#121
Jka to kiedyś pisałem , kwestia dźwigni jak jest zastosowana, czyli wypadkowa jak wychodzi na styku klocek obręcz, jakby tu po polsku napisać, po prostu musi być dopasowanie kształtu do siły do ramy, obreczy itd.

Poza tym , one mają kształt ja do przełaju więc zdziwko żadne , tak samo dobrrze śmigają "skrzydełka " Shimanowskie.

Do tego dochodzi szerokość obreczy i szerokosć piwotów w ramie /widelcu - o czym Skolioza słyszał na wypadzie.

jeś;li przekroczymy pewien punkt równoległoboku to cały sie składa jak domek z kart i hamulec mamy żaden, jesli sie zgadza to hampel jest najmocniejszy.
www.velotech.pl

#122
Wiosenne podsumowanie:
Klameczki. Zrywne diakompy ss4 zostały zamienione wariacją na ich temat w wykonaniu Toma – niestety, nie są już tak zrywne i lekkuchne, ale cóż, konwencja zobowiązuje.
Obrazek


Hamulce. Oba, tył i przód to zrekonstruowane prze ze mnie ritchey logic WCS na klockach koolstopa dla Toma. Dla mnie – cudo.
Obrazek


Kaseta: Pospolita w tym światku 737 czy tam jakieś inne xt, założona by sprawdzić, czy da się do niej, na zwykłej nakrętce, wsadzić 33 zębną zębatę od Toma. Nie da się. Tzn. da, ale dla mnie odstęp jest zbyt mały. Polowanie na Tomusiową dłuższą nakrętkę trwa.
Obrazek


Kapsel. Co tu pisać, kapsel to kapsel.
Obrazek


Zaciski: Od Tomka, rzecz jasna. Oba.
Obrazek


No i majnviu:
Obrazek


CDN...
:-D
Moje skromne dzieła: -> http://rpk.ehost.pl/wp/kategorie/rowery/

#125
Nadzwyczajny urodzaj rzadkich ponoć korb ritchey compact u mnie wystąpił:
Obrazek

Nie mogę się doczekać, aż błysną w specu :-D

W związku z tym już nie licytuję na lalalegro tamtej, to raz. A dwa: nie będzie niestety dla czcigodnego Skoliozy najmniejszej zębaki nieshimano.
No chyba, że w rozmiarze 110/74 – mam ze dwa ritchey'e, chyba na 26 zębów, jeden mogę zbyć.
Moje skromne dzieła: -> http://rpk.ehost.pl/wp/kategorie/rowery/

#131
Tutaj http://www.bikepro.com/products/cranks/ritchey.html piszą, że 667 gram kompletny set z trzema zębatami. To mniej, niż mój sachs quarz, choć wątpię, czy mniej, niż obecne tam stx rc :-D

Jaką zębatkę chcesz, skoliozo?

Co do korby (wódz zimny czujne oko od razu dostrzegł, że mam tylko prawę ramię, sprzedawca napisał, że daje zapas :-D ), ponieważ mam teraz dwa duże blaty ritchey'a 2x9, to ... muszę w weekend zrobić inwentaryzację swoich potrzeb. I wtedy dam Ci znać.

Znasz mnie, najchętniej to bym się na coś zamienił.
Moje skromne dzieła: -> http://rpk.ehost.pl/wp/kategorie/rowery/

#132
skoro wersja standard korb wazy 46x g to micro powinna wyjsc mniej. Ww podaje 463g (jak dostane w swoje raczki srebrna wersje to dam znac).

klamek ritcheya do v-ek nie bylo. Wyroby diacompe z logim ritchey z rodznikow do powiedzmy 98 to zupelnie co innego niz pozniejsze v-ki ritcheya z okolic 2001-03r.

Aldek - to co - zostaly juz tylko stery do zamiany i moze kiedys obrecze nie? (myslisz jeszcze o fd i rd sachsa?)

#134
Obręcze już mam, pozostało dać do przeplecenia :-D
Stery zresztą też mam, srebrne.

Trybiarnia Sachsa, owszem, ale tylko srebrna. Jak się trafi "nju saksess", to pewnie będzie.
Najważniejsza jest teraz ta cholerna nakrętka. Jak ją upoluję, to ogłoszę koniec projektu.

No bo cóż tu więcej zmieniać?
Moje skromne dzieła: -> http://rpk.ehost.pl/wp/kategorie/rowery/

#139
aha - zarowno rooxy jak i turbiny, ale tez i ritchey - wymagaja tulejek do mlynka. Do tego dochodza bardzo dlugie stalowe sruby (najdluzsze w turibach) - to jest lekkie naciaganie, bo przez taki zestaw turbina wazy nie 420g, a np 460! (sruby sa naprawde baaardzo dlugie! i tulejki - sporo grubsze niz w shimano, co najmniej 10mm wysokosci).

aha2 - ritchey logic ma baaardzo niski q-factor. Fajnie, ale na osi 116mm(!) i ramie mtb, ramiona dotykaja wielek... (korba na standard na osi 108mm w ramie szosowej daje jeszcze po 4mm na obie strony)
Dlatego Aldek - moga byc komplikacje przy probie zakladania na Twoja cudowna oske 103mm...
Obrazek

