RetroMTB FORUM Dyskusyjne Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Fockerowy Breezer Lighting 1994
Autor Wiadomość
focker 
Doktor resor

Wysłany: 2012-10-13, 14:07   Fockerowy Breezer Lighting 1994

Pogoda dopisała, jazda fajna - więc pora zaprocentować coś nowego po jeździe.
Rama już kiedyś była podstawą ro złożenia forumowego roweru, niemniej postanowiłem założyć nowy wątek. Jeśli ktoś ma ochotę ocenić zmiany - proszę bardzo:
http://forum.retromtb.pl/...breezer&start=0

Co najważniejsze - rama stalowa ważąca 1643gramy, rury Ryczeja , czyli Taange Prestige, calowa główka, 16". Rower poskładany na mieszance Ryczeja i starego XT - czyli to, co dla mnie jest synonimem trwałości i super dizajnu. Korby są XT i to się wpisuje w koncepcję, niemniej korbami Ryczeja na standard (srebrnymi) bym nie pogardził.

Co tu mamy:
Rama - Breezer
Wideł - Mag 21SL Ti
Przerzutki, manetki, tryb, korby, suport - Deore XT
Hamulce - Ritchey WSC + koolstpopy Ritcheya
Klamki - Ritchey Logic
Piasty - Ritchey
Obręcze - Ritchey Comp OCR i Ritchey Vantage Comp
Opony - Ritchey Megabite
Sztyca, mostek, kierownica, rogi, chwyty, siodło - Ritchey
Pedały - Ritchey

Wcześniej wyglądał tak:

Teraz tak:

Więcej zdjęć tutaj:
https://picasaweb.google.com/113355234871728491536/BreezerLighting?authkey=Gv1sRgCJHSycDhhPmxwQE#5798775660004238978

Są: Bontrager Privateer ; Breezer Lighting ; Cannondale F900 ; Sunn Cross ; Viner Comp Line
Były: Puch ; Wheeler E1 Titanium ; DrJekyll i MrHyde ; FSR ; FSR2 ; Klein ; Puch2 ; Trek ; HKeK ; Endorfina ; Jose .
Ostatnio zmieniony przez focker 2018-11-21, 18:32, w całości zmieniany 3 razy  

Skeevo 

Wysłany: 2012-10-13, 14:17   

Kurcze Focker, zajebioza jak dla mnie :-) Przepraszam za słownictwo ale mnie trochę przytkało... Marzą mi się te korby do Pig-a no i te zabawki Ritchey-a również. Rasowy ścigant!
'99 Kona Kula
Ruski Tytan
Ostatnio zmieniony przez Skeevo 2012-10-13, 14:23, w całości zmieniany 1 raz  

YvesMoi 

Wysłany: 2012-10-13, 14:23   

waga ramy powala, wiadomo. cała koncepcja tez zresztą. widzę, że jestes fanem tarcz fsa bo w endorfinie i tytanowym biku tez masz, ale szczerze tutaj nie pasują mi jakoś, może lepiej oryginalne shimano deore xt...no fsa może ale bez tej obróbki cnc ząbków

>>KLIKNIJ PO WIĘCEJ!!<<
Ostatnio zmieniony przez YvesMoi 2012-10-13, 14:26, w całości zmieniany 1 raz  

focker 
Doktor resor

Wysłany: 2012-10-13, 14:25   

Ja jestem fanem rozstawu Standard, czyli średnia tarcza 34t. Oryginał Shimano to 32 - kiedy na tym jadę to czuję, że to nie moje przełożenia. Jeśli dostanę coś srebrnego 34 na micro albo korbę Ritcheya na standard - to czemu nie. Teraz - nie mam alternatywy za bardzo.

Są: Bontrager Privateer ; Breezer Lighting ; Cannondale F900 ; Sunn Cross ; Viner Comp Line
Były: Puch ; Wheeler E1 Titanium ; DrJekyll i MrHyde ; FSR ; FSR2 ; Klein ; Puch2 ; Trek ; HKeK ; Endorfina ; Jose .

YvesMoi 

Wysłany: 2012-10-13, 14:27   

a niedawno puściłem kompletną korbę ritchey'a za grosze... :-/

>>KLIKNIJ PO WIĘCEJ!!<<

focker 
Doktor resor

Wysłany: 2012-10-13, 14:28   

Widziałem ją. Nie dość że na micro, to jeszcze stan mi nie pasował - więc odpuściłem. Nie spieszy się - kiedyś się trafi.

