#122
skolioza pisze:Nie czepiam się tylko oceniam - sam chciałeś
Akurat pająk na 5 ramion jest imo najlepszy, ale fajnie wygląda z ori zębatkami
Co do wagi mojej Endo nie wiem, w granicach 10,5 pewnie
Tak mało na takich starych częściach :?:
Te starsze modele ramy były chyba minimalnie lżejsze od mojej :?:

#124
skolioza pisze:Nie nudź, milion razy pytasz o sztyce, o wage ramy - poszukaj już pisałem
Ej a dało by radę kiedyś zrobić zjazd i wspólne foty naszych 3 Endorfin :lol: :?:
Akurat każda jest totalnie inna :-)
Ta twoja nie jest poskładana zgodnie z katalogiem :?:
I dla czego XTR z 5 ramiennym pająkiem jest najlepszy :?:
Sztywniejszy jest jakoś wyraźnie od wersji standardowej :?:
Czy chodzi o dostępność koronek :?:
Mi się standardowa wersja podoba najbardziej ;-)

#125
hit00r pisze:
skolioza pisze:Nie nudź, milion razy pytasz o sztyce, o wage ramy - poszukaj już pisałem
Ej a dało by radę kiedyś zrobić zjazd i wspólne foty naszych 3 Endorfin :lol: :?:
Akurat każda jest totalnie inna :-)
Ta twoja nie jest poskładana zgodnie z katalogiem :?:
I dla czego XTR z 5 ramiennym pająkiem jest najlepszy :?:
Sztywniejszy jest jakoś wyraźnie od wersji standardowej :?:
Czy chodzi o dostępność koronek :?:
Mi się standardowa wersja podoba najbardziej ;-)
Masz zdiagnozowane ADHD?
Lodzermensch

#126
corrado1111 pisze:
hit00r pisze:
skolioza pisze:Nie nudź, milion razy pytasz o sztyce, o wage ramy - poszukaj już pisałem
Ej a dało by radę kiedyś zrobić zjazd i wspólne foty naszych 3 Endorfin :lol: :?:
Akurat każda jest totalnie inna :-)
Ta twoja nie jest poskładana zgodnie z katalogiem :?:
I dla czego XTR z 5 ramiennym pająkiem jest najlepszy :?:
Sztywniejszy jest jakoś wyraźnie od wersji standardowej :?:
Czy chodzi o dostępność koronek :?:
Mi się standardowa wersja podoba najbardziej ;-)
Masz zdiagnozowane ADHD?
IDŹ BO JAK CI LUTNĘ TROLLU :!: :-P :-P :-P
HA HA HA :!: :mrgreen:
Pasuję do tego forum bo to jedna wielka loża szyderców :lol:

#131
Nie wiem czy Endorfiny nie będą za blado wyglądać przy Balansie :-)
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900

#134
corrado1111 pisze:
hit00r pisze:
cardamon pisze:Hubert będzie parą dla Hitooriego :D
To było poniżej pasa :mrgreen:
Nie było.
Jesteś złośliwy ale to przywilej wieku no i wszystkich wielbicieli Retro :lol: :lol: :lol:
Ha ha ha :!:
Za 10 lat będziesz w tym jeszcze lepszy :-P
Ale złoży się na to kolejna rzecz :mrgreen:

#136
Rower jako całość wyszedł PRZEPIĘKNIE :!:
Ale nie o tym.
Przednia przerzutka XTR nie chce za cholerę chodzić z tym gównem :!:
Manetki XTR komplet wszystko z tej samej grupy i jest syf z przodem :!:
Wydaje mi się że do dużych blatów - 48 ta przerzutka nie zagra.
Objawia się to tym że wywala łańcuch po za płytę :!:
Nie dopuszczę do tego aby nowa korba została zniszczona przez to ścierwo :!:
Musze podciągać mocno dźwignią w górę po za bieg żeby łaskawie wskoczyło wyżej.
Jeśli podciągnę linkę tak że ładnie wchodzi to z kolei są problemy ze schodzeniem na najmniejszy tryb korby.
Jakiej cholery to nie wiem o co tu chodzi - może to wina zębatki Sugino , która może minimalnie bardziej odstawać od oryginału :?:
Kombinowałem z linią łańcucha i są dwie podkładki od strony zębatek.
Gdy była jedna to miałem problemy ze zrzucaniem na najmniejszą.
Obniżałem i podwyższałem mocowanie przedniej przerzutki - to nic nie daje.
Zamieszczam dziadowskie foto poglądowe żeby uwidocznić co się dzieje.
POMOŻECIE :?: :!:
Ostatnio zmieniony 2015-11-04, 21:29 przez hit00r, łącznie zmieniany 1 raz.
Załączniki
Obraz 442.jpg