#141
skolioza pisze:ale do 2x8/9 tulejki ani śruby nie są potrzebne, więc wagę można traktować bezpośrednio ;-)
roox ma taki pająk jak WRA? nie zauważyłem aby był tam potrzebny jakiś dystans na młynek...
jooo roox i wra to ta sama rodzina, tylko wra ma puste ramiona. jest jeszcze korba steibach stone crank co wygląda tak samo jak powyższe. wszystkie te korby maja pająk pod 3x8/3x9 bez dodatkowych śrubek

turbine, kooka, AC, cook bros (jeden model)..... potrzebują dystansów
Obrazek

>>KLIKNIJ PO WIĘCEJ!!<<

#143
Zimny, suport Toma 103 mm pójdzie do jedynego piórowera, jaki poskładam &#8211; czyli 1x7 maszyny na kołach 24 cale dla syna. Tutaj na razie jest xt 107, jak będzie za krótko, to mam jeszcze 110 gdzieś zaszufladzione.

Dziś byłem na wsi, ale jedyne co zdołałem zrobić, to powiesić oba ramiona tej korby ritchey compact na hakowej wadze (skala co 10 gram). Wyświetliła 0.46
Moje skromne dzieła: -> http://rpk.ehost.pl/wp/kategorie/rowery/

#146
Ani to, ani to.
Komedia w sumie. Udało mi się dorwać piastę Toma nieco inną od tej od Ciebie - wygląda na nieco późniejszy model, być może 98 albo 9. Z takim przewężeniem po lewej stronie. Ale też 8.
Wczoraj wieczorem, kładąc kółka ritchey'a do speca (kompletne wreszcie, obręcz plus piasta) pomyślałem sobie, a nuż się uda.
No i się udało. Ze zwykłą nakrętką od 737, łańcuch nie siedzi ciasno, po prostu weszło, siedzi, działa. Odstępy między trybami są właściwe.
Dziś zresztą sprawdziłem katalog Toma z 97 r, i tam też, na zdjęciu, jest nakrętka zwykła, shimanowska. Na stronie o piastach piszą tam, że oni robili je mając system 2x9 "in mind", więc może to jest odpowiedź, kto wie?

Idzie do mnie właśnie srebrny tryb 30 zębów specialites na przód, jak dojdzie, to zakręcę korbę Toma, i to będzie komplet w sumie.
Moje skromne dzieła: -> http://rpk.ehost.pl/wp/kategorie/rowery/

#147
aj waj! a co to za piasta w sensie model? Z gumowymi oslonkami konusow czy juz na lozyskach cardridge? Pieknie, tylko pozazdroscic! chetnie podrobilbym ten patent;)
Obrazek

#148
Piasta wygląda tak samo, jak ta z katalogu ritcheya na 2000 r. - z tym, że srebrna. I na nią z kasetą 737 9 megatrybiszcze weszło.
Piasta, którąm wycyganił od Skoliozy jest bez tego przewężenia po lewej stronie - ma równe, szerokie uszczelnienie.
Obie te piasty są miksem łożyska z konusem. Po lewej łoźysko się kręci, a pod bębenkiem, zwyczajowo, konus. Kulki - jak twierdził mój znajomy serwisant, który tę skoliozową rozbierał, są niestandardowe, więc trochę się boję rozbierać, bo zaraz, znając się, kulki pogubię.
Ot, co.
Moje skromne dzieła: -> http://rpk.ehost.pl/wp/kategorie/rowery/

#149
Co się komu lśni.
Bo mi się właśnie lśni korba Ritchey Logic z blatami 42 od Toma, i 30 od Specialites :-D
Waga pokazała, że w tej konfiguracji ta (czyli prawa) korba waży 390 g. STX RC z takim samym blatem 42 i 32 od shimano waży 410 g.
Obrazek

Trochę się bałem o linię łańcucha, ale na suporcie xt 107 mm jest akceptowalnie. Z moich pomiarów wynika, że optimum byłby 110 mm...

Tutaj widać delikatne wyprofilowanie ramion tej korby - jest to naprawdę ładne, nie siekierą ciosane.
Obrazek


A oto i 2x9 w całej okazałości:-D
Obrazek


No a tak się błyszczy w słońcu.
Obrazek


A, byłbym zapomniał, są też i kółka nowe na piastach Toma, tył vantage pro, przód rock comp. O, tu widać tylne:
Obrazek


Jutro więcej zdjęć, może nawet galerię zrobię. No bo w sumie, mam com chciał, została jeszcze srebrna sztyca w rozmiarze 30,4. Idą też do mnie klamki SuperLogic pod gripy od Yvesa, pewnie też tu będą.
Ot, takie buty.
Moje skromne dzieła: -> http://rpk.ehost.pl/wp/kategorie/rowery/

#150
aldek pisze:Idą też do mnie klamki SuperLogic pod gripy od Yvesa
że tak powiem sprzed nosa mi je sprzątnąłeś ;-) ale jeśli do tego zacnego projektu mają być to miejsce zacne im mościsz - niech służą!
No i powiem Ci Aldku, że przy tym całym przepychu sygnowanym TR, te ten LX i XT biją po oczach - IMO koniecznie powinieneś rozglądnąć się za jakimś Sachsem ;-)

A apropos - szprychy też od Toma? ;-) :-P
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA