#92
Co do kół to pozostałbym przy 120, Są również pancerne i bardziej moim zdaniem tu pasują.
Tumby na 8 będą działać kiepsko. Czemu Xt Ci tu nie leżą? Moim zdaniem będą pasować i wszystko będzie pięknie działało. Kompletu formuli zazdraszczam, ale gdzie indziej pasowałby lepiej jak nie tu dlatego licytację odpuściłem :-)
Ratujmy retro od śmierci na śmietniku!
Cannondale: Delta V '92 ; F700 '94 ; F700 '95 ' F700 '01 ' Super V Raven '01 ; Jekyll '03. Trek 950 Singletrack '95 Diamondback Ascent '89. Forfiter '96 Giant XTC NRS Team '01 Marin B17 FRS in progress

#93
heh, ale jaki sens ma założenie 121 ceramic pod dyski?
chwilowo z braku laku tu będą, ale docelowo chciałbym jednak tą ceramikę wykorzystać bardziej zgodnie z przeznaczeniem

Za Formulę dziękuję - jak pisąłem w SB ostatnio nie przeglądam regularnie Allegro więc pewnie bym przeoczył...
Na razie muszę je przelać (tył ponoć jest zapowietrzony bądź pusty - tłoczki nie reagują na ruch klamki), dokupić klocki i mam nadzieję że będzie działać W razie W (tfu tfu) mam "na części" czarny działający na 100% hamulec, który był w tandemie - zacisk i klamka jest identyczna
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

#94
Tak ale D521 to też przecież obręczówka. Jak już to może D321 chociaż mi się te 121 widzą, a to ze to ceramic tym bardziej będzie to dobrze wyglądało bo nie będą błyszczały srebrynym po bokach. Jakby co to mam nówke sztuke koło przód na czarnym LX i 121 ceramic.

Ogólnie ja na ten rower widzę taki koncept: Napęd zostawic na lx tak jak prawidła sztuki mówią, ewentualnie ten blat middleburn ładnie wygląda. Piasty i hamulce formula, czerwona anoda pięknie zagra, kierownica czerwień owszem choć klamki nieco będą ginąć na tym tle. Obręcze 121 jak pisałem. Zaciski sztyc dwa czerwone by się spasowały, Fajnie byłoby dwie tarcze po lewej dorwać czerwone też. Siodła koniecznie dwa identyczne zółte lub czorne. XC700 na przedzie mi się podoba bardzo ale bałbym się o jego szczelność sławetną, szczególnie w tandemie, chyba że zapodałeś mu sprężyny (miałem siedemsetke kiedyś i to była makabra z wyciekami i traceniem ciśnienia mimo że była technicznie ok to nowe uszczelki starczały na miesiąc) Judyta choć brzydsza chyba lepiej by się sprawdziła. Fajnie byłoby też z Dh3 ale problem ten sam co z xc700.
Ratujmy retro od śmierci na śmietniku!
Cannondale: Delta V '92 ; F700 '94 ; F700 '95 ' F700 '01 ' Super V Raven '01 ; Jekyll '03. Trek 950 Singletrack '95 Diamondback Ascent '89. Forfiter '96 Giant XTC NRS Team '01 Marin B17 FRS in progress

#96
Żółta judyta będzie git. A obręcze moim zdaniem będą ładniesze w wersji ceramic, a czemu miałyby się zmarnować?? Klocka nie będą widziały a z mojego doświadczenia ceramika w nich na kamienie jakoś specjalnie wrażliwa nie jest natomiast wiciąż trący klocek i błoto szybko załatwiły u mnie sprawę w jakieś 60km

Skoro zółty wideł to i dwa zółte siodełka i wtedy tej czerwieni mniej bym dał ograniczając się do hamulców tylko a kierownice klasycznie czarne. Blat srebrny który był w oryginale Sztyce dwie czarne no i możę mostek jakiś zółty kore albo roox.
Ratujmy retro od śmierci na śmietniku!
Cannondale: Delta V '92 ; F700 '94 ; F700 '95 ' F700 '01 ' Super V Raven '01 ; Jekyll '03. Trek 950 Singletrack '95 Diamondback Ascent '89. Forfiter '96 Giant XTC NRS Team '01 Marin B17 FRS in progress

