#31
Soro idziesz jak burza :-)
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900

#34
Haha, teraz toś wypalił. Najpierw się podniecasz jaki to rower nie jest ochydny, a teraz nie możesz się doczekać? Potrzymam Cię jeszcze chwilę w niepewności, a i tak nie mam ostatnio czasu się tym zająć i jeździć więc nie ma parcia.

A poza tym widzę, że zima bo też coś nagle Ci czasu przybyło na "internety"

"tak jest , zadzwonić , najlepiej od 12 do 19 .00 nie mam czasu tak siedzieć jak wiekszość ( co widać ) i pisac po internetach "

Pozdrawiam ;-)

#35
Ochyda i tak została :mrgreen: a po co to przysrywanki ?? konkrety prosze, bo jestem ciekaw czy bardziej sie spaści ten projekt czy pójdziesz w dobrym kierunku ???

a ja pracuje pózniej teraz od 14 - 18 , bo teraz żona pracuje od wcześniejszych godzin w sezonie zimowym a ktoś dziećmi sie musi zająć , poza tym do warsztatu mam 5 minut piechotą , wczymś jeszcze pomóc ?
www.velotech.pl

#37
W końcu znalazłem czas na poskładanie roweru do takiego stanu żeby się móc przymierzyć do ramy i niestety...IMO super wygląda w konfiguracji z amorem, ale rozmiar nie mój. Za mała, krótka i dosyć nisko główka ramy. Jutro może wrzucę jakieś foto przed rozbiórką i frameset chyba pójdzie na sprzedaż :-(

#39
Tak to wygląda wstępnie złożone, cały czas się zastanawiam czy może akurat w terenie by mi nie spasował, dłuższy mostek ewentualnie...
Załączniki
P1150023.JPG
P1150025.JPG

#40
IMHO jeśli potrzebujesz dłuższy mostek to niestety, mimo całej sympatii dla tej ramy, ona nie jest dla Ciebie :-/
Alpinestars x9, Breezer x2, Intense x2, Klein x3, Yeti x2, Cannondale, Specialized, GT, Rocky Mountain...
+ Checker Pig, Creme, Electra

#41
Właśnie też mi się tak wydaję więc rama chyba jednak idzie na sprzedaż...i szukam innego E-stay'a. Dopiero co mi sprzątnęli Nishiki idealnie w moim rozmiarze :/

#43
Zastanawiam się czy nie sprzedać swojej Alpinestars Al-Mega XT, podsiodłowa C-C ok 50cm, taka 19-20". Mam taką samą mniejsza dla siebie a i tak trafi na ścianę bo do jeżdżenia mam inne. Ale na razie to czysto hipotetycznie.
Obrazek
Alpinestars x9, Breezer x2, Intense x2, Klein x3, Yeti x2, Cannondale, Specialized, GT, Rocky Mountain...
+ Checker Pig, Creme, Electra

#44
Właśnie siadłem na kompa po 50-tej przejażdżce po sklepie na Shauffie, żeby napisać to co Marcin napisałeś :D Jednak nie jest tak źle, składam go i sprawdzę w terenie. Jak nie podejdzie to się rozbierze i trudno ;)
Natomiast siedem3 mam prośbę żebyś miał mnie na uwadze zanim sprzedasz ewentualnie komuś innemu tą ramę, jest zarąbista i jak tylko Shauff mi nie podejdzie, a Ty będziesz chętny to biore ją ! :)

#45
Pomierzyłem mój poprzedni rower (nie retro) do tyrania i każdzy parametr różni się o 1cm, niemożliwe żeby różnica była aż tak odczuwalna, spróbuję. A mostek mam teraz 125mm.

#46
Soro pisze: A mostek mam teraz 125mm.
to masz IMO jeszcze spore pole manewru - do 135, nawet 140
Wbrew tendencjom dzisiejszym, starsze ramy były mimo wszystko konstruowane pod dłuższe mostki (wymagana też jest nieco inna technika skrętu, bardziej przez przechył)
NP Alpinestars, którego mam obecnie na warsztacie jest na tyle krótki (z założenia taka była idea tych ram) że pokusiłem się o most 145, czy 150 nawet
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

