#1983
Nie do końca Mocanitą ;-)
Nie wiem czy wyświetlają się opisy do zdjęć, jeśli nie kliknijcie proszę w "i" w prawym górnym rogu
Mocanitę dzwoniliśmy zarezerwować, ale podczas rozmowy pani poinformowała nas, że szczycą się statusem ostatniej parowej wąskotorowej kolejki leśnej w Europie, ale akurat nazajutrz (czyli wtedy kiedy chcieliśmy jechać) skład pociągnie diesel
W tej sytuacji zdecydowaliśmy się na ciuchcię na Słowacji koło Koszyc
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

#1986
No dokładnie. Już w Trieście, czekając na pociąg powrotny do Willach, zapiąłem rower i poszedłem do restauracji w której zgubiłem kluczyk. Na pociąg zdążyłem dosłownie w ostatniej chwili dzięki przemiłym panom z restauracji, którzy przecięli zabezpieczenie obcążkami - zajęło im to z pół godziny. Najlepsze jest to, że gdy to robili, to obok przejeżdżali karabinienierzy. Przejechali, spojrzeli i nawet nie zapytali co ma tam w trójkę robimy :)
OLX: https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/OhVB/

Są: Bontrager Privateer ; Breezer Lighting ; Cannondale F900 ; Sunn Cross ; Viner Comp Line
Były: Puch ; Wheeler E1 Titanium ; DrJekyll i MrHyde ; FSR ; FSR2 ; Klein ; Puch2 ; Trek ; HKeK ; Endorfina ; Jose .

#1990
skolioza pisze:fotki się ładowały ;-) ale widzę że Ty swoje tez zrobiłeś ;-)
Łódź ku_wa.

Widzę że stajnia jednorożców też wpadła w obiektyw.
Ostatnio zmieniony 2016-08-29, 19:47 przez corrado, łącznie zmieniany 1 raz.
Lodzermensch

#1995
Nie wpadłbym na to. Celowość takiego rozwiązania i tak nie jest zbyt jasna jeśli chodzi o same dodatkowe efekty w czasie podróży - może miotać jak szatan tudzież stracić kółko jak u Staszka.
Zlotowy fotoreporter.

Rowery:
Scott Windriver
Hot Chili X-Rage I

#1997
skolioza pisze:dlatego ja wożę przyczepkę w bagażniku - koło mi nie odpadnie...
Rozumowanie niepozbawione logiki - mądrego to zawsze warto posłuchać.
;)

Mnie się spodobał niebieski bajk za ogrodzeniem.

#1998
RS pisze:
skolioza pisze:dlatego ja wożę przyczepkę w bagażniku - koło mi nie odpadnie...
Rozumowanie niepozbawione logiki - mądrego to zawsze warto posłuchać.
;)

Mnie się spodobał niebieski bajk za ogrodzeniem.
To strona Pana od tego niebieskiego roweru.
Lodzermensch

#2000
focker pisze:Fajnie - cieszę się, że się Łódź spodobała...
Bo Łódź fajna jest. Nie znam jej zbyt dobrze, ale polubiłem. Dawno tam nie byłem, ale kiedyś bywałem częściej. Miałem koleżankę, która pokazywała mi różne ciekawe rzeczy 8-)
Lubię liczne łódzkie parki (i las przy Łagiewnikach), Pietrynę "od podwórka", nienachalną tzw. kulturę i fabryczne klimaty podobne do ostatniej fotki Skoliozy.
Nie potrafię zlokalizować tego (chyba gdzieś na południe od Palmiarni), ale kojarzę fabryczne domy ustawione w szeregi. Pomiędzy nimi szeroki pas trawy (teraz częściowo zajęty jako parking) ze szpalerem drzew i ławkami pod nimi. Pod względem zagospodarowania przestrzeni wydaje się to dość dobre.
Pomimo tego, że to Żydzi to pewnie zbudowali ;-)

