#31
sporo widelcy tu pasuje, marcok, a dlaczego nie, xc500, xc700, raz ze niski dwa ze super pracuje, maniek 3, smialo, a nawet mozol o skoku 2,5 cala, nie ze na sile itd, poprostu wedle mojego pojecia "roweru górskiego" to szeroka opona plus amortyzator, przynajmniej przedni, ale kazdy ma prawo do wlasnej wizji "górala"

#32
Niebieskie gumy do Sachsów miał Jasiu. Może ktoś za forum kupił... Ew były też białe do SRT.

Andriu coś mi dzisiaj pisał że ma Sachs'y w fajnym stanie ale nie wiem czy to na sprzedaż.

Biały Flajt... może odnowa Twojego zniszczonego?

pozdrawiam
xMekpx
Moje ogłoszenia
Marin Bear Valley 1996

#33
mam nosy sachs extreme, ale nie do pchniecia, leza i czekaja moze kiedys do czegos, nie lubie osobiscie gripow, ale np w homegrownie nawet mi pasuja...ale na allledrogo widzialaem teraz z zoltymi gumami waveje

#34
poza Krolewskim Mag´iem (jak u fockera) nic innego tu nie widze ;-)
........a tak wogole to z tym seryjnym sztywniakiem wyglada PSZESLICZNIE !!!!
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#35
Zostaw na sztywniaku, jak ma być do miasta i do szkoły, lekki będzie, to się dziewczyna nie nadźwiga.
Wiem, że to w ogóle herezja, bo magura to magura, klękam przed nią też, ale mi tutaj jednak jakieś niebanalne srebrne kanty lepiej by pasowały, zwłaszcza że ta fajka z przodu za nimi łka. Jeśli gripy – to x-raje.
I pomyślałbym nad oponami z mniejszym protektorem, jak ma być do miasta.
Mostek rzeczywiście jest długi, dla młodej damy może być zbyt długi, ale nie mam pomysłu, bo klasyczny syncros wydaje się zbyt masywny. Tu trza coś optycznie lekkiego, może poszukać jakiegoś tytanowego?
Moje skromne dzieła: -> http://rpk.ehost.pl/wp/kategorie/rowery/

#36
Rowerek marzenie! Gratulacje! Chciałbym kiedyś trafić jakiegoś Breezera... :-)
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900

#37
Dla Marty (i w ogóle dziewczyn) chyba nie ma lepszej opcji niż Magury, chociaż sugestia Aldka kusi w kontekście tego zestawu:

Obrazek


Generalnie to rodzina moja mieszka na wsi od roku, więc rower obsługiwałby szutry, asfalty i leśne ścieżki. W okolicy jedyną górką jest hałda, na której zacząłem robić pętlę XC, ale siostry się tam nie spodziewam zbyt często zobaczyć. Waga w sumie nie jest priorytetem, bo rower nie będzie podnoszony, dużo ważniejsze są jakieś mądre opony. Póki co muszę na jazdę próbną jakiś krótki mostek załatwić, jak będzie dobrze to pomyślimy co dalej, chociaż czuję że będzie sporym wyzwaniem znalezienie tu pasującego mostka ;/
Allegro, Alpinestars, Breezer, Corratec, Kuwahara, Rocky Mountain.

Obrazek

#40
Piękny. Nawet Magury mi nie przeszkadzają. Ale błagam, żadnego amora tutaj nie pakuj, zepsujesz rower. Nawet Maga nie wspominając o innych sugestiach. Jeżeli już chcesz coś pchać pod widelec amortyzowany to inną ramę.

Klasyczne, stalowe rowery jak Breezer lepiej jeżdżą i wyglądają ze sztywniakiem.

#42
Ups, to jednak 19" jest...

Przynajmniej według katalogu, tam 440mm c-c to 19" właśnie. Mój rozmiar...

A swoją drogą to na czym polega "trudność" geometrii? Strome kąty?
Allegro, Alpinestars, Breezer, Corratec, Kuwahara, Rocky Mountain.