#97
przód nabiera kolorków - kiera Shoguna, klamki i mostek mają w sumie różne odcienie Trochę się obawiałem jak to będzie w kupie wyglądać ale jest IMO ok - powiedziałbym że wygląda lepiej niż jakby wszystko było jednolite czerwone (zlałoby się ze sobą jak Kosci napisał)
Teraz czekam na przewód ham. do tyłu i będę się doktoryzować w hydraulice (przód też muszę skrócić, ale to już wszystko na raz, teraz mam przynajmniej z przodu hamulec - klocki EBC)

Obrazek

Obrazek
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

#100
Co tam za pedryle masz założone? Jakie butów się do nich używa?
Rozglądam się za jakimiś pedrylami do Pig-a ale w głowie pustka i zero pomysłu.
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900

#102
tak jest Kalloy robiony dla Sintesi
na zmianę kiery nie ma szans - z tyłu będzie identyczna i to jest jej siła Predzej zmienię mostek na coś sztywniejszego (i wtedy nie czerwonego)

Judyta na razie ma standardowe sprężyny - po jeździe próbnej okaze się co one warte Ale Judy DH też była ustawiona na normalną twardość i działala jak trza, więc może wystarczy odpowiednie ustawienie regulatorów + nieco gęstszy olej

Pedały takie, które umożliwią jazdę każdemu (cierpią na tym korby niestety) tu je trochę widać
Obrazek
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

#108
Może z allegro od jasia. Ma tam po 50zł Selle Italia Expedia. Bardzo fajne i dla mnie wygodne siodełko.
Ratujmy retro od śmierci na śmietniku!
Cannondale: Delta V '92 ; F700 '94 ; F700 '95 ' F700 '01 ' Super V Raven '01 ; Jekyll '03. Trek 950 Singletrack '95 Diamondback Ascent '89. Forfiter '96 Giant XTC NRS Team '01 Marin B17 FRS in progress

#110
No tak czorne ale moim zdaniem czorne lepiej by leżało a napis żółty z czerwonym ma.
Ratujmy retro od śmierci na śmietniku!
Cannondale: Delta V '92 ; F700 '94 ; F700 '95 ' F700 '01 ' Super V Raven '01 ; Jekyll '03. Trek 950 Singletrack '95 Diamondback Ascent '89. Forfiter '96 Giant XTC NRS Team '01 Marin B17 FRS in progress

#111
skolioza pisze:tak jest Kalloy robiony dla Sintesi
na zmianę kiery nie ma szans - z tyłu będzie identyczna i to jest jej siła Predzej zmienię mostek na coś sztywniejszego (i wtedy nie czerwonego)

Judyta na razie ma standardowe sprężyny - po jeździe próbnej okaze się co one warte Ale Judy DH też była ustawiona na normalną twardość i działala jak trza, więc może wystarczy odpowiednie ustawienie regulatorów + nieco gęstszy olej

Pedały takie, które umożliwią jazdę każdemu (cierpią na tym korby niestety) tu je trochę widać
Obrazek
Ladnie wyszedl ten tandem, czerwien mu pomogla. Mam twarde sprezyny do Judy, gdybys potrzebowal. Zauwazylem na zdjeciu brazowy zacisk siodelka. Nie chcialbys sie go pozbyc, lub za cos wymienic?

#114
A myślałem gdzie te brzydkie rogi mogą pasować a tu proszę, jak stąd :mrgreen:
Ratujmy retro od śmierci na śmietniku!
Cannondale: Delta V '92 ; F700 '94 ; F700 '95 ' F700 '01 ' Super V Raven '01 ; Jekyll '03. Trek 950 Singletrack '95 Diamondback Ascent '89. Forfiter '96 Giant XTC NRS Team '01 Marin B17 FRS in progress

#116
Fajnie wygląda tylko czy podczas jazdy autobusem z pasażerem będą miały praktyczne zastosowanie? Czy to tylko ozdoba? Jakoś sobie nie mogę wyobrazić koordynacji ruchów :-)
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900
cron