#138
skolioza pisze:Coś mi się nie widzi ta przerzuta, strasznie odstaje od korby (i nie ma znaczenia czy jest czy nie do dużych trybów, bo XTRa z 42T nie było) krzywa nie jest? albo dedykowana do jakiegoś porąbanego kąta podsiodłówki (miałem tak samo wyjące M901 i tak tam właśnie było)
Wielkie dzięki za twoją opinię - też coś mi się tak wydaje :evil:
Ale przerzutka kupiona i już zdążyłem ją schrzanić.
Jeszcze mocniej obniżyłem w dół i jakoś to działa ... na stojaku więc pewnie w praniu będzie źle.
Może Snack będzie wiedział jaka ładnie pasuje bo przecież ma u siebie szarą.
Mam katalog Shimano 2001 i sprawdzę czy to w ogóle możliwe że takie coś występuje.
Jutro porobię jakieś dobre foty bo rower pięknie wyszedł :lol:

#139
Kiedyś w Chrzankowym G-Zero miałem podobnie - Czarny LX jakoś chodził ale M952 oraz M960 działać nie chciały. Ustawione książkowo i nic. Czasem pomaga ponad normalne ustawienie przerzutki w górę.

Jakiej wielkości masz blat w korbie? Standardowo w m952 jest 46-48t.

pozdrawiam
xMekpx
Moje ogłoszenia
Marin Bear Valley 1996

#140
Dobra i skoro tu już jestem to... uważam ze idziesz w dobrym kierunku. Powiedziałbym zachowawczo ale dobrym kierunku. Szarak, Sid, Easton - topowo, bez fajerwerków ale wtedy takie graty montowali bo to topowa rama.

Ode mnie minus za rogi to CT2 - imo rogi do tej kiery to zły pomysł a takie rogi to już szczególnie, jak zależy Ci na nich to może lepiej coś w stylu krótkich WCS'ów albo Tune (mogę poratować jakby co). Generalnie ja widziałbym tu bardziej WCS'a ale o tym już było.
Dwa - podoba mi się DIY rowerowe ale trochę odstrasza mnie twoja rzeźba. Jest parę detali które można by poprawić i odbiór byłby zupełnie inny.
A i trzy co do odbioru - Twoje projekty tracą już na początku na słabych zdjęciach - pokuszę się o tezę że część rowerów z konkursu na rower roku nie zyskałaby swoich głosów gdyby nie dobre ładne zdjęcia. Nie mówię tu i o sesjach profesjonalnych fotografów ale o tym żeby zdjęcia miały jakąś tam rozdzielczość dobre światło i żeby rower był przynajmniej w miarę czysty. Ja swoje fotki robię prawie 10 letnią cyfrówką którą można kupić na allegro za 75zł ( w znacznie lepszym stanie niż moja) i dają radę a żałuję bo miałem jeszcze starszy aparat który mimo 3 mega pixeli robił jeszcze lepsze fotki. Jak szkoda Ci paru zł na aparat to popytaj wśród znajomych pożycz aparat i jak już skończysz rower zrób ładną sesję gdzieś w plenerze przy dobrym świetle.
Moja ostatnia rada to... proszę nie katuj nas każdą najmniejsza zmianą. Pokombinuj i pokaż jakiś efekt szczególnie wtedy gdy planujesz dalsze zmiany - unikniesz komentarzy że słabo a my unikniemy czytania pięćdziesięciu stron o niczym.

