#121
jacob pisze: 1. Rama Nishiki, bez suportu, bez misek sterów, goła i wesoła - daję 2300
2. Support, który był w ramie. - pojęcie względne.... suport suportowi nie równy - daję 400
3. Siodełko. daję 300
4. Widelec Nishiki. daję 950
5. przerzutka tylna Simplex Foret. daję 160
6. Klamki Suntour XC LTD. nie chce mi się ważyć swoich - daję 200
7. Manetki z zestawu/"grupy" Simplexa ;-) . daję 180
8. Mostek. daję 230
9. Chwyty "Wheeler". daję 60
10. Sztyca 32,5cm nie licząc jarzma, oryginał z whelera 3800. daje 310

:-)
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

#125
1. Rama Nishiki, bez suportu, bez misek sterów, goła i wesoła 2700
2. Support, który był w ramie. 300
3. Siodełko. 290
4. Widelec Nishiki. 900
5. przerzutka tylna Simplex Foret. 280
6. Klamki Suntour XC LTD. 220
7. Manetki z zestawu/"grupy" Simplexa ;-) . 200
8. Mostek. 180
9. Chwyty "Wheeler". 80
10. Sztyca 32,5cm nie licząc jarzma, oryginał z whelera 3800. 340
Allegro, Alpinestars, Breezer, Corratec, Kuwahara, Rocky Mountain.

Obrazek

#126
1. Rama Nishiki, bez suportu, bez misek sterów, goła i wesoła 2400
2. Support, który był w ramie. 310
3. Siodełko. 340
4. Widelec Nishiki. 900
5. przerzutka tylna Simplex Foret. 290
6. Klamki Suntour XC LTD. 220
7. Manetki z zestawu/"grupy" Simplexa . 200
8. Mostek. 170
9. Chwyty "Wheeler". 65
10. Sztyca 32,5cm nie licząc jarzma, oryginał z whelera 3800. 290

pozdrawiam
xMekpx
Moje ogłoszenia
Marin Bear Valley 1996

#127
1. Rama Nishiki, bez suportu, bez misek sterów, goła i wesoła 2150
2. Support, który był w ramie. 350
3. Siodełko. 300
4. Widelec Nishiki. 900
5. przerzutka tylna Simplex Foret. 300
6. Klamki Suntour XC LTD. 250
7. Manetki z zestawu/"grupy" Simplexa . 200
8. Mostek. 300
9. Chwyty "Wheeler". 100
10. Sztyca 32,5cm nie licząc jarzma, oryginał z whelera 3800. 350
Moje skromne dzieła: -> http://rpk.ehost.pl/wp/kategorie/rowery/

#128
1. Rama Nishiki, bez suportu, bez misek sterów, goła i wesoła 2500
2. Support, który był w ramie. 380
3. Siodełko. 340
4. Widelec Nishiki. 1100
5. przerzutka tylna Simplex Foret. 200
6. Klamki Suntour XC LTD. 250
7. Manetki z zestawu/"grupy" Simplexa . 200
8. Mostek. 320
9. Chwyty "Wheeler". 80
10. Sztyca 32,5cm nie licząc jarzma, oryginał z whelera 3800. 410
Był: pewna Gusta, Votec F7 '99, jakiś karbonowy Scott, trzeszczący Mountain Cycle San Andreas, całkiem ładny Rocky Mountain Blizzard '96, Intense M1 '03,

#129
1. Dziś jeśli wszystko pójdzie dobrze będę miał i wagę i klucz do suportu, więc jeśli ktoś jeszcze nie obstawił a ma ochotę to zrobić to niech się śpieszy



2. Wspólnie ze swoją dziewczyną, zauważyliśmy, że Nishiki nie ma w sobie tej lekkości (w wyglądzie), którą miał Wheeler. Moja Miła była gotowa mnie zachęcać bym wobec tego faktu miał dwa rowery! Ja jednak wolę pozostać przy jednym, być może nie będzie to ani Wheelera o lekkim wyglądzie i zbyt małych gabarytach ani "przyciężkawo" wyglądający Nishiki (o geometrii idealnej dla mnie :-) ).
Oczywiście nie rezygnuję bez walki.
Zastanawiam się nad takimi zagadnieniami, jak prostacko wyglądające naklejki w Nishki, zmienny przekrój górnej rury, inna barwa, inna geometria, krótszy tylny trójkąt, zarazem wyższy i grubszy widelec.
Ideałem rowerowej urody są dla mnie rowery MTB z lat osiemdziesiątych, minimalistyczny wygląd i co bardzo istotne cienkie rurki dające wrażenie lekkości i zgrabności całej konstrukcji. Ideałem są stare Faty i Kuwahary :)
Średnica rurek w Nishiki i Wheelerze jest właściwie taka sama - nie licząc owalizacji. A było to moje pierwsze podejrzenie czemu Wheeler wyglądał zgrabniej.

Załączam link do porównania:
https://picasaweb.google.com/1102733801 ... 4_vtwevbAw


Zagadnienie zgrabności rzuca również cień na pomysł zamontowania amorka od corrado - jeśli ktoś jest na niego chętny to niech mnie o niego pomęczy - będzie łatwo mnie przekonać!


Myślę, że tak za dwa lata dojdę do tego, że drogą do ideału - jedyną i słuszną - jest rama z napisem Rychtarski. Wzorowana na starych Kuwaharach i Fatach.

