#31
Jeśli o booster chodzi to miało go tam nie być,początkowo był na tyle i też uważam że xtry powinny być na wierzchu. Jest tylko jedno małe ale... Wcześniej miałęm XT 739 z takimi luzami jakich świat nie widział, żeby nie dzwoniły były na gumkach ale hamowało przednio. Montuje z radością 3 latka XTRy - śliczne zadbane zero
luzu. Wyregulowane jak należy jade hamuje tyłem jest git, naciskam przód a tu jak trąbką 140dB. Męczyłem się ze dwa dni pochylając klockiem mniej i bardziej, zmieniałem klocki na te które miałęm w Xt i nic. Założyłem booster przeszło. Póki będą piszczeć booster zostanie niestety.
Ostatnio zmieniony 2012-08-09, 12:46 przez kosci26, łącznie zmieniany 1 raz.

#32
hmm, czyli w jakies wibracje musza wpadac, czyzby widel byl malo sztywny? a wlasciwie jego piwoty... jeszcze moze potraktuj i obrecz i klocki jakims odtluszczaczem, bo mozliwe ze czyms zaoleiles, tez wtedy tak bedzie

#33
Przyniose sobie zmywacz jutro z roboty i spróbuje choć wątpie by to coś dało. Wideł IMO jest sztywny i na XT było git, tutaj widać inna geometria ramion i zrobił się układ rezonansowy.
Ostatnio zmieniony 2012-08-09, 12:50 przez kosci26, łącznie zmieniany 1 raz.

#34
wiele moze byc przyczyn, zaslabo zapiety zacisk, zaslabo naciagniete szprychy itd itd, zamien jeszcze tylne ramiona z przednimi i zobacz czy bedzie to samo

#35
W sumie z tymi szprychami możesz mieć rację bo w między czasie przecentrowałem nieco koło bo nie było równo po środku. Wydaję mi się dobrze naciągnięte bo starałem się po równo popuszczać i naciągać a boję się dociągać mocniej bo te crossmaxy miały tendencje do wyrywania obręczy bo ta jest przy oczkach cieńka jak papier.

Aha co do skoku to ten Fatty ma 70mm.

Dodałem specyfikację w 1 poście z tymi wagami które pamiętam albo miałem sfotografowane na wadze.
Ostatnio zmieniony 2012-08-09, 12:56 przez kosci26, łącznie zmieniany 1 raz.

#37
Witam.

Mnie osobiście rower rozwalił. Spójny i ostry jak mało który... Myślę że nie jeden ścigant na "full carbon m980" obejrzy się za nim na trasie...

Teraz tylko musisz tylko formę mieć odopowiednią do tego roweru :D

PS. Jakbyś miał namiar gdzie taki booster można kupić to daj znać bo poszukuję :D

pozdrawiam
xMekpx
Moje ogłoszenia
Marin Bear Valley 1996

#38
Sam bym chętnie zanabył drugi bo jeśli tego nie wywalę to dałbym na tył drugi. Jasiu-Luis ma takie ale niestety pod magurę.

A i prawda niejeden ścigant miał już problem gdy nam się przypadkowo napatoczył bo na maratony nie jeżdżę. Maszyna przekazuje całą moc w koło, jest piekielnie sztywna i o komforcie można zapomnieć. Po plecach idą baty jak od wychowawczyni w podstawówce;-) Ale za to go właśnie lubię mial być ultimate leśny light retro wymiatacz i taki jest :-)
Ostatnio zmieniony 2012-08-09, 13:00 przez kosci26, łącznie zmieniany 1 raz.

#40
Podjąłem dziś kolejną walkę z piszczącym hamulcem. Spróbowałem zamienić szczęki przód z tyłem ale nic to nie dało i wywołało tylko moją złość bo bez boostera rzeczywiście pięknie to wygląda. Wieczorem może podejmę ostatni desperacki krok i spróbuję dociągnąć szprychy.

Przy okazji jedno słowo odnośnie klocków XTR pod ceramikę - gówno!! Mam jedną parę zielonych avidów i te mają 2x większą moc. XTRy na tyle hamują jakby były posmarowane.

#41
No i booster poszedł w pizdu ;-) Walczyłem dziś długo. Przeplotłem na nowo koło przy czym okazało się że nypel zaczął wyrywać jeden kapsell z obręczy, udało mi się to jakoś odratować ale szalał na crossmaxach już nie będe i gdyby komuś się obiły o oczy takie  obręcze lub całe koła to niech da uprzejmie znać. Trud mój w przeplataniu nie został niestety wynagrodzony i pisk pozostał. Jako żem niestrudzony walki nie poddaje kapitulując począłem doregulowywać klocki pochylając po małym kawałeczku - znów bez rezultatu. W akcie desperacji pochyliłem klocki 
odwrotnie niż mówią encyklopedie czyli tył klocka dotyka najpierw- jazda próbna i cisza. Zdemontowałem booster nadal cisza. Zgłupiałem całkiwcie ale przynajmniej hamuje i milczy. Teraz tylko musze dokupić wkładki dobre bo na tych xtrach to się mocno zawiodłem.
Ostatnio zmieniony 2012-08-09, 13:06 przez kosci26, łącznie zmieniany 1 raz.

#43
skolioza pisze:no proszę - Vki będą na wierzchu :-D gratuluję samozaparcia!
Dodalem zdjecia w galerii. Nadal lekko popiskuje jednak ale bede sie bawil jak juz dostane nowe klocki. Tymczasem ostateczny wynik 9.91kg.

#44
czemu jak piszesz to tak masakrycznie sa rozciagniete watki??, cos masz zle ustawione czy jak, w kazdym temacie w ktorym odpisujesz szerokosc strony ma 2 metry ;)...

