Klein Rascal

#1
Klein Rascal chyba około 90 roku może ktoś wie dokładnie.Fajna baza do zrobienia fajnego retro mtb
Rame wypolerowałem i tak wygląda
Masz problem ze swoim rowerem. Serdecznie zapraszam Serwis rowerowy Łódź ul Zapolskiej 31
Załączniki
201304211443.jpg
201304211444.jpg

#3
mekp pisze:A na nim co zawiśnie...
tez jestem ciekawy
;-)
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#6
Ten segmentowy Struts jakoś mi śrenio leży. Ktoś wie jaki oryginalny był w Rascal bo w temacie słabo się orientuję. Chyba nie alu Klein?
Ewentualnie mag pod kolor ramy świetnie by zagrał.

XT 73x raczej bym obstawiał. M900 bardziej do Adroit/Attitude pasuje. Zresztą ten Rascal wygląda mi na starszy niż 92 ale ekspertem co do Kleinów nie jestem.

#7
Radziej pisze:Ten segmentowy Struts jakoś mi śrenio leży. Ktoś wie jaki oryginalny był w Rascal bo w temacie słabo się orientuję. Chyba nie alu Klein?
klein nie robił nic ze stali pod czym by się podpisał, ale brał stalowe widły od SPINNER'a
Obrazek

>>KLIKNIJ PO WIĘCEJ!!<<

#9
Dokładnie, Fat i Klein miał widły pod kolor dobierane, zastanawiam się tylko czy były one malowane przez RS czy raczej przez owe manufaktury. Zawsze można dać Himajerowi żeby maznął na czarno bądź różowo i będzie lepiej niż fabrycznie.
YvesMoi pisze: klein nie robił nic ze stali pod czym by się podpisał, ale brał stalowe widły od SPINNER'a
Wypadło mi to z głowy, chyba ten był na Spinnerze właśnie.

#10
YvesMoi pisze:
Radziej pisze:Ten segmentowy Struts jakoś mi śrenio leży. Ktoś wie jaki oryginalny był w Rascal bo w temacie słabo się orientuję. Chyba nie alu Klein?
klein nie robił nic ze stali pod czym by się podpisał, ale brał stalowe widły od SPINNER'a
Ten wideł też mi nie leżymusi być coś z alu albo amor ,osprzęt 73x sprawdzałem jest wkład pod xt
jak ktoś ma wideł na cal albo klamki 73x to na pm
Masz problem ze swoim rowerem. Serdecznie zapraszam Serwis rowerowy Łódź ul Zapolskiej 31

#11
skolioza pisze:były nawet takie różowiutkie magi, chyba właśnie dla Kleina malowane (albo dla fata?)
co do osprzętu - ja bym tu butikowe 732/5 wsadził, z thumbami oczywiście!
Różowe Mag-i były w Kleinach.

Ramka fajna ale wideł to chyba nie oryginalny co? Tutaj masz katalogi Klein-a : http://www.mtb-kataloge.de/html/klein.html
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900

#13
Jeśli rower ma być ortodoksyjnie spójny to trzeba wskazać, że w 1991r. jeszcze nie było Magów - bardziej RS1 by tu podszedł. Mag 20/30 to dopiero rok 1992. Inna sprawa, że akurat dla mnie jeden rok w tą czy w tamtą większego znaczenia nie robi.
OLX: https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/OhVB/

Są: Bontrager Privateer ; Breezer Lighting ; Cannondale F900 ; Sunn Cross ; Viner Comp Line
Były: Puch ; Wheeler E1 Titanium ; DrJekyll i MrHyde ; FSR ; FSR2 ; Klein ; Puch2 ; Trek ; HKeK ; Endorfina ; Jose .

#15
Spinner to w miarę ładny wideł jest moim zdaniem i łatwo go raczej znaleźć bo klepano ich sporo. Ale jakbyś włożył jakieś Tange typu unicrown (tylko nie big fork) czy Riczeja to i tak nikt by się z odległości nie połapał.

Tak na marginesie, widelec Strata od Kleina poszedł jakiś czas na Ebay za 2 kafle w dolarach, wariatów na tym świecie nie brakuje.

#16
Ohyda to to nie jest ale wydaje mi się że nie jest to oryginalny wideł od tej ramki. Chociaż ręki nie dam sobie uciąć bo nie jestem specjalnym znawcą tej marki. Może ten widelec wyszedł w jakiejś krótkiej serii... nie wiem.
Tutaj znalazłem ciekawe Rascale:
http://www.oldklein.com/vanha/Rascal.htm
Widelce mają zupełnie inne więc może lepiej zachować go na sztywniaku bo z tego co widać tak stały w katalogach.
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900

#17
W idelec ma kolor taki sam jak rama naklejki tange orginalne cholera wie czy nie od niego

Radziej może warto go wystawić na EBAY :roll: :mrgreen:
Masz problem ze swoim rowerem. Serdecznie zapraszam Serwis rowerowy Łódź ul Zapolskiej 31

#19
piotrex pisze:W idelec ma kolor taki sam jak rama naklejki tange orginalne cholera wie czy nie od niego

Radziej może warto go wystawić na EBAY :roll: :mrgreen:
Nie ma takiej możliwości. Raczej ktoś dostał samą ramę i dosztukował. Znaleźć czarny widelec do czarnego koloru żadna filozofia.

Gdybyś miał Adroit/Attitude i to z oryginalym widelcem to tak. Kolekcjonerzy Kleinów to dosyć specyficzny światek. Pewne malowania i określone roczniki osiągają zawrotne sumy, 91 Rascal - nie sądzę. 93 - tutaj pewnie wartość nieco wzrośnie.

Dobra baza na fajny klasyk ale kokosów ze sprzedaży ramy się nie spodziewaj. Zresztą, zbuduj na pełnym XT, sztywnym widelcu jak w orginale i będziesz miał więcej radochy niż miałbyś z tych paru żetonów w kieszeni.

Tutaj cynk na biznes dla Himajera, nawet malowanki są w cenie więc nic tylko szukać jakiś obdrapańców i malować.

#21
Tak sobie teraz przemyślałem, skoro ten Struts jest calowy to właściciele Fatów mogliby mieć z niego pożytek. Oryginalnie był montowany w Monsterze.

Ciekawostką jest że był zaprojektowany przez samego Chrisa Chance i masowo produkowany przez Tange jako m. in. tani zamiennink do Fatów.

Osobiście nie potrzebuję ale wystaw ten widelec na ebay international. Ja sprzedałem calowego Strutsa za 80 funtów przy czym to był "N.O.S." malowany przez Fat City w kolorze team lavender.

#26
Ostatnio mam mało czasu na moje rowery ale mam graty na koło tył
Masz problem ze swoim rowerem. Serdecznie zapraszam Serwis rowerowy Łódź ul Zapolskiej 31
Załączniki
201305021468.jpg
201305021471.jpg
201305031473.jpg

#30
fajny rower
tylko trzy male ale ;-)

siodelko .....jesli ma zostac to przynajmniej dziob w gore
rogi.....fatalne
widelec.... :?: :?: jesli nie original to moze wymalowac jakiegos maga :?: na czarno albo rozowo (pod tylny trojkat)
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie
cron