składak cr-mo rychter

Większość części już mam więc wrzucam :)

Obrazek

Rama cr-mo podwójnie cieniowana z hakami ritcheya. Była przeceniona z 700 zł, Pani w sklepie mówiła że rurki też riycheya ale cardamon twierdzi, że nie. Może ktoś inny ma więdzę na jej temat? W każdym razie ładna i lekka - 1856 g. I pewnie przemaluję ją na jasny szary.Widelec może będzie z cro-megi przerobiony na 1 i 1/8 ale zobaczymy czy wogóle przejdzie taka przeróbka. Napęd 3x8, tymczasowo manetka 100GS z płynną regulacją. Poniżej wstępna rozpiska, brakujące części wypisałem na czerwono. Wszystko prawie po taniości jak się da, może wyjdzie 10,5 kg.

rama: cr-mo
widelec: Spinner
stery: FSA Orbit
mostek: Specialized 120 mm
top cap: Syntace
kierownica: Shogun Zero
chwyty: Scott Racing Lite Open
sztyca: Ritchey 27,2 mm
siodełko: Flite

korba: LX M569 175 mm 42/32/20
pedały: CB Candy C
suport: VP-BC73 107 mm
przerzutki: FD Suntour, RD XT M739
klamkomanetki: XT M739
kaseta: HG-51 11-28
łańcuch: Connex 804
hamulce: LX M600
klocki: Clarks

obręcze: Rigida ZAC19
piasty: przód LX, tył STX RC
opony: IRC Mibro 2,1
dętki: Continental Light
zaciski: Dartmoor

ALBUM
Ostatnio zmieniony 2015-05-19, 17:13 przez kuba84, łącznie zmieniany 9 razy.
allegro
rowerki

a tak na marginesie to to jest ta konkretna rama z Gdańska z Bugi Sport ? ona była przeceniona bo była chyba obita czy obdrapana gdzieś, dobrze pamiętam ? ta Pani pracująca w Buga Sport to za dużo nie wie a raczej powiedziałbym inaczej, wie niewiele ;) więc sie nie sugeruj jej bełkotem, jeżeli oczywiście o tym sklepie mówimy :mrgreen:

Kupiłem ją w sklepie w Poznaniu, wisi jeszcze jedna za 800 ale w innym. Ten icon tez mi nie bardzo pasuje ale ciężko coś znaleźć przy tej długości i kącie. O wiele bardziej razi mnie ten czerwony kolor :-P
allegro
rowerki

No tyle to wiem ale chodził mi bardziej czy to rower do ostrego tyrania po mieście czy trenigówka czy poprostu rower który oprócz tego że ma jeździć to też wyglądać.

pozdrawiam
xMekpx
Moje ogłoszenia
Marin Pine Mountain 1991
Marin Bear Valley 1996

kuba84 pisze:Kupiłem ją w sklepie w Poznaniu, wisi jeszcze jedna za 800 ale w innym.
BikePark? ;]
Taką chyba widziałem właśnie tam.
Ładnie zawsze wygląda czerwień z czarnych, ale jak nie chcesz by rower rzucał się w oczy to chyba kolor za mocny. Na pewno nabierze kształtów jak będzie wszystko zmontowane.
Czekam jak będzie wyglądał w finalnej wersji ;]

Wojtek
Woodlands 29-er cr-mo
Trek 750
ARCADIA 6000
Suntour XC Pro WTB w kartonach czeka na nowe życie

kuba84 pisze:Drobne postępy
Łaaadnyyyy. Psioczyłem na tą żywą czerwień,ale teraz wygląda nieźle.

... a manetki ... mogę odpalić NOS Suntour Wishbone ;] (tak jak opowiadałem Tobie przy odbiorze paki)

Pozdr
W.
Woodlands 29-er cr-mo
Trek 750
ARCADIA 6000
Suntour XC Pro WTB w kartonach czeka na nowe życie

Też nie bardzo mi się widział, w sumie z niebieskim nawet całkiem nieźle wyszło. Te wishbone odpadają. Na razie mam prawą 100gs i lewą TZ coś tam. Ale jakbyś gdzieś znalazł drugą parę kantów SR to chętnie :) Z miśkami nie ma opcji :-P dopiero co kupiłem IRC.
allegro
rowerki

Kurcze niby taki prosty sprzęt ale ma coś w sobie. Kolorystyka dużo daje.
Te zielone miśki o których wspominał skolioza pasowałby jak ulał. Fajnie, że udało Ci się trafić nową ramę. Pewno w rzeczywistości kolor jest jeszcze ładniejszy.
'92 Kona Cinder Cone
'95 Checker Pig CPX 4050
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'99 Kona Kula
Ruski Tytan

Dzisiaj zrobiłem kilka km i już nie jest tak kolorowo :) Na pewno sztyca do wymiany na bezoffsetową. Przerzutka nie obsługuje 28T ale nie wiem czy to kwestia wielkości czy kwestia manetki 7s (index/płynna) w połączeniu z kasetą 8s albo samej przerzutki. Po tych kilku km koła już mają lekkie bicie, podobno obręcze miękkie. Chyba że to wina kiepskiego wycentrowania? No i klocki strasznie piszczą ale mam nadzieję że to kwestia dotarcia. Ogólnie faktycznie trochę nerwowy, przednie koło myszkuje na prostych, zwłaszcza na asfalcie.
allegro
rowerki

Ja tam się tego spodziewałem... Myślę że to kwestia przerzutki. Załóż jakiegoś czarnego LX'a i będzie git.

Co do manetek to widziałem wynalazki gdzie na nie index'owanej manetce pod 7sp była założona dzisiątka więc powinno to hulać.

Jeśli chcesz to potaniości oddam Ci SRT-800 w komplecie z fajnymi gripami, do tego ziomal wykopie jakiegoś LX'a w fajnym stanie i to już na 100% będzie działać...

Jednak moim zdaniem ten rower jest wart czegoś więcej...

Hamulce... U mnie nie piszczały a na ostanich jazdach jest masakra. Może to kwesia klocków które idealnie dochodzą do obręczy? albo nieskręconych śrub montażowych.

pozdrawiam
xMekpx
Moje ogłoszenia
Marin Pine Mountain 1991
Marin Bear Valley 1996

To klocki nie mogą dochodzić iedealnie do obręczy? :-D Całe popołudnie się z nimi męczyłem żeby było równo. W przyszłości pewnie dam jakieś v-ki.

W sumie bardziej martwią mnie te koła niż przerzutka. A przerzuca idealnie - szybko i cicho, nawet przy indeksie. Za gripy dzięki, nie przepadam za obrotowymi.
allegro
rowerki

kuba84 jak tam wrazenia z uzytkowania ramy? mam okazję zeby kupic taką samą jak twoja i zastanawiam sie pomiędzy nią a ramą treka true temper '97. poki co bede składał rower z tego co mam a mam widelec 120 mm skoku i zastanawiam sie jak ona sie zachowa z takim widelcem..

Trochę zmian. Na tył przyszła XT 739 z krótkim wózkiem. Przydałaby się jeszcze przednia do kompletu albo chociaż LX. Manetki - przez chwilę były thumby XT ale obecnie są LX-y 569. Thumby działały rewelacyjnie, przy LX-ach już trzeba było dokładniej ustawić przerzutki niestety :)

No i wziąłem się w końcu za zacisk sztycy. W oryginale kształt był taki:
Obrazek

foto z bikeradar.com

później już trochę lepiej
Obrazek

po ostatnim szlifowaniu tak
Obrazek

Jeszcze trzeba dociągnąć do czerwonej krawędzi.
allegro
rowerki