#5
czy gówno to niewiem dużego przebiegu nie ma, a uszczelnienie takie jak w piastach Xc Pro czyli nie najlepsze.
Co do ceny to niebyło drogo bo osprzęt kosztował 0zł :mrgreen: czyli kupiłem rower i sprzedałem z niego ramę co zwróciło mi 100% kosztów :mrgreen: a Suntour się ostał.

Re: Kona Cinder Cone 92

#6
hit00r II pisze:
Gustlik pisze: powiedzcie co to za piasty bo nie wiem :?:
Te piasty to chyba jakieś gówno bo nie mają żadnych uszczelnień :-|
Suntour zalegał na półce ?
No to BIEDA jak cholera 8-)
Rama fajnie wygląda.

https://www.youtube.com/watch?v=woJj3bUiXTk


Nie da się tego czytać , chyba założę ankiete o usunięcie tego konta z forum.

Masz doskonały rower retro pełną gębą, gratulacje zestawienia, doskonale pasuje do charakterystyki tej ramy, stara Cinderka.
Zrób sesje zdjęciową bo warto, ale może na innym tle, np stare mury ?
Fajna rama, nie powiem że Kona to moja ulubiena jest :lol: mam do nich sentyment duży.
Osprzęt super, nie przejmuj się piastami, jak nie będziesz lał do nich wody, zwłaszcza karcherem to będą się toczyły dobrze, nie ma co zmieniać chyba ze trafisz lepiej uszczelnione powiedzmy lepszej firmy.
Jak nie mają oznaczeń to nie ma .
Suntour jest rzadko spotykany , więc szanuj go bo cześci zamiennych nie ma :-(

Jak sie :roll: rama znudzi daj znać . . ..
www.velotech.pl

#8
Będzie sesja jak dorwę jaki dobry aparat.
Piasty będą regularnie serwisowane, ewentualnie zawsze można łatwo wymienić łożyska.
Chętnie zalozyłbym tutaj siodło avoceta ale coraz trudniej coś upolować

#11
Wg mojej wiedzy konstrukcja z szerokim korpusem (w shimano tzw parralax) zagościła w sprzedaży dopiero w roku '94 Niemniej jednak tym piastom nie można odmówić jednej zalety w kontekście roweru - nie są shimano, więc nie gryzą się z resztą Niemniej uważam że w tak zestawionym rowerze moim zdaniem lepiej wyglądałby srebrne piasty

E: patrzę raz jeszcze na foto i wypust tego XC Pro faktycznie jest późniejszy niż rama (kanty, klamki) - z końcówki produkcji starego Suntoura, czyli właśnie okolic połowy lat 90 jak pamiętam - a to faktycznie pokrywałoby się z szacunkiem nt rocznika kół skoro były w komplecie
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

#14
fajnie bo rower nie na shimano :) i i ta przerzutka z tyłu to jak dzieło sztuki :D
ja od dawna zamierzam się ze złożeniem czegoś na non shimano parę pomysłów już jest ale epokowo ciężko do kupy zebrać coś sensownego ;-)

#18
Super ta Twoja Kona będzie a grupa wygląda kozacko, aż się nakręciłem żeby swoją w końcu dopieścić :-) Będą dwie fajne na forum i to jeszcze w dwóch dostępnych kolorach w tym roczniku.:-)
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900