#271
Było już tu, tym razem dotarły do mnie moje własne :-)

Chciałem napisać, że chyba kiedyś firmy/koncerny/sprzedawcy inaczej traktowali klientów, że teraz już nie ma takich pięknych drobiazgów, że "co się stało z Onzą"... Ale tak sobie siedzę, podziwiam i w sumie to nie chce mi się gadać ;-) Popatrzę sobie jeszcze...

Obrazek
Alpinestars x9, Breezer x2, Intense x2, Klein x3, Yeti x2, Cannondale, Specialized, GT, Rocky Mountain...
+ Checker Pig, Creme, Electra

#274
Nie wiedziałem gdzie to wrzucić, jakby co proszę przenieść...

Jakby coś to uzbierało się całkiem sporo takich samoprzylepnych ozdobników. Są marki popularne ale i Litespeed, Merlin, Fat Chance, De Kerf itp. Są też naklejki np. na Grip Shifta "800", kask Rudy Project, czy logo na widelce Rock Shox i Marzocchi. Na zdjęciu nie widać, ale stosik ma dobre 3cm grubości. Będe śledził Wasze projekty i w razie czego zaproponuję od siebie stosowne uzupełnienie jeśli projekt będzie tego wymagał a w jakiś zimowy wieczór zrobię zdjęcia rozłożonych naklejek by wszystko było widoczne. Proszę o cierpliwość.

Towar wyłącznie na wymianę, nie sposób tego wycenić w gotówce. No chyba, że ktoś w tym mi pomoże.

Obrazek
Alpinestars x9, Breezer x2, Intense x2, Klein x3, Yeti x2, Cannondale, Specialized, GT, Rocky Mountain...
+ Checker Pig, Creme, Electra

#276
Zrobiłem zdjęcia mojej grupie STX SE. Przepraszam że niektóre części są brudne. Niestety możliwe że za kilka dni nie będę już posiadaczem tych elementów. (muszę sprzedać :-( )Dlatego właśnie zrobiłem zdjęcia, póki mam części w domu. Na razie są tymi szpejami zabudowane dwie ramy trekkingowe (jedna ze stali reynoldsa, druga z tange). Na pierwszym zdjęciu jest pokazane jak nie należy zabezpieczać linki przed strzępieniem. Akurat nie miałem nic innego pod ręką :oops:

https://picasaweb.google.com/1071820134 ... 53/StxSE02#

No i chyba nici z planu kupna ramy mtb pod koła 26cali i obudowania jej kompletnym STXem. Szkoda.

#278
skolioza pisze:mogę jakieś foto Zocchiego - jestem w jakiej takiej potrzebie ;-)

Obrazek
Na razie proszę o cierpliwość wszystkich. Nie mam zamiaru pozbywać się ich poza forum. Zgłoszenia dotychczasowe traktuję jako "rezerwację" i możliwie szybko po świętach porobię zdjęcia całości zbioru. Może znajdziemy osobne miejsce na temat naklejek? Może gdzieś bardziej w okolicach malowania i renowacji ram? Pozostawiam decyzję Opatrzności ;-)
Alpinestars x9, Breezer x2, Intense x2, Klein x3, Yeti x2, Cannondale, Specialized, GT, Rocky Mountain...
+ Checker Pig, Creme, Electra

#279
jama pisze:ale może jeszcze wrócisz do pomysłu z innym egzemplarzem STXaSE
jak wygram w totka to na pewno

Zapomniałem powiedzieć że za kompletny rower zapłaciłem 300zł, po stanie kasety widać że przebieg to max 500km (+ja zrobiłem ze 200)

Teraz jak bym chciał kupić coś za 300 zł to starczyło by na stery i przednią przerzutkę.
Żal się pozbywać... no ale...
Nie pozostaje mi nic innego jak czekać na kolejną taką okazję, ale będzie bardzo ciężko. Teraz nawet sprzedawcy na bazarach i giełdach wiedzą że za retro sprzęt można sporo wziąć

