Wheller 9800 20th MTB

#1
Witam Wszystkich w Nowym roku! Nie wiem Czy wiecie, ale kolarstwo górskie obchodzi 20-lecie. Po praz pierwszy Mistrzostwa Polski rozegrano w 1993 roku w Krynicy Górskiej. Z tej okazji złożyłem sobie specjalny rower na tą okazję.

Wheller 9800 na rurkach OPTIMA ELITE, podwójnie cieniowane
Koła- tutaj rochę zawieje świeżością: Mavic CrossMAX SL z oponami Hutchinson Python Tubeless
Korba CODA 701M
Pedały Shimano M737
Przerzutka przód, tył, klamkomanetki XTR M900

Rower nie jest jeszcze skończony.
Czeka na nowe hamulce (teraz TEKTRO), nowe siodło, no i.... nie wiem co zrobić z widelcem. Czy zostawić tak jak jest w oryginale czy wstawić SCOTT UNISHOX + stery XTR M900?
Załączniki
wheller9800.gif

#3
ten MISZ MASZ osprzetowo -rocznikowy to z okazji tych 20 lat ??? ;-)

ramka z widelcem..... PIEKNA ...reszta to rzecz dyskusyjana
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#4
zunifikuj troche osprzęt jeżeli możesz oczywiście, koła mnie jakoś nie rażą, ale ta korba pasuje tu jak świni siodło :-P tak czy siak czysto ładnie i schludnie 8-)

#7
Moim zdanie koła świetnie zgrywają się z korbą. Jak zlożyłem całość, nie pasuje mi na 100% kierownica SCOTT. W piwnicy czeka oryginalna kiera wheller i rogi Onza. Nie miałem na stanie lepszego zestawu kół, choć 2 opcją są kołą na piastach XTRM900 (brakuje mi tylnej piasty) i korba M900 (brakuje lewego ramienia). Zawsze można coś zmodyfikować ;-)
Załączniki
whellernaped.gif

#12
tak, przerobiłem ciąg przerzutki z dolnego na górny za pomocą krzywki. Nie wyszła jakoś rewelacyjnie, ale działa świetnie. Można ją dopracować, lub założyc dolne kółeczko. Wyżej kolega podał link do artykułu, w którym opisuje "tuning"
Załączniki
krzywka.gif

#13
DMR mech verter dość elegancko rozwiązuje problem, groszowe sprawy.

Obrazek



Tak się zastanawiam czy Magic Motorcycle jeszcze maczało palce w projekcie tej korby czy to już samodzielny patent Canona.

#16
Fernaś pisze:na 9800 jeździłem rok później ;)
Forty Bema zaliczone ? ;-)
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#17
Fernaś masz może jakieś foto swojego Wheelera 7800?
Jestem posiadaczem 7800 Comp Line ale za cholere nie wiem, który to rocznik.
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900

#18
Forty Bema zaliczałem w 92r
Skeevo ja swojego 7800 kupiłem w 1993 r ,zdjęcia jakieś mam ,ale musiałbym je zeskanować :-P Kolor miał taki wiśniowy z chromowanym widelcem ,osprzęt Deore ale juz nie pamiętam które.
Kirk

#19
http://forum.retromtb.pl/viewtopic.php?t=2479 to jest mój.
Kupiłem go na allegro więc co do konfiguracji fabrycznej nie mam pewności. Wydaje mi się że mój może być młodszy od Twojego.
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900