Re: Motoryzacja

focker pisze:
2019-05-28, 15:12
Mój maluch w ogóle jest bardzo ciekawy - dopiero niedawno to odkryłem.
Na nadwoziu ma numer seryjny ZFA, czyli eksport. W dowodzie rejestracyjnym też mam ZFA. Jednak na oryginalnej tabliczce znamionowej mam już numer zaczynający się SUF - czyli krajowy. Poza przedrostkiem dalsze numery już są takie same. Okazało się, że na przełomie lat 70/80 wyszła krótka seria takich samochodów - odrzutów z eksportu, które już po odrzucie dostawały tabliczkę krajową.
Co więcej - mam egzemplarz praktycznie bez wyposażenia dodatkowego, ze starymi hamulcami (cytrynkami) oraz bez listew na drzwiach - jak nie na eksport. Jednocześnie jednak silnik mam z kwadratową głowicą Bambino, która nie była w ogóle oferowana w polskich egzemplarzach (inna głowica wynika z norm emisji spalin w Niemczech - inne komory spalania i poprawa odprowadzenia ciepła). Co ciekawe - na przednim pasie miał oryginalne logo Fiat, a nie Polski Fiat. Podobno znaczek ten był od samej nowości. Z tyłu natomiast był normalny krajowy emblemat 126p zamiast Bambino 650. Także ciekawy miks.
E tam, ten Twój to po prostu nic nie wart nieoryginalny kubndlo/składak ;-).

Wiem że na portalach drogo bo ame handlarzyny wietrzące zarobek, jak wszelkie co retro ostatnio. I wici mam po rodzinie/znajomych rozpuszczone ale mają nie to co chcę a chce co chcę ;-). Jak się szlajam bez celu rowerem po naszych okolicznych juro wioskach to się rozglądam, ale ciężko cuś kuźwa znaleźć, same merole, beemy i insze lanosolexusy ;-). Ale najwyżej kupię Twingo z końca lat 90tych ;-)
PŁACĘ ZŁOTEM ;-) Tioga PsychoK SkinWall; Sztyca 26,4 - Roox, Suntour XCPro, RaceFace; Sztyca 27,2 Controltech srebrna; Kierownica alu Zoom 130 złotawa, Mostek ahead czarny i srebrny ControlTech mocowanie kiery jedna śruba,11/8,110-120mm

Dobre, faktycznie szkoda, że dłużej nie powisiało drwiąc z handlarzyn i ich chorych oczekiwań. I dlatego sobie odpuściłem/poczekam/znajdę gdzie indziej bo nie zgadzam się, że akurat Maluchy będą utrzymywały te absurdalne ceny, to nie Ferrari produkowane na sztuki. Już na Węgrzech pod Pecs'em znalazł mi znajomy po madziarsku szprechający ogłoszenie Malczana z kapliczką i palonego na linkę, niepordzewiałego bo tam się nie soli dróg, za jakieś ćwierć miliona!, tylko że Forintów ;-), no i trzeba go przewieźć albo nim wrócić ;-)
PŁACĘ ZŁOTEM ;-) Tioga PsychoK SkinWall; Sztyca 26,4 - Roox, Suntour XCPro, RaceFace; Sztyca 27,2 Controltech srebrna; Kierownica alu Zoom 130 złotawa, Mostek ahead czarny i srebrny ControlTech mocowanie kiery jedna śruba,11/8,110-120mm

focker pisze:
2019-07-01, 10:55
Mówcie co chcecie o Fiacie, ale silniki Lamprediego to było niedoścignione mistrzostwo świata tamtych czasów. Doskonałe jednostki.
w WRC nikt nie zdobyl wiecej :idea jak ww motor w Delta Integrale :-P

:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

z zupelnie innej beczki ...mala zagadka

Obrazek
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie