#5
Pokazałbyś w całości a nie reglamentujesz te zdjęcia jak za PRL-u :-)
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900

#7
Jak doba będzie miała 60 godzin, a moje dzieci znajdą zastępczy dom :mrgreen:

Najpierw to przynajmniej odpicuje złomka , spokojnie ...., przetarłem lakier z brgdu i jest w super stanie i kolor i odprysków brak .

co dalej ..... a prau miejscach chrom zmienił kolor , głównie na śrubach , moze zostawie tak jak jest na razie .
www.velotech.pl

#8
piknie Kuw, piknie...
Zwolnij Piotrze
bo życie przegapisz
centurion accordo gt '88, gary fisher big sur '99, trek singletrack 950 '95, romet-universal '82, centurion-ritchey '90-91, nishiki bombardier '94, peugeot black rock '90, univega dual action-pro '96, koga-miyata traveller '91/ ramy; wheller 6600 '93, centurion accordo '87, katrga dx '90 /było: muddy fox courier comp '92, peugeot mackenzie '92, giant cold rock '90, '91, '92,

#9
no i nadeszła ta wiekopomna chwila na zaprezentowamnie klasyka , szukałem po necie i tej wersji duzo nie ma ...są pod ubrake, sz pod canti ale z tymi hamplami ....cięzko ....w sumie rower zakupiony wyłącznie dla tych hampli , są arcyciekawe .....

Mając na uwadze wsasz ślinotok już zabezpieczyłem fotki przed zamoczeniem , zaimpregnowałem więc wklejam zeby coś było .

Rower jest w stanie jak przywiozłem , nic nei robiłem , stoi i sie kurzy na razie , pedałki też mam ładne do niego oryginalne .

Na razie na warsztacie jeszcze mam co robić , więc jak będzie czas to go troche podpicuje , zacząłem w piwnicy szukać opon i poległem w stercie ich ......... i musiałem szybciej zrobic innego górala do jazdy bo sezon szosowy troche podupadł i czas sie przerzucic na gorszą odmiane kolarstwa czyli ubłacanie , do czego idelanie będzie mi służył Kastle .
a teraz żółta strzała ....

https://picasaweb.google.com/1104808309 ... 4398692498

p.s.
rower rozbiore do śrubki takze troche potrwa ...
www.velotech.pl

#10
Piotr pisze:no i nadeszła ta wiekopomna chwila na zaprezentowamnie klasyka , szukałem po necie i tej wersji duzo nie ma rower rozbiore do śrubki takze troche potrwa ...
No faktycznie dość nie tuzinkowy wynalazek ...
Zdjęcia słabej jakości i brud powodują że na chwilę obecną nie powala.
Jeśli choć w połowie jesteś tak dokładny jak się czepiasz to będzie dobrze :mrgreen:
Suntour XC to też raczej nie jest najpopularniejszy osprzęt :?:
To odpowiednik shimanowskiego LX'a :?:

#15
Hej, ja mam propozycje. Jest to naprawde ciekawy rower, a konkurs na rower roku niedlugo. Mysle Piotrze ze jest szansa na podium - wnioskuje zebys go ladnie odswiezyl, do tego fajna sesja zdjeciowa (moze jakis znajomy fotograf sie zgodzi?).

Jest jeszcze miesiac - a to kupa czasu.. Pokaz nam, na co stac Krolewski Krakow!

Kto za? :)

#16
może i stać ale na razie sie przewracam grypa mnie dopadła i mase koł do roboty .

W tym rowerze do zrobienia jest wszystko , łacznie ze zrobieniem kół od nowa choćby , ale jest szansa .... :mrgreen:

Rower jest bardzo ciekawy bo w tej konfiguracji nie spotkałem nigdzie , oprócz jednego egzemplarza na RB co wrecz kusi o polerowanie ...
www.velotech.pl

#17
Dzisiaj wpadłem na chwile do firmy i w przypływie szału pracoholika, oraz sprawdzenia nowego środka do polerowania rozpocząłem próby i uzdatniania ...przedniego koła

Taaaa piasty Suntoura już w tych latach miały łożyska maszynowe, a system kontrowania do dzisiaj budzi mój podziw tak samo jak w przypadku Sachsa .

