#31
ee tam ja do Srama się przyzwyczaiłem po niedługiej chwili, ręce zapamiętują odruchy, no chyba że n a nacu nom stop . . .

A czy zauważyłeś coś takiego że . . . nie będziesz na nim jeździł tam gdzie na fulu albo sztywniaku 1x10 ?

może prosta kiera to lżej wyjdzie a klamki opylisz .
www.velotech.pl

#32
Wiadomo jak się każde z manetek obsługuje, z tym że jak z dnia na dzień przesiadasz się na rowery z różnymi systemami i użytkujesz je wręcz naprzemiennie to się chrzani. Dla mnie najmniej intuicyjne jest shimano właśnie.

Kiedyś w MTB miałem też taką sytuacje - 1 rower na gripach, 2-gi na Shimano z normalną przerzutką, a 3-ci na rapidach z rapid-rise. To co w jednym wrzuca, w innym zrzuca.

Gdy przesiadłem się w ubiegłym roku we współczesnym rowerze na system 1xX to przez jakiś czas lewą reką wciskałem mimowolnie manetkę opuszczanej sztycy do redukcji biegu :mrgreen:

Najpierw zajmę się kołami. Jak na 28 są dość lekkie, ale może jeszcze zbiję 50-100g.
O dziwo opony IRC V-Claw 700x41 mimo tego potężnego bieżnika ważą całkiem przyzwoicie - 520-540g (i to druty!)


Obrazek

Obrazek
https://www.facebook.com/evobikesycow

#33
Mitas X-field, albo X-road ok 350 g , ale wiem że chcesz mieć szersze niż 35 mm, no cóż , masa rotacyjna jest większa, porównywałem te opony z Irc i na Mitasach mi lepiej podjeżdża no i guma o niebo lepsza.

Obręcze też można by było dobrać lżejsze, ale zależy do czego ma to służyć.

Fakt że wymiany są związane z kasą . . . sesnsem i zastosowaniem roweru.
Choćby przednie koło można zapleść na szprychach 2/1.5 nyple alu . . obręcz może nawet Accenta ? opaskę taśmową 4 g, dętka SL itd .
Rama może być ciężka ale warto kołom własnie poświęcić najwięcej czasu.
www.velotech.pl

#37
Adamello, czemu tak? z ciekawości pytam. osobiscie nie uzywalem. moje pierwsze skojarzenie - duzy gosc jestes, a wlosi to giganty nie sa i przynajmniej auta robia pod siebie, moze st tez?

#38
Włosi to lepiej niech się bardziej do tej campy zaczną przykładać, bo jakość nawet w najwyższych grupach pikuje w dół... niebawem to mało kto będzie na tym w ogóle jeździł.