#2001
RS pisze:
focker pisze:Fajnie - cieszę się, że się Łódź spodobała...
Bo Łódź fajna jest. Nie znam jej zbyt dobrze, ale polubiłem. Dawno tam nie byłem, ale kiedyś bywałem częściej. Miałem koleżankę, która pokazywała mi różne ciekawe rzeczy 8-)
Lubię liczne łódzkie parki (i las przy Łagiewnikach), Pietrynę "od podwórka", nienachalną tzw. kulturę i fabryczne klimaty podobne do ostatniej fotki Skoliozy.
Nie potrafię zlokalizować tego (chyba gdzieś na południe od Palmiarni), ale kojarzę fabryczne domy ustawione w szeregi. Pomiędzy nimi szeroki pas trawy (teraz częściowo zajęty jako parking) ze szpalerem drzew i ławkami pod nimi. Pod względem zagospodarowania przestrzeni wydaje się to dość dobre.
Pomimo tego, że to Żydzi to pewnie zbudowali ;-)
Księży Młyn to jest, ma swój klimat.
Lodzermensch

#2003
Gerwazy pisze:A pierwsze z nich ma wyjątkowy klimacik.
Wczoraj jak ogladalem zdjecia ...moja pierwsza mysl Francja ???
z tej perspektywy lodzkiej katedry jeszcze nie widzialem
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#2004
Miasto patologii, tyle powiem.
A serio, to studiowałem w Łodzi i wtedy to miasto miało taki fabryczny, industrialny klimat. Miasto robotników i szwaczek, zatłoczonych tramwajów prostych i pustych ulic, tak pustych, że widać było linie horyzontu.

W Łodzi, jak chyba nigdzie indziej, można uchwycić "imitacyjny" charakter naszej, tfu, transformacji usrojowej. Najpierw odpicowali Piotrkowską (idealna wręcz imitacja bogactwa w mieście, któremu zdechło wszystko), potem była epoka galerii handlowych i tej, no, tam, manufaktury, a teraz robią miasto dla hipsterów osadzone na absurdalnym tunelu kolejowym za pierdyliardy.
Moje skromne dzieła: -> http://rpk.ehost.pl/wp/kategorie/rowery/

#2005
Weźcie się odczepcie od mojej Łodzi :P
To jest miasto, w którym się coraz lepiej żyje - uważam, że idzie w dobrym kierunku, chociaż jest jeszcze dużo do zrobienia.
https://www.youtube.com/watch?v=7ATuaIQ0dLw

Marcin - obawiam się, że to na zdjęciu to nie jest łódzka katedra :)
OLX: https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/OhVB/

Są: Bontrager Privateer ; Breezer Lighting ; Cannondale F900 ; Sunn Cross ; Viner Comp Line
Były: Puch ; Wheeler E1 Titanium ; DrJekyll i MrHyde ; FSR ; FSR2 ; Klein ; Puch2 ; Trek ; HKeK ; Endorfina ; Jose .

#2006
My jako Łódź odwiedzający w zasadzie po raz pierwszy (nie liczę zlotu u Corriego i przelotów tranzytem, jak jeszcze nie było A1) wyjechaliśmy z niej z na prawdę dobrym wrażeniem
Na pewno są miejsca lepsze i gorsze, bardziej i mniej urokliwe - jak w każdym mieście Ale to co pokazał nam Doktor Resor i co zobaczyć polecił wykształciło w nas obraz miasta z klimatem, w którym na pewno sporo jest do zrobienia, choć z drugiej strony to co niezrobione nadaje mu właśnie klimatu
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

#2007
Foto z niedzielnego wypadu w Beskid Sądecki (Przysietnica-Przechyba-Radziejowa-Jaworki-Szczawnica-Bereśnik-Przechyba-Przysietnica). Wyjazd miał na celu m.in. przetestowanie XC600 po serwisie u Doktora Resora któremu jeszcze raz bardzo dziękuję.
Pogoda, widoki i ... działanie XC600 bajka. Co dziwne na szlakach nie ma tłumów (czego już nie można powiedzieć o Jaworkach i Szczawnicy.) W moim ulubionym schronisku pod Bereśnikiem garstka ludzi. W lasach zatrzęsienie grzybów i borówek, a w powietrzu już lekko czuć jesień.
Załączniki
IMG_1300.JPG

#2010
corrado1111 pisze:z tej perspektywy lodzkiej katedry jeszcze nie widzialem

Taaa, katedra :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

To Kaplica Karola Scheiblera

:oops: :oops: :oops: wstyd mi jak cholera :oops: :oops: :oops:
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie