biria

#1
zanabylem taka oto ramke na alledrogo i interesuja mnie opinie odnosie calego roweru, jak go zlozyc, czy trzymac sie katalogu, czy cos ciekawszego, wstepnie myslalem o xt m730/5 i wiedel marcok xc700, ale ze mam zime na zlozenie to wszelkie sugestie beda mile widziane, oczywiscie ci od kolorkow niech sobie dadza spokoj, jak maja tylko o nich jak zwykle rozprawiac ;)
Ostatnio zmieniony 2013-11-01, 15:07 przez ANDRIUBIKER, łącznie zmieniany 1 raz.

#2
Podobno Titanal był kiepskim materiałem do produkcji ram - lubił pękać częściej niż inne stopy aluminium. Jeśli jednak rower nie ma być do katowania - to może z tego coś całkiem fajnego wyjść.

Grube rury - ja bym tu widział coś na grubszych goleniach niż XC - z hakami do przodu.
Manitou 3 Ci nie będę proponował, bo już o tym mówiliśmy na PW, ale ciężko mi tu sobie wyobrazić coś lepszego i zgodnego rocznikowo/wizulannie. Cienkie golenie Marzocchi XC mogą tu wyglądać trochę pokracznie w porównaniu do rurek ramy.

Ewentualnie to:
http://allegro.pl/widelec-przedni-amort ... 77625.html
Golenie też calowe, ale haki do przodu nadają widłowi masywności. Wbrew nazwie wykonanie tego amora z tego akurat rocznika jest bardzo dobre - choć to oczywiście nadal RST i nadal tylko sprężyna z elastomerem.
OLX: https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/OhVB/

Są: Bontrager Privateer ; Breezer Lighting ; Cannondale F900 ; Sunn Cross ; Viner Comp Line
Były: Puch ; Wheeler E1 Titanium ; DrJekyll i MrHyde ; FSR ; FSR2 ; Klein ; Puch2 ; Trek ; HKeK ; Endorfina ; Jose .

#3
nie no ten rst to jak ubogi kuzyn z afryki, a faktycznie chce odnowic, dac nowe naklejki i raczej do wycieczek po parku niz do katowania, mam co katowac;), szczerze Ci powiem focker ze tez nad tym mankiem myslalem, i chyba faktycznie dobijemy targu ;), a co do titanalu, to rozne opinie slyszalem i generalnie doswiadczenia z tym materialem kompletnie nie mam,ale tanich rowerow nie bylo z tego stopu, tu jeszcze na mufkach calkiem ladnych, inna sprawa ze rama wazy 1800 gram, wiec calkiem niezle jak na tamte lata...( z titanalu sa robione snowboardy i kije narciarskie dosc powszechnie) , w sieci znalazlem dwa rowery o podobnej ramie , lub wrecz identycznej, herkules na marcoku i ten drugi na manku , oba wlasciwie fajnie wygladaja
Ostatnio zmieniony 2013-11-01, 15:08 przez ANDRIUBIKER, łącznie zmieniany 2 razy.

#4
Witam.

Konkursu piekności nie wygrywa ta rama ale...

Jest w niej coś innego... haki, łaczenia no i prawie jak tytan :D

A co do Titanalu to rury Titanalowe były walcowane z blachy i spawane wzdłuż. I właśnie na tym spawie pękały.... Z resztą pododobno były takie które już w z fabryk wyjeżdżały pęknięte ba... prefabrykaty nie nadawały sie do użycia. Taki psikus :D

Kibicuje...

Przenieście to do RetroMTB lub do 2000+ bo sie bałagan robi.

pozdrawiam
xMekpx
Moje ogłoszenia
Marin Bear Valley 1996

#6
bez jaj, lubie rst jako takie te stare mozo, xmo, naprawde super widly, ten model tylko slaby, a co do pieknosci, to ja ani to co skladam modelkami nie jestesmy, wiec nie w tym rzecz, ja lubie poprostu rowery inne , "jakies" , i czyms sie musza wyrozniac... mam jeszcze inne swoje typy, ale z czasem wszystkich naraz sie zlozyc nie da :), inna sprawa ze o wiele brzydsze na tym forum widzialem i sie nad nimi zchwycaja, wiec kryteria tu niektorzy dziwne maja ;), aaaa gdybym chcial zeby ten temat byl gdzie indziej ,to bym go tam zalozyl, mysle ze to dosc oczywiste :)

