Cannondale M400 '99

#1
Jakiś czas temu wypowiedziałem się na końcu wątku poprzedniego właściciela ramy, tzn. tutaj http://forum.retromtb.pl/viewtopic.php?t=4292

W końcu chwila wolnego czasu i oto co powstało:

Obrazek


Parę uwag.
Jak przeglądam forum, to większość tworzy "projekty" zdobywając osprzęt specjalnie w tym celu. W moim przypadku, po upolowaniu ramy po prostu przełożyłem to, co miałem rowerze, z którego korzystam na bieżąco (za wyjątkiem widelca, linek i pacerzy). Cały osprzęt jeździ u mnie od ok. 2002 r., kiedy to skorzystałem z faktu, że "szara eminencja" została zastąpiona przez nowszy model, i na wyprzedażach zakupiłem większość grupy. Przez te kilkanaście lat zajechałem kilka napędów - oczywista eksploatacja, a "szare" służy bezawaryjnie (no... wymieniłem bębenek, bo padł, obręcze, klocki, opony, ale to oczywiste rzeczy). Obecna korba (lx), równeż "starożytna", została upolowana jako nówka na chainreactioncycles koło '11 gdy czyścili magazyny i zamontowałem ją ubiegłej jesieni. Z ciekawostek można zauważyć siodło Selle Italia Missy Giove (jeździ pod moją d... już z 15 lat), czy pancerny widelec Aprebic - nieznanego przeznaczenia, upolowany parę lat temu na alledrogo, w końcu doczekał się odpowiedniej ramy.

Czy jest retro?
Wydaje mi się, że spokojnie tak można powiedzieć. Ja chyba sam jestem retro, że jeżdżę na takim osprzęcie z archiwum-x i nie czuję specjalnie obciachu 8-)

Więcej fotek: http://www.sportstracking.pl/m400/index.html

#5
focker pisze:Ładny, zgrabny, stonowany, nieprzesadzony w żadnym elemencie.
Gęba się śmieje. Pogratulować.
Dziękuję ;)
cardamon pisze:ani fotki ani galeri nie moge otworzyc
Zmien przeglądarkę. Galeria na pewno jest OK, a osadzenie img w poście poprawne. BTW - masz zdublowane posty.

#10
Wojtas pisze:bardzo fajny, chociaż prążkowany widelec jakoś dziwnie mi wygląda...
kuba84 pisze:Rewelacja, wideł ładnie się komponuje.
Widelec wygląda oryginalnie, pewnie bardziej "po bożemu" byłoby z pepperonim. Na plus natomiast jest fakt, że kupiłem go jakiś czas temu jako nówka (leżak magazynowy) no i sam fakt, ze po prostu go miałem (kolor fartem dopasował - czarny półmat).
kuba84 pisze:Co masz za chwyty?
piankowe. Są dostępne w niektórych sklepach: opcja 1 - firmowówki, trwalsze, twardsze, ale na normalną szerokość uchwytu , za 10-20 zł, opcja 2 (po taniości, tu zastosowana) - z nieco miększej pianki niż te firmowe kupujesz taką piankę o długości 2x40 cm przeznaczoną do trekkingowych baranków ;) i tniesz. Jak się ubiją - zmieniasz.
skolioza pisze:Gripy to nie moja bajka (wolę rapidfire) i to byłaby jedna z niewielu rzeczy jaką ze swojego punktu bym zmienił
Trochę racja, powinny być manetki SL-M950, ale ja od zawsze (~1997) byłem użytkownikiem gripów różnej maści. W nich się nie ma co psuć, nie wystają zza kierownicy... Podobnie jest z przerzutką przednią - mam sachs centera, bo ma dużo mocniejszą sprężynę niż ówczesny szary xtr. Zarówno gripy jak i ta centera od początku wieku "dają radę".
elcia3009 pisze:no piękny sprzęcik, gratki :-) :-)
skolioza pisze:Rowerek wyszedł zgrabnie, widelec choć nie oryginalnie nie wyje wizualnie - pogratulować!
Dziękuję! Miło! :-D

#11
Dołączam się do opinii Fockera! :-) Gratulacje!
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900

#12
schludny i w sumie taki pocieszny, jest w nim nutka szaleństwa ;-) zamiast Pepperoni to ja bym tu widział p-bone od Yvesa :-> akurat czarny mat

SYMPATYCZNY ROWER, GRATULUJE :!:

#13
Potencjal jest ...ale opony po h/ch ....... ;-)
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#14
Faktycznie, tu i ówdzie można coś poprawić. Idealnie retro nie jest ("opony po ch.. " ;) hehe - dobre określenie) , chociaż tak na 90% to na pewno. Ale i tak mimo pancernej ramy, pancernego widelca i paru przypadkowych komponentów (mostek, sztyca, pedały) na wadze pojawiło się 10.0. Mogłem do zdjęć i ważenia założyć inne dętki i Flite'a Ti z drugiego roweru, a już by było "sztuką dla sztuki", bo rower ma jeździć, a nie stać.
Jeszcze raz dzięki za wszystkie krytyczne (pozytywne i negatywne) uwagi. Może w przyszłości coś jeszcze w nim pozmieniam.

#16
Askaniusz92 pisze:A ja mam najlepsze pytanie :

Jak on stoi...
Właśnie! Zawsze jak widzę tego typu zdjęcia to drapię się po głowie i myślę jak można postawić w taki sposób rower... a może to jakiś zabieg programem graficznym? :-) Zawsze mnie to zastanawiało. :-)
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900

#19
Skeevo pisze:
Askaniusz92 pisze:A ja mam najlepsze pytanie :
Jak on stoi...
Właśnie! Zawsze jak widzę tego typu zdjęcia to drapię się po głowie i myślę jak można postawić w taki sposób rower... a może to jakiś zabieg programem graficznym? :-) Zawsze mnie to zastanawiało. :-)
Na pierwszym zdjęciu w tym wątku był sobie taki kijek, ale go usunąłem w fotoszopie. Mądre wybranie tła pomogło (dach garaży). Natomiast na pierwszym zdjęciu w zalinkowanej galerii (fotka w ciepłych kolorach) były dwa kijki, ale zniknęły w gęstej trawie...
cron