#280
jama pisze:Zrobiłem zdjęcia mojej grupie STX SE. Przepraszam że niektóre części są brudne. Niestety możliwe że za kilka dni nie będę już posiadaczem tych elementów. (muszę sprzedać :-( )Dlatego właśnie zrobiłem zdjęcia, póki mam części w domu. Na razie są tymi szpejami zabudowane dwie ramy trekkingowe (jedna ze stali reynoldsa, druga z tange). Na pierwszym zdjęciu jest pokazane jak nie należy zabezpieczać linki przed strzępieniem. Akurat nie miałem nic innego pod ręką :oops:

https://picasaweb.google.com/1071820134 ... 53/StxSE02#

No i chyba nici z planu kupna ramy mtb pod koła 26cali i obudowania jej kompletnym STXem. Szkoda.
ale co ?? sprzdajesz rowery, części czy jak ?? wrzuć fotki na giełde i ceny
www.velotech.pl

#281
nie,przez forum nic teraz nie sprzedaje.

część już praktyczne sprzedałem. Parę elementów sobie zostawiam.

zdjęcia wrzuciłem do tego tematu bo wydawało mi się że takie jest jego przeznaczenie. Myślałem że tu tworzy się taka baza danych ze zdjęciami. Coś na zasadzie naszego forumowego velobase com.

#283
Taka o ,ciekawoskta. Niektórzy znają i stwierdzą ,że nic specjalnego ,inni może się zastanowią przez chwil kilka.
Jako że uległem fascynacją piastami wielobiegowymi ,przedstawiam orbita 3x7.
Domyślić się łatwo można -piasta ma 21 biegów ,nawet 24 ,jeśli dać kasete 9kową -w sensie 7/8 biegów na bębenku i 3 przełożenia planetarne w środku. Jak sobie zrobie rower poziomy ,to będzie jak znalazł ..

..do tego 3 zębatki z przodu i rower o 72 biegach jest już w zasięgu ręki :D



Obrazek


Obrazek


Jednocześnie -jeśli ktoś będzi miał /spotka się ze starszą wersją orbita tj.2x6 to jestem bardzo chętny na jej zakup -więc prosiłbym o kontakt
Obrazek
tu prosze o zdjęcie poglądowe ;)

#285
Jak dla mnie pomysł jest genialny.
Po odliczeniu masy przedniej przerzutki, dwóch tarcz i kawałka osi wychodzi masa podobna do tradycyjnego systemu. A nie użeramy się z przekoszeniem łańcucha, żywotność napędu się zwiększa itp. Osobiście chorowałem na to cuś.

Minus jest taki, że mamy większą masę rotującą na kole i mogą być problemy ze zmianą biegów w piaście pod obciążeniem. No i usterkowość przekładni planetarnej też pewnie będzie większa. Ale jak dla mnie to wady do zniesienia - przy standardowej przerzutce zmiana pod obciążeniem też nie jest łatwa i przyjemna.
OLX: https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/OhVB/

Są: Bontrager Privateer ; Breezer Lighting ; Cannondale F900 ; Sunn Cross ; Viner Comp Line
Były: Puch ; Wheeler E1 Titanium ; DrJekyll i MrHyde ; FSR ; FSR2 ; Klein ; Puch2 ; Trek ; HKeK ; Endorfina ; Jose .

#286
co jest grane !!!!!!!!!!!!! wszyscy po kolei wala zdjecia na cala strone ,a moje znow wywala z powodu braku miejsca!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

o co tu chodziiiiiiiiiiiiiii !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
:roll: :roll: :roll:
Ostatnio zmieniony 2012-12-26, 23:02 przez marcin74, łącznie zmieniany 1 raz.
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#288
marcin74 pisze:co jest grane !!!!!!!!!!!!! wszyscy po kolei wala zdjecia na cala strone ,a moje znow wywala z powodu braku miejsca!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
jakis starych piast nawalone a na campagnolo record OR miejsca nie ma !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
o co tu chodziiiiiiiiiiiiiii !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
:evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
załóż se galerie na Picassie i po kłopocie, a Record nie jest jakimś cudem , miałem na tym szoske , stare to było .
www.velotech.pl

#289
rurokura pisze:Taka o ,ciekawoskta. Niektórzy znają i stwierdzą ,że nic specjalnego ,inni może się zastanowią przez chwil kilka.
Jako że uległem fascynacją piastami wielobiegowymi ,przedstawiam orbita 3x7.
Domyślić się łatwo można -piasta ma 21 biegów ,nawet 24 ,jeśli dać kasete 9kową -w sensie 7/8 biegów na bębenku i 3 przełożenia planetarne w środku. Jak sobie zrobie rower poziomy ,to będzie jak znalazł ..