Obręcz już wymyta,. szprychy tez , nowe nyple idą do całości.

Koła były zaplecione na 4 krzyże ( w sumie żle bo nie robi sie 4 x w przypadku piast o niskich kołnierzach ) , ale i tak pozostaną .

https://picasaweb.google.com/1130783713 ... 0574130146
www.velotech.pl

#21
Pasta aluchrom K2 , do tego w Castormaie kupiłem włókna do polerowania 000 gradacja ok 12 złkosztuje opakowanie , na dziale farb znalazłem no i szczota druciana do szorowania :lol:

Te włókna do polerowania są dobre bo miękkie i w zabłębieniach pracują takze . trche pylą na podłoge .
www.velotech.pl

#23
Dzisiaj zrobiłme sporo, rozebrałem w puder wszystko .
Rama w pięknym stanie jak na te lata , pare przytarc jest w miejscach gdzie napęd szurnął , ale nie tragedia , przysłonięte sa częściami .
Reszta kregosłupa juz wymyta, wyszorowana, pięknie sie prezęntuje , prawdopodobnie nie będe podpicowywał lakieru tam gdzie coś go przytarło bo to są naturalne ślady użytkowania a rower przecież nie jest z kartonu i musi miec swój urok ....

Całe szczeście wiekszośc była po prostu brudna a nie zniszczona... przednia przerzutka błyszczy sie jak nówka pudełkowa , tylna w sumie podobnie .....

Rozebrałem tylne koło - piaste i .....pięknie , osobliwy bębenek systemu UG Suntoura !
Piasta tył to kontstrukcyjny mix łozysko maszynowe po lewej stronie , po proawej duzy konus z kulkami , bebenka nie otowrzyłem nie było potrzeby , wlałem w szczeliny pare kropel płynnego smaru Brunoxa i zaczął sie kręcic jak wariat ładnie .
To mam z głowy, zostało w sumie zrobienie tylnego koł na nowo i poskrecanie reszty do kupy .

I sztyca - problem , jakoś mi nie pasuje ta co jest , fakt ze oryginalna , może zostawie do zdjęc wstępnych , ale założe normalną raczej , przydała by sie chyba czarna 27.0 .

Pare fotek z pola walki

https://picasaweb.google.com/1130783713 ... 5464557666

Jutro wiecej fotek całości co jest już zrobione
www.velotech.pl

#28
Piotr pisze:pare fotek z dzisiaj , w świetle .
Opoki z boczkiem brązowym przywiozłem .
Wiesz co :?:
Czasem jesteś jak drzazga w fiucie ale muszę przyznać że się postarałeś :-)
Bardzo dobra robota.
Zamierzasz zostawić te małe ubytki lakiernicze czy zamaskować :?:
Gdybyś chciał maskować to polecam farby modelarskie Humbrol ... pędzelek 00 i lecisz tak że śladu nie ma :-D
Ja tak zawsze robię i ludzie mówią że TO PRZECIEŻ NOWE nie jeżdżone :mrgreen:

#29
hit00r pisze:
Piotr pisze:pare fotek z dzisiaj , w świetle .
Opoki z boczkiem brązowym przywiozłem .
Wiesz co :?:
Czasem jesteś jak drzazga w fiucie ale muszę przyznać że się postarałeś :-)
Bardzo dobra robota.
Zamierzasz zostawić te małe ubytki lakiernicze czy zamaskować :?:
Gdybyś chciał maskować to polecam farby modelarskie Humbrol ... pędzelek 00 i lecisz tak że śladu nie ma :-D
Ja tak zawsze robię i ludzie mówią że TO PRZECIEŻ NOWE nie jeżdżone :mrgreen:
Idź z tym Humbrolem, a Piotr zrobił robotę.
Lodzermensch

#30
corrado1111 pisze: Idź z tym Humbrolem, a Piotr zrobił robotę.
No to w takim razie czym ?
Tylko takie farby dają możliwość nie ograniczonego mieszania kolorów niewielkim kosztem.
Są idealne do punktowych zaprawek.
Polecisz coś innego ?
Chętnie skorzystam.