#8
cardamon pisze:znowu czerwona
cardamon ...nie czerwony tylko tomato
maniek 3+ tomato jakos slabo to widze,ale w sumie nie moj rower :roll: :roll:
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#10
Wiecie - w połowie lat 90-tych te amory nie odbiegały jakością wykonania od dużo droższej konkurencji - szczególnie elastomerowej. Sam miałem tego 171 kiedyś i to był naprawdę fajny kawałek aluminium - a to przecież najniższy model. Corrado miał ostatnio 461 z tego samego okresu i całkiem fajnie to wyglądało. Ale było - minęło. Teraz montowanie nawet fajnego amora do roweru jest passe ;)
Nie to, żebym namawiał na ten wideł kogokolwiek, ale trzeba mu oddać że wygląd ma całkiem fajny.
OLX: https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/OhVB/

Są: Bontrager Privateer ; Breezer Lighting ; Cannondale F900 ; Sunn Cross ; Viner Comp Line
Były: Puch ; Wheeler E1 Titanium ; DrJekyll i MrHyde ; FSR ; FSR2 ; Klein ; Puch2 ; Trek ; HKeK ; Endorfina ; Jose .

#11
i mozna sobie pisac ehhhh, znowu sie artysci malarze znalezli .... znacie sie cos na osprzecie, albo na technice, albo na czyms co moze mi byc pomocne?? czy tylko odcienie szarosci , bo jak tylko to drugie , to watek nie dla Was :) ... ja o rst tez mam dobre zdanie, oczywiscie o starych rst, a po chwili zastanowienia , chyba niezle by bylo go zlozyc na sachs i cos w tym kierunku podzialam raczej

#14
założyłeś trzeci temat o składaniu retro-roweru w nieadekwatnym do tego dziale forum, swoją droga dziwie sie Skoliozie, ze jeszcze nie zwrócił Ci uwagi na to co robisz, a czytając ze zrozumieniem podtytuł działu "czyli o tematyce rozmowy niekoniecznie rowerowej" mogę tu pisać co mi ślina na język przyniesie póki nikogo nie obrażam, także czy pisze o dupie Maryni czy o kolorach, odcieniach i tonach, czy o Twojej pokrętnej logice przy zakładaniu wątków w tym dziale to moja sprawa i nic Ci do tego :)

#16
nieee :) judy juz nnie to, a poza tym ma judy dh i judy sl do wyboru, wlasnie kombinuje ktory lepiej w corratecu ;) (dokladniej jaki kolor dolnych golenie he he, malarze sie uciesza, bedzie o czym pisac ;) )

#17
ANDRIUBIKER pisze:i mozna sobie pisac ehhhh, znowu sie artysci malarze znalezli .... znacie sie cos na osprzecie, albo na technice, albo na czyms co moze mi byc pomocne??

w czym Ci mozna Andriu pomoc.....ty sie na wszystkim znasz najlepiej............. zreszta widac po rowerach
najsztywniejsze, najlepsze i do tego zlozone w expresowym tempie

na osprzecie i w technice mysle ze tez jestes najlepszy ...no chyba tylko tematu kol nie ogarniasz(tak wspominales) ,ale to maly pikus na tle caloksztaltu

podziwiam i zazdroszcze
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#18
nie zazdrosc tylko sie do roboty wez i za x lat moze juz bedziesz tez wszystko wiedzial ;) , a pomocy w kolorkach nie potrzebuje wiec Twoja pomoc bedzie tu raczej zbyteczna, takze pozdrawiam :), a czy rowery najsztywniejsze, no to nie moja zasluga tylko producentow ram, ze najlepsze .. no dla mnie tak, w koncu je dla siebie skladam... :), a ze ekspresowo zlozone...no staram sie jak moge, w koncu rower sluzy do jezdzenia, a nie do onanizowania sie przed nim latami, wiec skladam jak najszybciej moge ,zeby na nich jak najszybciej jezdzic, chyba to dosc oczywiste :)

#19
ANDRIUBIKER pisze:w koncu rower sluzy do jezdzenia, a nie do onanizowania
to ty sie jeszcze onanizujesz :shock: :shock: ..
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#21
marcin74 pisze:
ANDRIUBIKER pisze:w koncu rower sluzy do jezdzenia, a nie do onanizowania
to ty sie jeszcze onanizujesz :shock: :shock: ..
.... no widzisz i poza brakiem umiejetnosci technicznych, to jeszcze masz braki w czytaniu ze zrozumieniem, nooo ale nie moj problem, tak czy owak , gdzie sie nie pojawisz to robisz tylko SYF w watku, ale skoro Ci to w czyms pomaga to ok, prosze bardzo ;)

