Re: Klamki pod cantilevery

#3
raju pisze:Jako że szukam sensownych klamek pod canty to te by się nadały?? Ogólnie ciężko coś znaleźć w małej kasie.. http://allegro.pl/klamki-suntour-xc-exp ... 57502.html
Są sensowne i nadają się.
fsowaf pisze:Przepraszam za głupie pytanie, ale czy klamki pod canti różnią się od tych na v-brake? :-P
Różnią się odległością od osi obrotu klamki do punktu zaczepienia linki hamulcowej. W canti ta odległość jest mniejsza

#6
skolioza pisze:^^ jednym słowem inaczej wybierają linkę, przez co klamki V nie hamują z canti, a na odwrót klamka dochodzi do kiery a nad hamulcem nie ma specjalnej kontroli (modulacji)
a czy w drugą strone też to działa? hamulce v i klamki canti? w sumie jezdziłem tak i nigdy szłu nie było z mocą hamowania ale teraz chce zrobić podobny zestaw w drugim rowerze i zacząłem sie zastanawiać...

#7
Ja tak jeżdżę, ale z hamulcami mini V break (mają krótsze ramiona, 95 mm zamiast 100 kilku jak w normalnych). Ogólnie działają, modulacja jakaś tam jest, siła dobra, ale klocki muszą być bardzo blisko obręczy a klamki i tak dochodzą prawie do kierownicy. Ze zwykłymi v-kami sobie nie wyobrażam. Ewentualnie można zamontować jeszcze krótsze v-breaki, ale wtedy mocno ograniczasz się z rozmiarem opon. No i nie wiem czy w przeszłości było coś takiego jak mini V, pewnie niekoniecznie.

#9
nic nie działa w żadnej kombinacji i szkoda se głowy zawracać , chyba że masz klamki typu np Avid z regulacją , tam masz pokrętełka zmniejszające wysięg linki , sa też Nexusy z przekładaną końcówką
www.velotech.pl