NoName CroMo

#1
Witam.

Po długiej ciszy uznałem że czas zaprezentować rower oparty na ramie cromo. Pozostało jeszcze wiele do zrobienia, do wymiany przede wszystkim koła, a następnie napęd. Założenie jest takie, rower ma dawać frajdę z jazdy, cieszyć oko ale jednocześnie ma cechować się prostotą i lekkością formy. Dlaczego Ritchey ?. Targi rowerowe Katowice 2001r stoisko firmy Matuszewski i ... rama Plexus. Rama dzieło sztuki, urzeczywistnienie moich fascynacji. Przedstawiciel po dłuższym molestowaniu podał cenę, niestety dla mnie zaporową.

NoName ma haki Ritchey'a i dobrą wagę więc dostała logo Ritchey'a. Pewną niedogodnością jest długość główki ramy 120 mm, ciężko dorwać widelec z odpowiednio długą rurą sterową.
Jest to rower z elementami retro, wideł xc 700 plus planowany napęd 3x7 na xt 730 więc temat umieszczam tutaj.

Aktualne zdjęcia.

Zachęcam do komentowania ;-)

pozdrawiam Ulzhan

#3
Sam Ritchey to poza ramami chyba niczego nie produkował tylko zlecał nie? Byłby swoją drogą fajny temat gdyby pójść śladem podwykonawców Ritcheya. A rowerek bardzo fajny ;]
Allegro, Alpinestars, Breezer, Corratec, Kuwahara, Rocky Mountain.

Obrazek

#4
Udalo mi sie te v-ki zlokalizowac, ale najwyrazniej ten produkt byl w ofercie krotko, bo jest po nim slad na doslownie kilku stronach. Hamulce nazywaja sie Ritchey V-brake Pro zeby bylo latwiej znalezc.

Obejrzalem rower dokladnie i:
- podoba mi sie konsekwencja w komponentach Ritchey
- w zasadzie jedyne co nie pasuje to przerzutki, manetki i klamki. Ja bym raczej poszedl w 8 biegowe XT, a nie w 7 biegowe grupy, bo a). musialbys zmienic takze tylne kolo, a obecnie ono pasuje klimatem (piasta Ritchey z tego co widze - dobrze widze?) i b). do 7 biegowych grup nie pasuja z kolei v-ki.

#6
Hamulce Ritchey są w katalogu z 2000 r
Zgadza się komponenty były zlecane innym. Sztyce robił Kalloy , korby Sugino.
Piasty to Ritchey ZERO system, a co do napędu mam pewien zgryz.
V-ki zostają tego jestem pewin.
Ramę próbowałem zidentyfikować, wyszło mi pomiędzy Univega Alpina a Rocky Mountain.

#7
wiyam.

piasty to novatec. uważaj na bębenek bo jest nie rozbieralny i lubi umierać. ale pasuje od wersji z 2 loztskami maszynowymi.

rower wygląda spoko. moze jeszcze spd ritcheya?

pozdrawiam
xmekpx
Moje ogłoszenia
Marin Bear Valley 1996

#10
Lepsze foto będzie na dniach. Macie rację piasty xt 730 nie zagrają.
Początkowo miało być pełne xt 737/ xt 739. Zostały mi jeszcze piasty xt 739.
Wkręcone są spd v4.

#11
Ulzhan pisze:Lepsze foto będzie na dniach. Macie rację piasty xt 730 nie zagrają.
Początkowo miało być pełne xt 737/ xt 739. Zostały mi jeszcze piasty xt 739.
Wkręcone są spd v4.
i to jest dobra Droga! będzie pasować czasowo i wyglądem:-)

pozdrawiam
xMekpx
Moje ogłoszenia
Marin Bear Valley 1996
cron