#933
Nie miałem takiej Cody w łapach, ale po zdjęciach nie widzę różnicy samego systemu i sposobu mocowania w porównaniu do kilku korb Sugino jakie miałem
Nowatorstwem w stosunku do Sugino jest to, że Ci dawali krótki komin, który trzeba było upychać między ramię korby a zębatkę, a tu otwór jest gwintowany (nie ma zabawy z kontrowaniem/rozkontrowywaniem w trudno dostępnym miejscu - wymusił to pewnie bash który tego miejsca między korbą jeszcze zabiera)
Nowatorstwem (i tu może być kłopot z kompatybilnością) jest kształt frezu w okolicy otworów montażowych (w Codach z jednej strony materiał nie jest zebrany, więc inna korba może nie siąść w gniazdach)

poglądowe zdjęcie korb Sugino z takim mocowaniem koronki (mombat.org)
Obrazek
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

#934
A widzisz - ja miałem chyba tylko nowsze korby Sugino, gdzie zębatka jest przykręcana bezpośrednio do mocowania odlanego razem z ramieniem korby - bez żadnych kominów itp. Gniazdo z gwintem jest elementem korby bezpośrednio - i tak taka zębatka by niepodeszła.
Obrazek

Nie wiedziałem nawet, że w tych starszych korbach to inaczej rozwiązane.
Ciekawe jeszcze jak z rozstawem - to jest Micro?
OLX: https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/OhVB/

Są: Bontrager Privateer ; Breezer Lighting ; Cannondale F900 ; Sunn Cross ; Viner Comp Line
Były: Puch ; Wheeler E1 Titanium ; DrJekyll i MrHyde ; FSR ; FSR2 ; Klein ; Puch2 ; Trek ; HKeK ; Endorfina ; Jose .

#941
Ringle wypuszczał tylko jeden model koszyka: H2O. Ten to może nawet robiony przez Ringle (lub tą samą inną firmę na zamówienie Ringle) ale niestety nie ta bajka...

#942
Jakiś czas temu czytałem na RB że to koszyk Ringle jest, z resztą takie było moje pierwsze zdanie jak go zobaczyłem.

Ten koszyk miał tak zrobiony otwór że logo z Rocky Mountain z bidonów (z resztą takich jakie jakiś czas temu rozdawałem) idealnie w niego wchodziło.
Albo to bidony były tak projektowane...

Tak czy inaczej nie raz nie dwa widziałem takie koszyki pomontowane w RM'ach.

pozdrawiam
xMekpx
Moje ogłoszenia
Marin Bear Valley 1996

#943
To nie jest Ringle H20. Mam taki sam koszyk w tym samym malowaniu. Ringle jest niejako symetryczny gdy ptrzy się na niego z boku, a ten ma wyraźnie przesuniętą jedną część wobec osi symetrii. Poza tym ten mały dynks coby bidon nie wypadał w ringle jest krótki i srebrny a tu taki długi kawał blachy pod kolor reszty.
Jest to coś z pokroju tranz-X/JD/Shoguna.
https://www.facebook.com/evobikesycow

#948
Dzień fajnych mostków ;]

Obrazek



Cardamon: Tak. Na Rysia już dawno polowałem bo do Breezera chcę przymierzyć, na Answera nie mam chwilowo pomysłu.
Ostatnio zmieniony 2014-05-04, 16:12 przez elziomallo, łącznie zmieniany 1 raz.
Allegro, Alpinestars, Breezer, Corratec, Kuwahara, Rocky Mountain.

Obrazek

#952
jeszcze Magury były w SIDowym kolorku, niestety klamki takowe były w jednym sklepie przez rok z zaporową ceną a potem znikły :( korba RooXa była niebieska, dodatkowo były w SIDowym kolorku ładne stery WTB i RF, no i Flite był, taki jakiego Yves ostatnio dobił w szosie :)

#953
calkiem ladnie to wyglada ;-) :roll:...nowizna to nowizna 8-)
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#955
Od czego każdy zaczyna składać rower? Od raaamy :-) Dobrze że retro rządzi się innymi prawami :-) Graty Cardamon! :-)
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900