..do tego 3 zębatki z przodu i rower o 72 biegach jest już w zasięgu ręki :D



[url=http://img818.imageshack.us/img818/2532/orbit01.jpg]Obrazek[/URL]

[url=http://img560.imageshack.us/img560/9379/orbit02.jpg]Obrazek[/URL]

Jednocześnie -jeśli ktoś będzi miał /spotka się ze starszą wersją orbita tj.2x6 to jestem bardzo chętny na jej zakup -więc prosiłbym o kontakt
Obrazek tu prosze o zdjęcie poglądowe ;)
nie męcz sie , mamy taki rower do sprzedania na takiej pieście , była nówka jak robiłem montaż , kumpel spawał rame , reszta na warsztacie .

https://picasaweb.google.com/1104808309 ... 5419991842
www.velotech.pl

#290
rower szosowy na osprzecie mtb
a ze stary ...............forum- retro -
ma w nazwie chyba ???????????
to zle ze stare ??????
Ostatnio zmieniony 2012-12-26, 23:03 przez marcin74, łącznie zmieniany 2 razy.
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#291
marcinie - jak Focker wspomniał tu, i już kilka razy było wspomniane na forum przy różnych okazjach - przed przeniesieniem forum na nowy skrypt zdjęcia jako załącznika nie dodasz... opcji nie udało mi się wyłączyć żeby nie kusiła, ale po prostu nie działa :-(

wszystkie zdjęcia jakie są wrzucane na forum, to zdjęcia umieszczone na serwerach zewnętrznych (imageshack, picassa, min.us i wiele innych)- pisząc posta wklejasz tylko link do takiego zdjęcia (jako tekst pomiędzy
Obrazek
)
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

#292
Z tym trzema tarczami z przodu i piastą wielobiegową to nie tak łatwo niestety, każda piasta ma jakieś minimalne bezpieczne dla siebie przełożenie i nawet takiego Rohloffa można ukręcić jak się za małą zębatkę da z przodu. Super rzecz do turystyki, ale wagowo nawet Alfine 11-biegowy nie wychodził lepiej od konwencjonalnych rozwiązań- w którejś gazecie chyba była taka analiza dość dokładna.

A co do tematu- takie pedzie od Toma mi się trafiły, nie wiecie który to rocznik mniej więcej? W katalogach do których mam dostęp nie znalazłem takich, wkręcane są imbusem 8, łożyska mają lekkie luzy ale jest pierścień segera przy osi więc pewnie da się je wymienić. Ważą jakieś 370g. Obstawiam okolice 2002 roku. https://picasaweb.google.com/1071186390 ... directlink
Allegro, Alpinestars, Breezer, Corratec, Kuwahara, Rocky Mountain.

Obrazek

#293
Witam.

Ładne ale mocno zniszczone. Te elementy zatrzasku są bardzo podobne do tych z Shimano... np z 540. Więc może da radę je wymienić... Do tego odtworzyć napisy na bokach, nowe łożyska i pedały będą ciekawe a przy tym funkcjonalne :D o ile lubisz grzebać się z takimi rzeczami...

pozdrawiam
xMekpx
Moje ogłoszenia
Marin Bear Valley 1996

#299
skolioza pisze:opuszczasz na zjazd, a później ustawia się (przynajmniej powinno) w tym samym miejscu
Wduszasz tyłkiem na zjazd - a poza tym, wszystko dokładnie tak zostało pomyślane, jak napisałeś.
Niestety to nie był pomysł dla mnie.
Porysowana sztyca zmuszałaby mnie do jej wymiany po każdej takiej operacji.

Przy okazji!
Jak łatwo zauważyć na zdjęciu z różowym retro-mtb, kiedyś królowały zwarte ramy, wymuszające stosowanie długich mostków, niezależnie od wielkości ramy.

Zatem wytwórcy ram, niejako z założenia produkowali do każdej z nich także i mostki, jak ten ze zdjęcia wyżej.
Przyznam ze skruchą, że tak długiego jeszcze nie widziałem.

***
Bike-tech - product for a life, by Toyo Ishigaki.
cron