RetroMTB FORUM Dyskusyjne Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Cannondale F700 1995
Autor Wiadomość
focker 
Doktor resor

Wysłany: 2017-10-29, 20:15   

Leftiego niestety nie rozbierałem. To już nie moje czasy, a sam nigdy nie miałem. Mogę Ci podesłać ten mój klucz, to sobie sprawdzisz - ale pewnie trzeba będzie coś podpiłować lub średnica będzie inna.

Są: Bontrager Privateer ; Wheeler E1 Titanium ; Breezer Lighting ; Endorfina ; Endorfina ; Cannondale F900 ; Sunn Cross ; Viner Comp Line
Były: Puch ; DrJekyll i MrHyde ; FSR ; FSR2 ; Klein ; Puch2 ; Trek ; HKeK ; Jose .

DOMAN 
BIKER

Wysłany: 2017-10-29, 20:23   

Właśnie na stronie vintagecannondale coś kiedyś czytałem o jakimś hdtl200 i to chyba taki będzie, niestety.

czajnikmtb 

Wysłany: 2017-10-29, 21:40   

fajny ten canon zawsze mi się podobały te mostki na minus ;-)

Czacha 

Wysłany: 2018-01-08, 23:44   

DOMAN napisał/a:
A orientujesz się Focker czy do Lefty DLR z 2002 roku taki klucz podejdzie? Czy tam trzeba hdtl200?

Do wykręcenia tłumika z leftego potrzebujesz dwa klucze. Najważniejszy jest ten:
https://cyclinic.com.au/collections/fork-rear-shock-tools/products/cannondale-lefty-2-0-castle-slider-tool-40mm
dajesz go po wykręceniu górnej części tłumika w modelach do ok 2001roku w połączeniu z tym kluczem górnym : ( 4 zęby szerokie)
http://www.cheapbikeparts...letop-cap-tool/
natomiast nowsze modele, mają dolny klucz taki sam a górny pasuje od headshoka (4 zęby małe)
Pamiętam jak dawno dawno temu dorabiałem te klucze recznie. Wzór-rozstaw zębów odbijałem w modelinie/plastelinie, potem wg tego robiłem w mosiądzu. Po wykręciu dorobiłem już ładny klucz w stali.
Dolny klucz też robiłem na oko. Po wysunięciu tłumika można pobrać pewne wymiary, i w myśl fukcja określa formę, udało się to zrobić i klucz radośnie służy do dziś.
Obecnie zabiegi nie warte zachodu, ebay, klik i za tydzień masz nowe klucze idealnie pasujące.

DOMAN 
BIKER

Wysłany: 2018-01-09, 05:00   

Uprzykrzali ludziom życie trzeba przyznać. Szczęście, że mój amortyzator działa, bardziej chodzi mi o to żeby mieć te narzędzia na stanie na wypadek gdyby przestał, a nie dopiero wtedy ich szukać.

Odpowiedz do tematu