Cannondale Prophet SL

#1
Witam!
Tworzę osobny temat bo maszyna u mnie zostaje na stałe więc jej się należy :lol:
Kolory w rzeczywistości przedstawiają się zupełnie inaczej - są o wiele bardziej nasycone i żywe.
Usiłowałem to oddać z lampą , bez lampy i zmieniając otoczenie ... ale się nie udało z tym aparatem :-/
Nie mniej jednak uważam że sprzęt mi wyszedł i cała jego koncepcja jest warta uwiecznienia :mrgreen:
Czekam na jakieś propozycje - co po za tytanowymi śrubkami byście w nim zmienili :-P
Pedały kupię najprawdopodobniej Saint platformowe - dobra cena waga wygląd i niezawodność 8-)
Gdyby nie Shiver wagowo też było by całkiem dobrze zważywszy że rama z damperem waży 2650 gram :shock:
Załączniki
Obraz 011.jpg
Obraz 007.jpg
Obraz 017.jpg
Obraz 021.jpg
Obraz 023.jpg
Obraz 018.jpg
Obraz 015.jpg
Obraz 020.jpg
Obraz 032.jpg

#2
Mnie się rower w całości podoba. Jedyna rzecz która mi się nie podoba z wyglądu to czcionka napisów na amortyzatorze ale to szczegół bo pewno amorek pierwsza klasa.
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900

#4
No amor jak na tamte lata super ... ciężko porównać do współczesnych choć płynnością działania przebija każdy.
Korba - zero skrzypień i tym podobnych odgłosów - super sztywna.
Jak dokręcisz na smarze jest cacy.
Koronki wytrzymują kilkanaście tysięcy bez wymiany :shock:
No ale jak się popatrzy na ceny katalogowe to wszystko wyjaśnia.
Korba była u mnie w 3 rowerach i absolutnie nie mogę jej nic zarzucić :!:
Z moich obserwacji mimo że rama jest na styk w zasadzie to ciut za mała - nie buja nawet na otwartym damperze , dobra czułość ... w sumie to idealne na wycieczki albo jakiś maraton.
W realu rower wygląda o niebo lepiej bo te zdjęcia powodują iż lakier wygląda kupowato :cry:

#5
hit00r pisze:No amor jak na tamte lata super ... ciężko porównać do współczesnych choć płynnością działania przebija każdy.
HSCV od Marzocchi w jakimkolwiek wydaniu to według mnie poezja. Zapewne nie inaczej jest tutaj :)

Rower wizualnie prezentuje się dość oryginalnie, ale trudno nie odmówić mu uroku i świetnych komponentów :)

Trochę tylko nie podchodzi mi sztyca kolorystycznie, moim zdaniem ni cholery tu nie pasuje i gryzie się z naprawdę fajnymi kolorami Cannona.

#6
Pawlos pisze:
Trochę tylko nie podchodzi mi sztyca kolorystycznie, moim zdaniem ni cholery tu nie pasuje i gryzie się z naprawdę fajnymi kolorami Cannona.
No właśnie taki set nabyłem ... miałem na nim też sztycę regulowaną ale nie chcę tym rowerem kozaczyć :mrgreen:
Myślałem o czarnej sztycy Thomsona ... albo jakiejś carbonowej.

#7
Pawlos pisze: Trochę tylko nie podchodzi mi sztyca kolorystycznie, moim zdaniem ni cholery tu nie pasuje i gryzie się z naprawdę fajnymi kolorami Cannona.
Wybór padł na czarną sztycę Thomson'a ... więc chyba wybór jest słuszny :mrgreen: ?
Do tego zacisk na imbus niebieski firmy Aest - tani i chyba ładny a i sztycy nie ukradną bo w planach mam założenie siodła w czerwieni - Fizik Aliante Carbon Braided 8-)
Nie omieszkam zamieścić odpowiednich fot żeby dopełnić całości :-D

#12
Wojtas ma racje z skręceniem, nie tylko to że za mocno ale też to że nie równo skręcona mogła być.

Imo z thomsonem znacznie lepiej, sztyca ma jednak duży wpływ na wygląd roweru szczególnie jak jest tak wysunięta. Nie myślałeś o pedałach SPD bo mi korba xtr i platformy to tak średnio sie widzi.
Rower troche schudł przez thomsona? Jak wagowo wyglądają te sztyce?

#13
Piorun pisze:Wojtas ma racje z skręceniem, nie tylko to że za mocno ale też to że nie równo skręcona mogła być.