#131
jacob pisze:Ideałem rowerowej urody są dla mnie rowery MTB z lat osiemdziesiątych, minimalistyczny wygląd i co bardzo istotne cienkie rurki dające wrażenie lekkości i zgrabności całej konstrukcji.
czy ja wiem? dla mnie lata 80 maja swój niezaprzeczalny urok, ale do lekkości jestem sceptyczny (nie masy sensu stricte, tylko wrażenia) - płaskie kąty, długi tylny trójkąt, długa baza, nieopadająca (lub opadająca ku przodowi) górna rura dają IMO złudzenie, iż rower wygląda na większy, niż jest w rzeczywistości (pomijając fakt że przeważnie można spotkać tylko duże rozmiary)
Natomiast późniejsze ramy cr-mo z wczesnych lat 90 geometrycznie wyglądają bardziej filigranowo (jak Twój Wheeler choćby), pozostaje znaleźć tylko taką na rurach nie-oversize
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

#132
Może źle datuję to co mi się podoba ;-) te ramy o rozmiarach 22" 24" to nie jest ideał zgrabności :)

Najdziwniejsze jest to to że grubość rurek we wheelerze jest praktycznie taka sama jak w nishkiki! Inne wrażenie musi wynikać z budowy - np tylnego trójkąta, możliwe że kolor się też przyczynia negatywnie.
A na pewno naklejki nic dobrego tu nie wnoszą :) Gdybym był przekonany że Nishiki zostanie u mnie na dłużej to bym je odkleił.

#133
jacob, ale marudzisz.... W jest optycznie lzejszy ze wzgledu na mniejszy rozmiar. Nie widziałem naklejek z bliska, ale ze zdjęć wyglądają na takie z jednej parafi. Jak kupowałeś tą ramę to pisałem Ci, że to żadne para riri. Imho zainwestuj w ładnego scotta i dołącz do klubu Skoliozy :D
Był: pewna Gusta, Votec F7 '99, jakiś karbonowy Scott, trzeszczący Mountain Cycle San Andreas, całkiem ładny Rocky Mountain Blizzard '96, Intense M1 '03,

#136
prędzej bym wziął coś takiego:
http://allegro.pl/rama-scott-44-cm-26-c ... 65041.html
i różnicę w cenie przeznaczyłbym na malowanie.
No ale póki co ani to ani to, może zrobię eksperyment z przeklejeniem naklejek na .. szybę? jakiś śliski papier? Może to mu jednak doda trochę lekkości.
Poza tym mam na oku jeszcze inną maszynę. Scotty się pojawiają, nie ma się co rzucać na pierwszego z brzegu.
A może nic nie kupię, poczekam i odłożę na zamówienie u pana R. Taka podróbka retro by była. Mi to pasuje.

#137
zaczynasz wykazywać syndrom fotografa technomaniaka. zamiast kombinować idź na zdjęcia, znaczy na rower :)
Był: pewna Gusta, Votec F7 '99, jakiś karbonowy Scott, trzeszczący Mountain Cycle San Andreas, całkiem ładny Rocky Mountain Blizzard '96, Intense M1 '03,

#139
Popieram kol. chrzanka. Jacob, mróz odpuszcza, jazda na rower!
A poza Tym, co Ci nie pasi w tym nisiki? Fajne jest, naprawdę.
Jak masz niedosyt, i poczułeś głód zmian, to kup sobie kolejną ramę, załóż nowy wątek, i tam go rozkminiaj.
Bo teraz w wątku o Nishiki Alien cromo, jak by się kto rowerkiem zaciekawił (a jest czym), to trafi na wolterowskie rozterki nt. miłości do skotów.
Moje skromne dzieła: -> http://rpk.ehost.pl/wp/kategorie/rowery/

#141
a ubiegający się o członkostwo dostadali by swojskich Scout'ów :)
Był: pewna Gusta, Votec F7 '99, jakiś karbonowy Scott, trzeszczący Mountain Cycle San Andreas, całkiem ładny Rocky Mountain Blizzard '96, Intense M1 '03,

#145
Konkurs:

zamieszczam poprawne odpowiedzi

1. Rama Nishiki, bez suportu, bez misek sterów, goła i wesoła
2. Support, który był w ramie.

niestety wiem tylko jaka jest waga ramy z suportem, jest nieco zapieczony i nie chcę się z nim siłować narazie, więc podaję wagę dla połączonych punktów 1 i 2: 2840g

3. Siodełko: 319g

4. Widelec Nishiki: 953g

5. przerzutka tylna Simplex Foret: 319g

6. Klamki Suntour XC LTD: 263g

7. Manetki z zestawu/"grupy" Simplexa ;-) : (66+81) 147g

8. Mostek

tu jest problem, bo chyba sporo osób sądziło, że pytanie dotyczy mostka Ritcheya a mi chodzło o ten który był w galerii w poście w którym zakładałem, konkurs - jak ktoś chce zmienić swoje typowanie punktu 8 to daję na to czas 2 dni.

9. Chwyty "Wheeler": 120g

10. Sztyca 32,5cm nie licząc jarzma, oryginał z whelera 3800: 266g

co ciekawe jarzmo (nie oryginalne) to 111g

#150
Tak, rurę już zacząłem piłować brzeszczotem, ale zrobiło się takie ładne słońce rano, to sobie dałem spokój i pojechałem. Sam nie wiem czy warto się bawić tym brzeszczotem, w serwisie powiedzieli 15zł..

Co sądzicie o tych pedałach co je na końcu podlinkowałem?
Obrazek

Te czerwone SPDy authora wymagają serwisu, po za tym są zbyt czerwone wg mnie i nie do końca tu pasują, ale jeszcze zobaczymy

Beret, Corrado
jak wycieczka to wycieczka
Ostatnio zmieniony 2012-02-25, 21:25 przez jacob, łącznie zmieniany 3 razy.
cron