#24
skolioza oczywiscie sie zgadzam, tylko jak narazie jest sama rama, a malarze juz maja wizje jakies dziwne, nie wspominajac o sposobie pisania i tresci wogole , to cos nie jest w porzadku, proponuje przeczytac wszystkie moje watki, gdzie o cos pytam, o jakies sugestie, kazdy potrafi napisac rzeczowo, doradzic ewentualnie naswietlic pewne kwestie, tylko oczywiscie wciaz te same osoby , w ten sam sposob, nic nie wnoszac do watku, robia SYF i BAGNO ... sa dodani do listy ignorowanych juz dawno ,a od dzis jeszcze i ten madrala ze szwecji, bo i po co mam to czytac:), ja sie w ich watkach nie wypowiadam wcale, mimo ze mam swoje zdanie na temat tych cudow techniki, ale moje zdanie jest dla mnie, i bajzlu im tam nie robie...

#25
w tym wątku też pokasujesz zdjęcia jak skończysz rower składać ? :mrgreen: jaki dział takie podejście, nasz geniusz rowerowy poczuł sie drobnymi złośliwościami urażony, oj jak mi przykro ;-)

#26
marcin74 pisze:
ANDRIUBIKER pisze:i mozna sobie pisac ehhhh, znowu sie artysci malarze znalezli .... znacie sie cos na osprzecie, albo na technice, albo na czyms co moze mi byc pomocne??

w czym Ci mozna Andriu pomoc.....ty sie na wszystkim znasz najlepiej............. zreszta widac po rowerach
najsztywniejsze, najlepsze i do tego zlozone w expresowym tempie

na osprzecie i w technice mysle ze tez jestes najlepszy ...no chyba tylko tematu kol nie ogarniasz(tak wspominales) ,ale to maly pikus na tle caloksztaltu

podziwiam i zazdroszcze

hejka kola to moja działa :mrgreen: :mrgreen: komu Spiny wycentrować, komu , nooo któremu , póki jeszcze flexa mam sprawnego
www.velotech.pl

#28
wychodzi na to ze biria nie bedzie skladana, odebralem dzis rame, naprawde male cudenko, sliczne mufy, faaajna, lekkka, ale ...i to ale mnie mooocno zniechecilo i bede rame odsylal do sprzedawcy, chyba ze obnizy mi cene i zwroci na tyle kasy zeby sie oplacilo to poddawac renowacji, dokladniej chodzi o fakt ze przebarwienia na ramie to nie jak sprzedawca napisal, poprostu wina dzialania, slonca itd, co sie faktycznie czesto zdarza szczegolnie w czerwieni, ale jest to korozja pod lakierem, aluminium sie zaczelo miejscami utleniac, czyli rozpoczeta korozja aluminium, tak czy owak ja tej ramy na rower nie przeznacze, a naprawde szkoda, baaardzo ladna konstrukcja ale coz skoro w stanie kiepskim

#29
Czyli puchnie, wybrzusza się i takie tam...?
Kolega miał bardzo dziwny przypadek ze współczesną ramą aluminiową treka. Miała może 3 lata i ogólnie niewielki przebieg (sam mu ja sprzedawalem gdy tam pracowałem). Niedawno w rurze podsiodłowej zaczeły się robić dziury jak w mega przeżartej stali. Widać było przez nie światlo. Poszła na reklamację i niestety nie uznali (niby zniszczyły ją środki chemiczne).
Generalnie w używanych przeze mnie rowerach mam wiele stuningowanych części gdzie aluminium jest zupełnie odkryte, gołe, bez żadnej osłony typu anoda czy farba i nic złego mi się nigdy nie działo poza brzydkimi nalotami no ale jak widać różne dziwne rzeczy mogą się mimo wszystko zdarzyć.
https://www.facebook.com/evobikesycow

#30
no wlasnie, mam sporo rowerow z alu i w zadnej cos takiego nie wystepowalo, a tu sa wlasnie takie jak piszesz spuchniecia, lakier solidnie polozony wiec nie luszczy sie jeszcze , ale pod nim alu sie utlenia (bo jak wiadomo tak sie nazywa korozja aluminium ;) ), pewnie by sie dalo wypiaskowac, dac podklad i pomalaowac na nowo, ale tyle roboty mozna robic w ramie za 50pln, lub wartej pare tysi, a tu hmmm rama rzadka, naprawde piekna robota, ale , no wlasnie to ale, bedzie juz rura oslabiona na bank, o ile sie nie okaze ze po wypiaskowaniu beda wrecz dziury i tego w titanalu juz sie naprawic nie da, nie bede ryzykowal