Cannondale F800SL

#1
Witam wszystkich na forum. Postanowiłem odświeżyć mój zabytkowy rower MTB. W latach 94/97 ścigałem się w mtb w zespole Ikatur-Giant. W 1998 złożyłem mojego wymarzonego Cannondale z headshok DD60. Życie potoczyło się tak, że niestety rower poszedł w "odstawkę". Teraz zamierzam go odświeżyć.

Niestety Sachs Plasma odmawia posłuszeństwa i chyba poleci coś od shitmano, bo niestety plasma już nie do dostania. Magury również ustąpią miejsca jakimś V-brake. Ceramiczne obręcze mavica chyba pozostawię.

Jakieś sugestie co zmienić mile widziane:

Obrazek

Obrazek


Taka ciekawostka. Do niedawna posiadałem jeszcze takie monstrum ;)


Obrazek

#3
arthurgreen pisze:Jakieś sugestie co zmienić mile widziane
Ja bym Cię namawiał aby nie rezygnować tak szybko z Plasmy i Magury jeżeli dobrze Ci się na tym jeździło... Uzbroisz się w cierpliwość to na pewno trafisz albo tutaj na forum albo na allegro. Te części się raz na jakiś czas pojawiają. Obręcze jeżeli są w dobrym stanie również bym sobie zostawił... raz że dobre a dwa cieszą oko. :-)
Trzymam kciuki za odbudowę Cannona. Fajny sprzęt.
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900

#4
skolioza pisze:cannon ma potencjał! korby, sztyca zmieniary zacne
AHocik - to już trzecie World Cup w Pl o jakim wiem (no chyba że kupiłeś go od pewnego Pana Doktora z Bielska/Zabierzowa ;-))
Hot był od niejakiego Skóry z KrK.

Plasme urwał mi kolega któremu użyczyłem bika. Manetki sachsa zostawiam, założę tymczasowo shitmano jakąś budżetową i będę śledził allegro. Korby Rooxa do teraz robią na mnie wrażenie, kosztowały mnie majątek wtedy. Magura niestety chyba przepadła. Dziwnym trafem hamulec zginął u kolegi z garażu. Jestem wściekły, bo to były HS33 Tomac edition.

#6
Plasme spokojnie dostaniesz w sklepach w Trójmieście, mogę pośredniczyć, tylko czy Ci cena będzie odpowiadać :) nówka sztuka z paragonem sie znajdzie :) Na Magury czychaj, jak nie allegro to niemiecki ebay, poszukałbym na Twoim miejscu gripów żółtych do manetek, Wave albo Extreme, ładnie sie zgrają z napisami bo to ten sam odcień.

Cannon super, jeszcze z tych fajnych roczników gdzie dolna rura nie była dziwnie spłaszczana :] malutka jest, ile masz wzrostu ?

#7
cardamon pisze:Plasme spokojnie dostaniesz w sklepach w Trójmieście, mogę pośredniczyć, tylko czy Ci cena będzie odpowiadać :) nówka sztuka z paragonem sie znajdzie :) Na Magury czychaj, jak nie allegro to niemiecki ebay, poszukałbym na Twoim miejscu gripów żółtych do manetek, Wave albo Extreme, ładnie sie zgrają z napisami bo to ten sam odcień.

Cannon super, jeszcze z tych fajnych roczników gdzie dolna rura nie była dziwnie spłaszczana :] malutka jest, ile masz wzrostu ?
176cm. Dość długi Top tube jest i mostek, więc komfortowo mi się jeździło.

Obrazek

#8
Cannon super, jeszcze z tych fajnych roczników gdzie dolna rura nie była dziwnie spłaszczana :]
To nie jest kwestia rocznika (występowało to chyba od 1996r), tylko numerka CAAD.
A nazywa się to marketingowo Power Pyramid i jest w ramach od CAAD3 wzwyż.

Rower fajny - mam duży sentyment do F-ów Cannondalea. Świetnie się na nich jeździ.
Jak tam stan łożysk amora?
OLX: https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/OhVB/

Są: Bontrager Privateer ; Breezer Lighting ; Cannondale F900 ; Sunn Cross ; Viner Comp Line
Były: Puch ; Wheeler E1 Titanium ; DrJekyll i MrHyde ; FSR ; FSR2 ; Klein ; Puch2 ; Trek ; HKeK ; Endorfina ; Jose .

#10
focker pisze:
Cannon super, jeszcze z tych fajnych roczników gdzie dolna rura nie była dziwnie spłaszczana :]
To nie jest kwestia rocznika (występowało to chyba od 1996r), tylko numerka CAAD.
A nazywa się to marketingowo Power Pyramid i jest w ramach od CAAD3 wzwyż.

Rower fajny - mam duży sentyment do F-ów Cannondalea. Świetnie się na nich jeździ.
Jak tam stan łożysk amora?
Rower po złożeniu teoretycznie nieużywany. Więc wszystko ok z nimi. Rama zakupiona jako nówka w intersporcie, więc jestem 1-wszym właścicielem.
cron