Obrazek

#44
http://www.ebay.co.uk/itm/ORIGINAL-OLD- ... 7675.l2557

Stąd wynika, że naklejka Ritcheya chyba jednak być powinna. Nie dorabiał ich ktoś może u nas? ;]

Obrazek


http://mombat.org/Breezer.htm

A tutaj m.in. artykuł o modelu 92, z którego wynika, że Breezery były jednak robione wtedy na Tajwanie przez filię koncernu Hodaka od zadań specjalnych. Breeze przestał robić rowery w stanach w 91 roku ;[


Numer ramy zaczynający się od H3 potwierdza- Rama zbudowana przez Hodakę w 1993 roku.
Allegro, Alpinestars, Breezer, Corratec, Kuwahara, Rocky Mountain.

Obrazek

#45
Rzeczywiście tak było. Nawet ramy "lutowane" były przeniesione ze Stanów żeby zwiększyć produkcję. Nie zmienia to jednak faktu że to rowery wysokiej klasy i pewnie nie robi różnicy gdzie byłyby produkowane poza wielkością produkcji. Niestety, po spawach można poznać że to daleki wschód, są zbyt dokładne, takie matematyczne ;-)

#46
elziomallo pisze:Nie dorabiał ich ktoś może u nas? ;]

Obrazek
porozmawiaj z Himayerem, właśnie udało mu sie zdjąć identyczna z ramy, którą dla mnie maluje, może jakoś uda mu sie zrobić kopię ;-)

#49
jak rower ma stac i swiecic, lub robic za obiekt centralny na oltarzu, to faktycznie , nic nie zmieniaj, zmontuj go jak stal w katalogu w dniu produkcji, i woskuj regularnie, coby sie blyszczal ;0 ... zupelnie nie kumam , rower do jazdy , wiec ma byc dobry do tej wlasnie jazdy, a jak wszystkim wiadomo , amortyzator przedni, sprawne hamulce (mowa o magurach) , to najwazniejsze atrybuty dobrze, sprawnie i bezpiecznie jezdzacego roweru gorskiego...no ale , ja tam do swoich sie nie modle tylko ich uzywam , tam do czego "górala" stworzono, al ejak kto chce, dla mnie czy to breezer, czy scapin czy inny wheeler, to wciaz urzadzenie, rower...:)

#51
himayer pisze:sie udało zdjać
jest w nienagannym stanie ale pewnie powędruje ponownie na ramkę ;-)
no oczywiście że powędruje na ramkę, myślałem że skoro koledze zależy to moglby Ci zapłacić za wykonanie kopii :)

#52
Co do amortyzatorów i sprawnych hamulców ostatnio ujeżdżam cxa, ani amortyzatorów anie hamulcy to nie posiada a na dodatek jest sztywne jak pieron, ale jestem pewny, że to czego nauczył mnie ten rower (a zaczął uczyć mass) to szybka jazda, bo jak nie masz hamulców, to jeździsz po prostu szybciej, z takiego samego założenia wychodzi 2 moich kumpli, jeden ściga się w dh/fr drugi enduro, zapragneli pięknych hope'ów, które niestety nie hamowały, ale zawdzięczają im tzw. LECENIE PIECEM.

Pozdrawiam
cino cinelli santo subito

na sprzedaż:
https://picasaweb.google.com/wojd47h/NaSprzedaz#
moje aukcje:
http://allegro.pl/listing/user/listing. ... d=24938441

#56
Weź mnie nie wkurzaj z tym rowerem... :-P :mrgreen:
Alpinestars x9, Breezer x2, Intense x2, Klein x3, Yeti x2, Cannondale, Specialized, GT, Rocky Mountain...
+ Checker Pig, Creme, Electra

#60
Rower........marzenie od lat ...ale , powiem szczerze nie zachwycił mnie i nie wiem dlaczego ???

może otoczenie nie takie jak powinno być , może łąki, szutrowa droga , zdjęcia z rozmydlonym tłem....., może te za ciężkie opony do lekkiej cienkiej ramy , możę osprzęt , który w sumie jest ale jakoś go nie widać ..... no coś mi nie pasuje tak ogólnie.

Zapinka podsiodlowa powinna być lekke i niewidoczna, mostek silver pod sztyce tak jak i kiera , moze Rooxa wszystko ? siodełko dodaje brzydoty, tutaj pasowałby lekkie zgrabne cienbkie co podkresliłoby lekkość konstrukcji, pancerze z przódu żle, powinny lecieć na krzyż i krzyżować sie pod ramą , rogi są okropne, pasują krókie , proste pod kolor mostka cienbkie , to tak pokrótce, oponki mi najgorzej nie leżą
www.velotech.pl
cron