike'm ,oraz jazdą(a to jest chyba Twój priorytet), kolorowe śrubki zostaw dla kolekcjonerów...bez obrazy;-)
Ostatnio zmieniony 2012-01-05, 08:18 przez smolar, łącznie zmieniany 1 raz.
śmietnik to nie retro!

#38
smolar pisze:a ja zupełnie inaczej...sprzedaj wszystko co masz,resztę pożycz od Mamy i kup ten rower
http://allegro.pl/kaste-degre-80-ritche ... 54568.html
umyj,daj fachowcowi (!!!!!!) do ustawienia/przesmarowania i.... startuj do 'roweru roku;-)
ciesz się niebanalnym kompletnym pro bike'm ,oraz jazdą(a to jest chyba Twój priorytet), kolorowe śrubki zostaw dla kolekcjonerów...bez obrazy;-)
kupno gotowego roweru z wystawki to nie zabawa w retro dla retromaniaka, a gdzie romantyzm ??

wszystko schodzi na psy.
www.velotech.pl

#39
Ok, nie potrzebnie się uniosłem.
Sądziłem, że starasz się zdyskredytować tych, których nie rozumiesz, "idziecie bawić się klockami, my zajmiemy się poważnym retroMTB". Rozumiem, że nie masz takiego podejścia?

#41
ja teżbym chciał czemu nie , kastle dobre ramy robi m sztywne , szybkie , mile wspominam 7.0 ujeżdżany.

Ja po prostu lubie patrzeć jak coś powstaje z niczego ,albo inaczej z prefabrykatów, katalogowe niby są fajne , ale drażni mnie np podejsćie , kupiłem rower na allgegro, zmieniłem dętke i jestem ratromaniakiem , albo chwalcie mój sprzęt do którego nie włozyłem grama pracy i inwencji , choś czasem są rodzynki .

Nie obrażajcie sie , trzeba podnosić poziom i poprzeczki stawiać wyżej, :-D
www.velotech.pl

#43
Pierwsza prezentacja. Wersja jest nieostateczna. W pierwszej wersji "pseudoostatecznej" będą inne zmieniarki nie shimano i nie SunTour ;-)

Wszelkich posiadaczy elementów z grup XCD i XC LTD SunTour zapraszam na PM

Obrazek

Obrazek


wciąż kierownica i chwyty z Wheelera - chyba zostaną w ramach sentymentu po W.
Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2012-01-06, 16:28 przez jacob, łącznie zmieniany 1 raz.

#44
Ja jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. Rama na allegro nie za bardzo mnie przekonywała. Gratuluję, brzydkie kaczątko zaczyna się przeobrażać :-)
Alpinestars x9, Breezer x2, Intense x2, Klein x3, Yeti x2, Cannondale, Specialized, GT, Rocky Mountain...
+ Checker Pig, Creme, Electra

#45
kaczątka są nawet w tle :-)

zdjęcia na allegro były słabo zrobione, ale jak się człowiek przyjrzał to dało się dostrzec potencjał!
Ja po rozpakowaniu byłem najbardziej zdziwiony świetnym stanem!

***

na widelcu naklejka "plain gauge tubing" - znaczy to że nie jest cieniowany? tak?
na ramie "NISHIKI CR-MO tubing O.S Tubes" - co oznacza O.S. ?

są jeszcze napisy(naklejki) na ramie "handcrafted by NISHIKI"
i jeszcze ta
Obrazek

#46
Oversize ;] Fajniutki, jakieś szpeja Suntourowskie ma jeden typ na młynie ale ceny zaporowe dosyć ;]
Będę wypatrywał na ulicach ;]
Allegro, Alpinestars, Breezer, Corratec, Kuwahara, Rocky Mountain.

Obrazek

#49
Tak, zgadza się co do klamek - XC LTD. Canty XCD - pasują fanie pod kolor ramy, z drugiej jednak strony, u skoliozy mam rezerwację na jedną parę LTD.

A korba to (jeszcze) shimano LX, tak samo jak piasty.
Z czasem wyproszę zupełnie Shimano z roweru. Póki co jest co jest, bo rower jeździć musi!

Hm... muszę się w końcu na ten młyn wybrać w takim razie. Co znaczy zaporowe? 200 zł za zmieniarkę?

Miałby ktoś jakiś odwracacz ciągu na wydaniu!?

#56
Miałem napisać że też się piszę na wspólną wyprawę, ale tak myślę co będzie jak się okaże że chcemy wszyscy jeden rower kupić ;D Zaporowe czyli piasta tył XC9000 z kasetą 80zł. - w sumie normalna cena, tylko dla mnie zaporowa ;]
A będziecie prze Krzyki przejeżdżać? (Rondo Powstańców)
Allegro, Alpinestars, Breezer, Corratec, Kuwahara, Rocky Mountain.

Obrazek

#57
spoko. ja roweru na pewno brać nie będę, najwyżej jakieś graty - Suntoura.

cena ujdzie :-)

Dziwi mnie brak reakcji na moj sprzet Simplexa - mi się wydaje naprawdę śliczny - i co ciekawe jest pod kolor ramy, jak obecne xcd. na was nie robi wrazenia ?

#59
witam

rower naprawdę sliczny i robi na mnie dużo większe wrażenie niż wheeler.

kolejny ciekawy projekt zalamujacy monotonie shimano.

jaka korba w planach

wysłałem pw co do młyna.

pozdrawiam
xMekpx
Moje ogłoszenia
Marin Bear Valley 1996