pozdrawiam
xMekpx
Moje ogłoszenia
Marin Bear Valley 1996

#141
mekp pisze:Dobra i skoro tu już jestem to... uważam ze idziesz w dobrym kierunku. Powiedziałbym zachowawczo ale dobrym kierunku. Szarak, Sid, Easton - topowo, bez fajerwerków ale wtedy takie graty montowali bo to topowa rama.
pozdrawiam
xMekpx
Jutro właśnie się wybieram z moją kobieciną do parku porobić foty jej telefonem bo ma 8 mega i wychodzą na prawdę ładnie :lol:
Rower jest już w zasadzie kompletny - można się dowalić do mostka.
Rogi są carbonowe - trochę długie ale dość ładnie grają z kierą i ramą no i są z epoki.
Takie krótkie coś jak WCS też ładnie by pasowały ale nie chce już więcej wydawać bo ile można :roll:
Duży blat ma 48 :shock:
Przejadę się tam to zobaczę czy to w ogóle przerzuca pod obciążeniem.
WCS mi się nie podoba z wyglądu absolutnie - jest taki nijaki.
Miałem kierownicę , rogi oraz mostek :-/
Jutro pooglądaj galerię - rower jest piękny , nawet kasetę założyłem z epoki XT 750 :mrgreen:

#143
mekp pisze:Jak nie chesz zmianiać to może przytnij...
Carbonowe rogi :lol: :!: :?:
Sam zobaczysz jak to wygląda.
Ja je uratowałem od śmietnika tak samo jak tę kierownicę w sumie to wyniosło mnie 30 zł ten komplet :mrgreen:
Za taki kult :!:
Jeśli mi coś wpadnie w łapy z epoki to pewnie i zmienię te rogi.
Kolega ma jeszcze oponiska Panaracer Retro z takim musztardowym bokiem nowe na błoto.
Może wezmę aby foty porobić :-P

#146
Przerzutka w sumie ode mnie. Ja ją z kolei mam od Qsika. Miałem ją zamontowaną przez jakiś czas w Litespeedzie i nic złego się z nią nie działo. W sumie nie mam żądnych fot roweru, ale raczej nie stwierdziłem też odstawania. Może to jest kwestia linek - objawy o których piszesz u mnie zawsze występują na starych linkach i zabrudzonych pancerzach.
OLX: https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/OhVB/

Są: Bontrager Privateer ; Breezer Lighting ; Cannondale F900 ; Sunn Cross ; Viner Comp Line
Były: Puch ; Wheeler E1 Titanium ; DrJekyll i MrHyde ; FSR ; FSR2 ; Klein ; Puch2 ; Trek ; HKeK ; Endorfina ; Jose .

#147
Ja swoje M901 też miałem wcześniej wsadzone w innej ramie i było ok Ale po wsadzeniu do Endorfiny zaczęła wyć Po porównaniu z innym M901 (zrobiłem nawet zdjęcie, ale nie mogę znaleźć) okazało się że obejma w stosunku do korpusu jest pod innym kątem -tak jak pisałem spotykałem się z przerzutkami mającymi wyraźnie zaznaczone do jakiego kąta podsiodłówki są dedykowane, więc tu może być pies pogrzebany
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

#150
Tutaj działa to od biedy ... ale muszę podciągać ponad biegi aby wskoczyło.
Przejechałem się i wchodziło na płytę.
Zrzuca idealnie ale do góry to nie jest to czego można się spodziewać po XTR :evil:
Na sztukę dobra bo i tak ją popsułem.
Jak padnie to kupię inną już bez rzeźby.
Rower jest cholernie lekki ... dzisiaj może uda mi się zważyć :mrgreen:
No i ten blat 48 ... prawie jak szosa :lol:
Kupiłem dzisiaj coś takiego na zapas :mrgreen:

http://allegro.pl/show_item.php?item=5770027520

Polecam każdemu kto ma grosz żeby też kupił bo cena atrakcyjna ... gość ma jeszcze duże blaty do XT 739 w tej samej cenie :!:
Uważam że to okazja.
Załączniki
blat XTR.jpg