Ostatnio zmieniony przez focker 2012-10-13, 14:29, w całości zmieniany 1 raz  

Piotr 
Wielki Inkwizytor

Wysłany: 2012-10-13, 14:28   

rama ok reszta do dupy, zwlaszcza widełki jedynie sensowne Breezery to tylko sztywniaki , na homologicznym osprzęcie, ten widziałbym na czarnym LX, poza tym siodło beznadziejnie wyglada pod kątem

focker 
Doktor resor

Wysłany: 2012-10-13, 14:32   

Gdybym nie wiedział co ten rower jest wart i jaki masz stosunek do mnie (oraz do wszystkich fajnych rowerów które nie należą do Ciebie) to pewnie nawet bym się przejął. A tak - tylko się uśmiałem :mrgreen:
Nie podoba się - trudno. Nie wszystkim ma się podobać.

skolioza 
Administrator
Ojciec Dyrektor :P

Wysłany: 2012-10-13, 14:42   

rower fajny - widziałem na żywo a to więcej niż foty
Korba Toma błyśnie niewątpliwie i będzie wyglądać zacniej niż 737, pomyślałbym też o siodle (te czrwone wstawki jakoś mi tu nie leżą - zresztą ze zlotu ich nie kojarzę ale zdjęć jakoś nie mogę znaleźć)

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

focker 
Doktor resor

Wysłany: 2012-10-13, 14:49   

Wstawki czerwone pasują do czerwonych Koolstopów - na zdjęciu może tego nie widać, ale na żywo to się fajnie kombuje. Zresztą drugiego dnia zlotu (podczas wycieczki) to siodło już było. Nawet sam mówiłeś, że z klocami jest ok. Ach - ten wieczór dnia poprzedniego odbijający się na pamięci ;)

skolioza 
Administrator
Ojciec Dyrektor :P

Wysłany: 2012-10-13, 14:52   

wiesz co Grześ, może... ;-)
ale na fotce to Kool Stopy widać tylko w zbliżeniu a na pierwszy rzut oka siodło jest "oderwane" stylistycznie od reszty - stąd uwaga

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

kunu 

Wysłany: 2012-10-13, 14:57   

Ładny :) Jakbyś chciał kiedyś nowe naklejki(nieoryginalne ale identyczne) do tego Maga to służę pomocą (nadrukowałem na zapas). Fajnie grają te złote napisy z ramy z anodą widelca. Ważyłeś cały rower? Rama i amor leciutkie, więc nisko zejdzie pewnie.

Piotr 
Wielki Inkwizytor

Wysłany: 2012-10-13, 14:57   

focker napisał/a:
Gdybym nie wiedział co ten rower jest wart i jaki masz stosunek do mnie (oraz do wszystkich fajnych rowerów które nie należą do Ciebie) to pewnie nawet bym się przejął. A tak - tylko się uśmiałem :mrgreen:
Nie podoba się - trudno. Nie wszystkim ma się podobać.

haha wart tyle samo co i inne a także moje , my sobie wartościujemy swoje , a inni nas dołuja, niestety tak jest .

pisze bo Breezera uwielbiam ale sztywnego za jego geometrie i lekkość , ładnie poskladany pod kolorystyke ramy, byłby ozdobą ,,, jak kiedysbycmoze ......... trafiła sie ramka .....
no mnie sie nie podoba do końaca tak jak jest , nosz kurde mam inny gust i tyle , a nie jak ......

jakbyśmy sie wszyscy zgadzali to by było ......wesoło??

ANDRIUBIKER
[Usunięty]

Wysłany: 2012-10-13, 15:04   

generalnie fajny, 16 cali to prawie jak bmx ;), mi nie pasuja te blaty, ale jak ktos lubi duze kola to nie ma wyjscia,i faktycznie siodlo jakos z tym czerwonym nie pasuje do reszty, co nie zmienia faktu ze sprzet zacny, a korba jakto korba do 737 fajnie pasuja blaty rf lub real...

focker 
Doktor resor

Wysłany: 2012-10-13, 15:27   

Kunu - masa wyszła niecałe 11kg. Szału nie ma patrząc na masę ramy i amora, niemniej swoje robią dość ciężkie opony z epoki i parę gratów o masie większej niż przeciętna (sztyca to sztandarowy przykład). Jak na retrorower chyba i tak nie jest źle.

Pomimo zwiększenia masy z tego tytułu, rower będzie stał na Magu. Sztywniak zdecydowanie ogranicza potencjał jaki daje geometria. Amor jest w wersji Long Travel, więc ma 60mm. Jednocześnie ma dość niskie ciśnienie początkowe. Dzięki temu geometria po wsiadnięciu jeźdźca nie jest zachwiana (amor siada pod jeźdźcem na ten 1cm, o który zwiększony został skok) ale jednocześnie jest czuły na małe nierówności niczym sprężyna. Kaczko i Staszek go testowali - wiedzą o co chodzi.

Odpowiedz do tematu