#36
Adamello pisze:To wyceni ją rzeczoznawca i się zdziwisz. Te wszystkie ściemy typu "gift" lub wartość "20$" w ogóle na nich nie działają. Mi od jakiegoś czasu wszystkie większe paczki clą według konkretnych przelewów za towar.
Adamello a powiedz mi czy paczka z kierownicą, korbą i 2 mostkami również może podlegać opłatom celnym? Czekam na takową od Wujasa już prawie miesiąc i ani widu ani słychu.
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900

#39
Jeśli podana cena będzie zgodna z ceną z aukcji, to nie będą kwestionować podstawy podstawy obliczenia cła i podstawy opodatkowania VAT. Jeśli rama jest kupiona dla celów firmy (np.jako towar handlowy albo na ekspozycję), to VAT miałbyś prawo odliczyć a cło zaliczyć do kosztów. Jeśli do celów prywatnych, to stanowi Twój dodatkowy wydatek.
OLX: https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/OhVB/

Są: Bontrager Privateer ; Breezer Lighting ; Cannondale F900 ; Sunn Cross ; Viner Comp Line
Były: Puch ; Wheeler E1 Titanium ; DrJekyll i MrHyde ; FSR ; FSR2 ; Klein ; Puch2 ; Trek ; HKeK ; Endorfina ; Jose .

#40
Przypomniała mi się zabawna sytacja, gdy zamawialem po raz pierwszy ramę z Chin. W informacji dodatkowej przy przelewie PayPal napisałem do Chińczyka by zadeklarował na paczce 130$. Później paczka trafiła na cło i przyszedł nakaz przesłania dokumentów zakupu. No to skoro już pozamiatane to druknąłem link do aukcji i potrzebowałem jeszcze PDFa z PayPala. Ale jak tu im wysłać z tą informacją o zanizaniu wartości.... ? :mrgreen:
https://www.facebook.com/evobikesycow

#42
No niestety te koszty wysyłki też są brane do wartości wyceny vatu i cła. A te stawki to z tego co mi wiadomo dotyczą też poszczególnych stref świata (po prostu krajów). No i same konkretne części/rowery też mogą mieć różne stawki. Tak łatwo tego nie ogarniesz. W poprzedniej robocie znajomy zajmował się odprawami celnymi w branży rowerowej i najgorzej było z rowerkami dziecięcymi. Tam cło było tak jebitne że interes robił się nieopłacalny.
https://www.facebook.com/evobikesycow

#44
Ja już nie kupuję ze Stanów, chyba że cena jest dobra i na czymś wyjatkowo mi zależy. 23% VAT plus cło to killer. To powiedziawszy, jak coś jest naprawdę fajne to trudno, trzeba opłaty wziąść na klatę. Niezły sprzęt będzie. Mi to się marzy GT Edge na takim duraczu.

#45
Jedyne, co się jeszcze opłaca kupować w Stanach, to tańsze szpeja. W urzędach celnych debile nie siedzą - biorą taką paczkę, otwierają i wrzucają w ebay. Jak im niska kwota wychodzi, to puszczają od razu do odbiorcy. Mi się za jakieś tańsze mostki czy podstawki do FlightDecka nie zdarzyło płacić. Nawet za RS-1 nie naliczyli cła - ale on był osprejowany i bez napisów, wyglądał jak markeciak.
Za to Judy FSX od razu pięknie oclili i opodatkowali.
OLX: https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/OhVB/

Są: Bontrager Privateer ; Breezer Lighting ; Cannondale F900 ; Sunn Cross ; Viner Comp Line
Były: Puch ; Wheeler E1 Titanium ; DrJekyll i MrHyde ; FSR ; FSR2 ; Klein ; Puch2 ; Trek ; HKeK ; Endorfina ; Jose .

#47
focker pisze:Jedyne, co się jeszcze opłaca kupować w Stanach, to tańsze szpeja. W urzędach celnych debile nie siedzą - biorą taką paczkę, otwierają i wrzucają w ebay. Jak im niska kwota wychodzi, to puszczają od razu do odbiorcy. Mi się za jakieś tańsze mostki czy podstawki do FlightDecka nie zdarzyło płacić. Nawet za RS-1 nie naliczyli cła - ale on był osprejowany i bez napisów, wyglądał jak markeciak.
Za to Judy FSX od razu pięknie oclili i opodatkowali.
Focker a czy po ocleniu dostaje się jakąś rozpiskę z wyszczególnionymi opłatami za poszczególne rzeczy? Moja paczka na którą czekam będzie zawierała jeszcze jakieś 2 rzeczy dla kolegi mojego Wujasa. Jakaś lufa do karabinu do paint ball-a i jakiś model do sklejania. Nie znam się na tych rzeczach i nie mam ochoty za kogoś ponosić opłat, a jak przyjdzie kwota łączna to jak to wtedy podzielić sprawiedliwie?
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900

#49
focker pisze:Piękną rozpiskę dostaniesz jakby coś. Każdy towar ma inny wymiar cła. Na razie jednak zaczekaj, czy na pewno Ci będą coś naliczać.
Czekam już ponad miesiąc i ani widu ani słychu. Z Urzędu Celnego też nic nie przyszło. W ten czwartek minie piąty tydzień od nadania paczki z Nowego Jorku.
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900

#58
Gratulacje zakupu, dobrze że doszła cała bez niespodzianek ;-)

Powodzenia w składaniu!
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900

#59
Dlaczego Flite ?? bo to siodło jest dla mnie bardzo wygodne, a szosa będzie służyła do regularnych treningów.
Korba do polerowania, widelec tez, ma lśnić :)

obręcze Wolber, kiera ITM, reszta Dura Ace 7402

owijka będzie czarna

Jutro jak się uda zakończę rower, zrobię jakieś zdjęcia w normalnym świetle i wrzucę link z galerii :)

PS. Będę wdzieczny za uwagi, nawet te najdrobniejsze.
K.P.
Retro Vintage giełda rowerowa na FB - tam moje graty na sprzedaż :)
------->
https://www.facebook.com/groups/289334341636598/
Załączniki
image1.JPG
S-works

#60
na widok tych ergo kierownic dostaję pierdolca, widziałbym tam jakąś kompaktową, deda piega chyba najłatwiej dostępna, ale to już kwestia indywidualna. flajt pasuje tu super.
ale ogólnie fajny.
cron