#47
jednopostowy offtop - nie piszcie proszę o moją Alpinę ;-) To na razie mgliste zamierzenie sprzedaży a cena jest kompletnie nieokreślona. O ile pamiętam płaciłem za nią 5 czy 6 stów, całkiem sporo generalnie. Jeśli będę sprzedawał to pierwszy jest Soro bo jemu ją jako pierwszemu hipotetycznie zaproponowałem. :-) EOT.
Alpinestars x9, Breezer x2, Intense x2, Klein x3, Yeti x2, Cannondale, Specialized, GT, Rocky Mountain...
+ Checker Pig, Creme, Electra

#48
A no popatrz. Dużo mi rozjaśniłeś, dzięki :) Bo cały czas się wahałem i kombinowałem, także faktycznie spróbuję jakiś mostek 135-140mm sprawić chociaż do testów, ale mi też się właśnie wydaje, że powinno to zagrać, bo zwrotność ma bardzo fajną dzięki krótszej ramie, aczkolwiek tragedii nie ma ;)

#49
siedem3 pisze:jednopostowy offtop - nie piszcie proszę o moją Alpinę ;-) To na razie mgliste zamierzenie sprzedaży a cena jest kompletnie nieokreślona. O ile pamiętam płaciłem za nią 5 czy 6 stów, całkiem sporo generalnie. Jeśli będę sprzedawał to pierwszy jest Soro bo jemu ją jako pierwszemu hipotetycznie zaproponowałem. :-) EOT.
Ok, dzięki, ale będę robił wszystko żeby zostać przy Shaffie ;)

#51
A ja tylko dodam, że Almega Siedem3 to niestety ten rocznik,w którym nagminnie pękała ramy w okolicy główki. Później w tym miejscu damno wzmocnienie - tu niestety jeszcze go nie ma.

Szlauf mi się podoba strasznie. Pomo, że to nie do końca moje klimaty, to ten rowerek ma w sobie coś takiego, że się na jego widok gęba śmieje.
OLX: https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/OhVB/

Są: Bontrager Privateer ; Breezer Lighting ; Cannondale F900 ; Sunn Cross ; Viner Comp Line
Były: Puch ; Wheeler E1 Titanium ; DrJekyll i MrHyde ; FSR ; FSR2 ; Klein ; Puch2 ; Trek ; HKeK ; Endorfina ; Jose .

#55
Witam ponownie, tak racja, długo mi zeszło, ale się udało zakończyć pracę :-)

Poskładałem, kilka zmian jeszcze będzie bo purpurowe zaciski piast i siodełka przygotowane do niego, poszły do szosy i nie chcę ich stamtąd zabierać. Ewidentnie chciałbym go zobaczyć w zielonych Miśkach ! Jakby ktoś był tak dobry...to pamiętajcie o mnie ;)

Co do samego roweru, objechałem króciutko, lokalnie, na Mikołaja(kiedyś Skolioza opisywał trasę z Myślenic do Harbutowic i taka tam pętelka) ale wystarczyło by poczuć, że rower jest GENIALNY. Zwrotny, lekko się prowadzi. Taka konstrukcja roweru do dla mnie nowość, ale zdążyłem się zakochać. Kolejna nowość to krótki wózek tylnej przerzutki - kolejne pozytywne zaskoczenie - zmiana biegów szybka, lekka i przyjemna.

Zapraszam do galerii. Rower na zlot już gotowy ! :-D

https://plus.google.com/u/0/photos/1119 ... 3208250881
Załączniki
P5250129.JPG

a

#57
One question !

Gdzieś tak zajechał tą ramę :) Z tego co pamiętam to wisiała na allegro jak nowa :)
Przydałby się zacisk sztycy puprurka i może śruby przy blacie . Duży plusik za ładny rower!

#58
skolioza pisze: Nie chcę śmiecić wątku, ale purpurowy zacisk pod krzesło mam jakby coś ;-)
Przyrezerwuj Proszę na razie, najwyżej na zlocie się dogadamy. Tutaj raczej wsadzę tą purpurę, którą trzymam od początku bo mam komplecik. Mam również śruby blatów, ale na razie mi się ich nie chce z szosy przekręcać :p

Jeśli chodzi o ramę, to była pierwsza jazda tym rowerem od kupna na allegro - niestety jak przyszła stan nie był aż tak idealny jak gość to przedstawił, a jego "delikatny" odprysk lakieru na rurce podsiodłowej okazał się białą plamą na długości 10-12cm, którą widać na zdjęciach....Nie robiłem o to większej wojny bo i tak shandlowałem darmową przesyłkę, ale napisałem mu, żeby uważał z opisami na aukcjach i niefajnie się zachował.