#45
No wlasnie nie wiem czemu tka sie dzieje u mnie tez taka lipa a piszę normalnie. Może chrome coś bruzdz. Ojcze dyrektorze poratuj
Ratujmy retro od śmierci na śmietniku!
Cannondale: Delta V '92 ; F700 '94 ; F700 '95 ' F700 '01 ' Super V Raven '01 ; Jekyll '03. Trek 950 Singletrack '95 Diamondback Ascent '89. Forfiter '96 Giant XTC NRS Team '01 Marin B17 FRS in progress

#47
może spróbuj wyedytować a najlepiej przepisać te długie posty z poprzedniej strony w jakiejś innej przegladarce?

edit:
zobacz konkretnie w tym poście zdanie:
Męczyłem się ze dwa dni pochylając klocem mniej i bardziej, zmieniałem klocki na te które maiłęm w Xt i nic.
a w tym zdanie:
Przeplotłem na nowo koło przy czym okazało się że nypel zaczął wyrywać jeden kapsell z obręczy, udało mi się to jakoś odratować ale szalał na crossmaxach już nie będe i gdyby komuś się obiły o oczy takie obręcze lub całe koła to niech da uprzejmie znać.
Wygląda to trochę tak jakby były w nich spacje niełamiące.

#49
Chyba już wiem o co chodzi. Mam tu taką klawiaturkę ekranową do Chroma zainstalowaną po korzystam z tabletu i to ścierwo może brudziło. Spróbuje wyedytować teraz bo już to badziewie wyinstalowałem.
Ratujmy retro od śmierci na śmietniku!
Cannondale: Delta V '92 ; F700 '94 ; F700 '95 ' F700 '01 ' Super V Raven '01 ; Jekyll '03. Trek 950 Singletrack '95 Diamondback Ascent '89. Forfiter '96 Giant XTC NRS Team '01 Marin B17 FRS in progress

#50
kosci26 pisze:Chyba już wiem o co chodzi. Mam tu taką klawiaturkę ekranową do Chroma zainstalowaną po korzystam z tabletu i to ścierwo może brudziło. Spróbuje wyedytować teraz bo już to badziewie wyinstalowałem.
tablet... ble...
Moje ogłoszenia
Marin Bear Valley 1996

#51
mekp pisze:
kosci26 pisze:Chyba już wiem o co chodzi. Mam tu taką klawiaturkę ekranową do Chroma zainstalowaną po korzystam z tabletu i to ścierwo może brudziło. Spróbuje wyedytować teraz bo już to badziewie wyinstalowałem.
tablet... ble...
No nie taki tablet jak to teraz modne tylko tzw. Convertile Tablet czyli zwykly laptop z ekranem dotykowym i obracaną matrycą.

#53
Wyedytowałem posty w wątku i rzeczywiście jakieś dziwne spacje tam były nie przenoszące do kolejnej linii. Wszystko przez dziwny dodatek do Chroma. Nie instalujcie klawiatury wirtualnej Google.
Ratujmy retro od śmierci na śmietniku!
Cannondale: Delta V '92 ; F700 '94 ; F700 '95 ' F700 '01 ' Super V Raven '01 ; Jekyll '03. Trek 950 Singletrack '95 Diamondback Ascent '89. Forfiter '96 Giant XTC NRS Team '01 Marin B17 FRS in progress

#54
Dziś podczas jazdy urwałem mostek, efekty w galerii :) Mi całe szczęście nic się nie stało.
Ratujmy retro od śmierci na śmietniku!
Cannondale: Delta V '92 ; F700 '94 ; F700 '95 ' F700 '01 ' Super V Raven '01 ; Jekyll '03. Trek 950 Singletrack '95 Diamondback Ascent '89. Forfiter '96 Giant XTC NRS Team '01 Marin B17 FRS in progress

#56
Tak. puscila sruba ale nie oryginalna. zepsulem kiedys gwint i mialem tam dluzsza srube a z drugiej strony tulejke alu. tuleja nie wytrzymala. poza mostkuem strat w sprzecie i ludziach brak
Ratujmy retro od śmierci na śmietniku!
Cannondale: Delta V '92 ; F700 '94 ; F700 '95 ' F700 '01 ' Super V Raven '01 ; Jekyll '03. Trek 950 Singletrack '95 Diamondback Ascent '89. Forfiter '96 Giant XTC NRS Team '01 Marin B17 FRS in progress

#58
jak dla mnie jeden z ładniejszych rowerów na forum .. jak generalnie za cannonami jakoś specjalnie nie przepadam ,tak ten bardzo mi się podoba ,kolorystyka wyjątkowo mi w smak

a z mostkami bywa .. pamiętam jak kiedyś udało mi się ukręcić stalową calową fajkę :D w czasie kolejnego dnia nauki jazdy po krawężnikach (na dłuuugo zanim zobaczyłem dannego mc'askilla czy jak mu tam jest) :-P dobrze ,że nic sie nie stało

#60
Miło że się podoba, kolorystyka wyszła mimochodem bo wideł miał być żółty ale takiego nie miałem a teraz jak już mam to nie mogę się przekonać do innego niż ten niebieski bo niby nie pasuje a coś w tym jest :)
Ratujmy retro od śmierci na śmietniku!
Cannondale: Delta V '92 ; F700 '94 ; F700 '95 ' F700 '01 ' Super V Raven '01 ; Jekyll '03. Trek 950 Singletrack '95 Diamondback Ascent '89. Forfiter '96 Giant XTC NRS Team '01 Marin B17 FRS in progress
cron