#36
wieśmaki jesteście :lol: totalne

zresztą ten temat to parodia retromtb tego roweru , w sumie niektórzy tego typu poziomu rowery wystawiają.........

raz sie ma kase , raz nie i tak jest w życiu.

Skolioza , nie wiem , klocki są cstopa dobre , będe w hurtowni te sobie zakupie jakieś świerze tektro albo cuś podobnego.

a co do korby ala wagant, to były takie staruchy na zwykły kwadrat i spokojnie można takie coś zamontować.

Koszyk wiklinowy na kierownice nie bardzo, obniży mi pozycje aerodynamiczną na podjazdach

pisalem wcześniej że rower inaczej sie prowadzi niż Kamikae, , jest " dłuższy i stabilniejszy ", co dalo sie odczuć właśnie na zjazdach po błocie i liściach mokrych...

cardamon
, chciałbyś mieć takie heble ..... widze że zadzrościsz , widze jak Ci gula lata na boki :-P
www.velotech.pl

#37
Piotr pisze: cardamon, chciałbyś mieć takie heble ..... widze że zadzrościsz , widze jak Ci gula lata na boki :-P
no ba, już otwierając Twój wątek za pierwszym razem prawie żyłka mi na skroni pękła wbrew 10-temu przykazaniu, wstyd mi za to, bije sie w pierś i w lustro patrzeć nie mogę :lol:

rower jako rower, fajnie, że podchodzisz z dystansem :-D

#38
dystansem...ba ....jade sobie dzisiaj przejechać, w końcu podeschlo będzie można przetestować hample przy większych prędkościach .

eee tam przecie widze ze to jeden z najlepszych projektów na forum ostatnio , longlife and ride.......przynajmniej jeździ a nie ozdabia drewutnie pod lasem , albo ciasny pokoik u mamusi w M3 :mrgreen:
www.velotech.pl

#44
Piotrze, możesz stworzyć dodatkowy wątek w dziale SZOSA/PRZEŁAJ - jeden rower w dwóch działach. Ma się rozumieć, w obu jako najlepszy :-)

Zupełnie poważnie, bez żartu, jestem wielkim fanem tego projektu, bardzo dużo humoru, dystansu i to co bardzo lubię - więcej jeżdżenia niż wycierania ściereczką :-)
Jak nie będę mógł zdecydować na które lśniące cacko zagłosować w konkursie na rower roku to rozważę uhonorowanie idei i dystansu swoim głosem ;-)
focker pisze:Mistrz merytorycznej dyskusji zaatakował po raz kolejny ;).
oplułem monitor ze śmiechu

#45
jacob pisze:Piotrze, możesz stworzyć dodatkowy wątek w dziale SZOSA/PRZEŁAJ - jeden rower w dwóch działach. Ma się rozumieć, w obu jako najlepszy :-)

Zupełnie poważnie, bez żartu, jestem wielkim fanem tego projektu, bardzo dużo humoru, dystansu i to co bardzo lubię - więcej jeżdżenia niż wycierania ściereczką :-)
Jak nie będę mógł zdecydować na które lśniące cacko zagłosować w konkursie na rower roku to rozważę uhonorowanie idei i dystansu swoim głosem ;-)
focker pisze:Mistrz merytorycznej dyskusji zaatakował po raz kolejny ;).
oplułem monitor ze śmiechu
mistrz dyskusji o.....sie odezwał
...z jednej strony Adamello,który walczy o kazdy gram,w częsciach z epoki,
z drugiej strony to coś (choć...... sadzę,że to celowe działanie Piotra;-)

rzeczywiście,z.... k.... smieszne,Ciebie to bawi?!!!!
śmietnik to nie retro!

#46
Wiadomo ze tak niskich lotów rower nie będzie interesujacy w żaden sposób dla "bryndzlatorów " i "kolekcjonerow".

Co nam to daje ??? ano szersze pole dla eksperymentowania z osprzętem , zastosowaniem itd, czyli Fun Bike Retro.

Pewny sposób myślenia zastosował niedawno np. Yves :mrgreen: dokrecając kolorki jak popadnie.

Czy nam sie już przejadło Retrowanie ?? mnie osobiscie już daawno, nie ma miejsca na składowiska , nie ma kasy na szukanie absurdalnie egzotycznych komponentów, nie ma czasu na jeżdżenie xxx rowerami !!!

Walka o gramy ??? mógłbym sie skusić o podobny projekt jak Adamello , mam bardzo lekką rame , widełki , i reszta sprzetu też by sie znalazła , tylko po co mi kolejny "wisielec " ??

a tak wogóle to wczoraj pośmigałem po lasku elegancko, rower ma bardzo sztywną rame, tylne widelki są u góry owalizowane, wogóle tyl czuć twardy na podjazdach .

Przód, no tutaj jest niski widelec , nie da sie zalożyć wyższego bo geo idzie sie rąbać , ale z racji tego iż chce poeksperymetować z wiekszymi kolami niski widelec musi być aby szczęki zalapały obręcz.

Właśnie sobie przypomniałem że mam praktycznie gotowe tylne koło na 7 s i przednie też jakieś sie znajdzie, oponki przelajowe retro też mam, tylko czy ja to uciągne pod gore w lesie ?? i jak z geometrią roweru po zmianie kól ?? ano sie okaże.

smolar, masz racje - celowe działanie . :lol: a co mam szukać xtr-ów i wydawać kase , na co , na błoto w lesie ?

P.S.

Tu są te wieszaczki, wg mni lepsze nizte z rurką

Obrazek
Obrazek
www.velotech.pl

#47
To ja mam pytanie odnośnie tych wieszaków, z tyłu masz tego na imbusa 5 a z przodu na 8kę i 10tkę. A więc z tyłu XT a z przodu coś niższej szarży. Od pewnego czasu się zastanawiam czy te wieszaki różnią się tylko śrubką i grubością linki czy również nakrętka na śrubkę jest inna?
Wiem - pytanie zboczeńca :mrgreen:

#48
eee wieszaczki sie rożniły, imbusem i materiałem i grubością , juz nie pamietam jak i co , ale śrubki se można przecież zmieniać, 15 lat temu dawałem nawet alu w przypływie zboczenia , ja wkłądam ręke do worka i wyciagnąłem co było
www.velotech.pl