Imo z thomsonem znacznie lepiej, sztyca ma jednak duży wpływ na wygląd roweru szczególnie jak jest tak wysunięta. Nie myślałeś o pedałach SPD bo mi korba xtr i platformy to tak średnio sie widzi.
Rower troche schudł przez thomsona? Jak wagowo wyglądają te sztyce?
Wagowo to Turner jest papierowy - wyczuwalnie lżejszy niż Thomson.
SPD są takie jakie były kiedyś Shimano XT bo skoro mam dłuższą sztyce to je zostawiłem.
Rama jest na mnie minimalnie za mała i na sztycy Turnera to było odczuwalne przy SPD bo bloki podwyższają pozycję.
Platform raczej nie kupię skoro jest nowa sztyca :mrgreen:

#14
Piorun pisze: z skręceniem,
Niby Piorun a byki jak Hubert.Czy Ty jesteś pierd-lnięty?Myślisz że jak nick zmienisz to zapomnimy o tym co tu zrobiłeś?
Lodzermensch

#15
corrado1111 pisze:
Piorun pisze: z skręceniem,
Niby Piorun a byki jak Hubert.Czy Ty jesteś pierd-lnięty?Myślisz że jak nick zmienisz to zapomnimy o tym co tu zrobiłeś?
A ty co ?
Święta Inkwizycja!?
Byś się wypowiedział na temat mojego wspaniałego sprzętu :mrgreen: a nie snuł wspominki o jakimś buraku :-?

#16
hit00r pisze:
corrado1111 pisze:
Piorun pisze: z skręceniem,
Niby Piorun a byki jak Hubert.Czy Ty jesteś pierd-lnięty?Myślisz że jak nick zmienisz to zapomnimy o tym co tu zrobiłeś?
A ty co ?
Święta Inkwizycja!?
Byś się wypowiedział na temat mojego wspaniałego sprzętu :mrgreen: a nie snuł wspominki o jakimś buraku :-?
Nikt się nie spodziewa Świętej Inkwizycji:)
Rower fajny ale ja się nie znam na tych nowych więc sobie tylko oglądam.Ładny jest ale dla mnie za nowoczesny po prostu.
A wspominków nie snuję tylko stwierdzam fakt że ten psychiczny bachor znów nam zaczyna forum rozpieprzać.
Lodzermensch

#17
Widzę że jest troche za mała ale nie przeszkadza mi to wizualnie w końcu po coś lepsze sztyce są dłuższe.
Thomson cięższy bo dłuższy ;-) ja zmieniając kalloya na rooxa też dorzuciłem. Chyba 34g jak pamiętam ale nie mam serca jej skracać.

I zostań przy spd. Już o tym że w spd czuć rower nie trzeba wspominać.

#20
cardamon pisze:wyluzuj Corrado, niedługo Ciebie nie bedzie można czytać bo co post to ujadanie ;-)

jak Hubert ma zmienne IP to będzie problem z permanentnym banem :-/
Rozumiem że w/g Ciebie jest jak najbardziej w porządku że troll zbanowany kilka dni temu założył sobie nowe konto i napierdziela sobie dalej w najlepsze?Jeśli tak to luz, tylko zdecyduj się w końcu czy masz go dość czy go bronisz.
I nie ujadam co post tylko pod postem tego zjeba.
Lodzermensch

#21
Pawlos pisze:I takiej zmiany tu było trzeba, teraz wygląda zacnie. :-D

Nie miałem nigdy w rękach gratów do Thomsona, naprawdę warte tej kasy?
Miałem sztycę tej firmy i w/g mnie jest warta każdej złotówki.Wykonanie jest rewelacyjne.
Lodzermensch

#22
Pawlos pisze:I takiej zmiany tu było trzeba, teraz wygląda zacnie. :-D

Nie miałem nigdy w rękach gratów do Thomsona, naprawdę warte tej kasy?
Moim zdaniem jeśli robili ją w USA a nie za miskę ryżu to WARTO!
Po mimo że Hamerykanie płacą za nią śmieszne kwoty bo co to dla nich 100 dolców ?
W PL jest syf i bieda więc cena jest SPORA ale mi się wydaje że mam teraz 100 punktów do lansu :mrgreen:
Podzielę się wrażeniami z jazdy :-D

#24
Piorun pisze:
Czy Ty jesteś pierd-lnięty?
psychiczny bachor
tego zjeba
:!:


Jak sie sprawują hamulce? Jak słyszałem hamują bdb a jak z awaryjnością?
Nie sprowokujesz mnie, i tak tu pobędziesz do pierwszej wizyty Skoliozy.
Lodzermensch

#25
W sumie to prawie można go nazwać Retro MTB bo koła i amortyzator pochodzą z rocznika chyba 2002-2003 , że o XTR 952 nie wspomnę.
Ciekawostką jest przednia manetka Exage ... to już jest RETRO pełną gębą :lol:
Rama to chyba 2007 rok ... może troszkę młodsza ale nie więcej niż 2009 :-P
Zobaczycie jakiego blasku nabierze jak wsadzę inne siodło , które jest całe czerwone :!:

#26
corrado1111 pisze:
cardamon pisze:wyluzuj Corrado, niedługo Ciebie nie bedzie można czytać bo co post to ujadanie ;-)

jak Hubert ma zmienne IP to będzie problem z permanentnym banem :-/
Rozumiem że w/g Ciebie jest jak najbardziej w porządku że troll zbanowany kilka dni temu założył sobie nowe konto i napierdziela sobie dalej w najlepsze?Jeśli tak to luz, tylko zdecyduj się w końcu czy masz go dość czy go bronisz.
I nie ujadam co post tylko pod postem tego zjeba.
nie nie jest w porządku że ktoś został ukarany i wrócił jak gdyby nigdy nic, ale za przeproszeniem darcie ryja w każdym poscie na ten temat też jest nie halo, wychodzisz na furiata i tyle, TAK WIEMY ŻE TO HUBERT I TAM NIE POWINNO GO TU BYC, WSZYSCY ZROZUMIELI, JUŻ STARCZY, narazie to on pisze merytorycznie a Ty krecisz kolejna gównoburze, dziabnij se browara i przełącz kanał ;-)

a Marcin ma trudną decyzję do podjęcia czy wyciąć pewną pule IP i ograniczyć innym potencjalnym odbiorcom dostęp do forum czy nie, przy założeniu że Hubert na zmiennym IP siedzi

#28
corrado1111 pisze:Dobra, pozwalajmy mu się bawić, ja już będę cicho.
No ale nawet jeśli to jest ten ktoś kogo tak bardzo kochasz to nie naraził się tutaj niczym.
Nie pod moim tematem - więc mam gdzieś to co robił kiedyś.
Zabawię się w admina i pozwolę ci pisać jedynie na temat mojej zajebistości odnośnie tworzenia takich wspaniałych nie retro dzieł rowerowych :mrgreen:

#29
hit00r pisze:
corrado1111 pisze:Dobra, pozwalajmy mu się bawić, ja już będę cicho.
No ale nawet jeśli to jest ten ktoś kogo tak bardzo kochasz to nie naraził się tutaj niczym.
Nie pod moim tematem - więc mam gdzieś to co robił kiedyś.
Zabawię się w admina i pozwolę ci pisać jedynie na temat mojej zajebistości odnośnie tworzenia takich wspaniałych nie retro dzieł rowerowych :mrgreen:
Ten ktoś naraził się tym po prostu że założył konto zaraz po tym jak dostał bana za co to już sam wiesz.
Moja wina zrobiłem Ci offtop w wątku, sorry i już znikam.

A dzieła tworzysz fajne, tylko nie moje klimaty po prostu.
Lodzermensch

#30
Niezłe. Zbanowany bezczel robi ze wszystkich debili i jeszcze znajduje poklepywaczy, którym się nie podoba jak ktoś ktoś się próbuje temu przeciwstawić. Dalej dawajcie z siebie robić kretynów - zupełnie jakby Trynkiewicz uciekł z więzienia czy tam innego przybytku w którym powinienbył być i ktoś np. widząc go w sklepie próbował go bronić, że przecież dzisiaj nic nam jeszcze złego nie zrobił. Pięknie. Przepraszam za zaśmiecanie wątku, ale granice absurdu i tak zostały przekroczone.
OLX: https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/OhVB/

Są: Bontrager Privateer ; Breezer Lighting ; Cannondale F900 ; Sunn Cross ; Viner Comp Line
Były: Puch ; Wheeler E1 Titanium ; DrJekyll i MrHyde ; FSR ; FSR2 ; Klein ; Puch2 ; Trek ; HKeK ; Endorfina ; Jose .
cron