Merlin Titanium

Witajcie kiedyś bardzo dawno temu już się przywitałem i od tego czasu moje zamiłowanie do retro mtb trwa nadal, chociaż na forum nie miałem okazji sie udzielać.Ostatnio kolega który również zbiera rowery i części w tym klimacie wysłał mi link do aukcji. Po zdjęciach coś mi mowiło że rama wykonana jest z tytanu choć sprzedawca twierdził że z alu miałem 60 km więc pojechałem obejrzeć cóż to takiego. Wynegocjowałem cenę na 400 zł i kupiłem rower. Po rozbiórce okazało się że jest firmy Merlin. W tym poście będę starał sie go przywrócić do stanu zbliżonego oryginałowi. Choć napewno nie odrazu bo wygląda na to że był cały na xtr a zostały tylko canti i przednia przerzutka.
Tak wyglądał po zakupie zdjecie z olx ogólnie kombinacje korba jakaś stalowa manetki alivio i inne cuda na kiju
Obrazek
Już po odkreceniu zbędnych komponentów
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam

Re: Merlin Titanium

Merlin to się raczej w tytanie specjalizował, jak tytan faktycznie tożeś nieźle ustrzelił.
PŁACĘ ZŁOTEM ;-) Tioga PsychoK SkinWall; Sztyca 26,4 91/92 Syncros, Roox, Suntour XCPro etc; Kierownice alu lekkie i markowe, czarna 91/92, srebrna 93/94; Mostek ahead czarny i srebrny ControlTech mocowanie kiery jedna śruba,11/8,110-120mm

Merlin robił tylko tytany, jest nabite na hakach jak byk.
Wykonanie ramy, głównie spawy piękne, druga taka firma jak Litespeed.
Zasadniczo za 4 stówy kupiłeś jeden hak tej ramy reszta gratis.
Jak już masz coś z XTRa to załaduj wszystko, będzie piękny klasyk.
Koła są paskudne, pasują tutaj lekkie na xtrach oczywiście.
Amor ? poszukaj specyfikacje ramy czy on może być, czy pasuje pod geometrie ramy.
Warto w ramę doinwestować, ceny takich rowerów ładnie zrobionych osiagają ceny dobrego auta.
www.velotech.pl

Byłem świadom że to tytan na zdjęciach widać było ze spawy są zupełnie inne od alu i ten złocisty kolor. Jedynie nie wiedziałem co to za firma sprzedawała go bardzo sympatyczna kobita i był to rower jej syna kupili go gdzieś używany i nie mieli pojęcia co to jest. Pani była bardzo zdziwiona że nawet nie chcę sie przejechać tylko sprawdzam czy rama nie pęknieta i czy koła proste. Koła są niby z jakiegoś prasowanego karbonu z tego co po nich widzę, są na maszynowych łożyskach i mi akurat się podobają choć nie znalazłem o nich żadnych informacji. Całej grupy xtr odrazu nie uzbieram jeśli wogole kiedyś mam za to całą grupę xt z lat 92-93 typu korba fc m730 wszystko zdemontowane z jednego roweru łacznie z kołami. Oraz nieco nowsze klamkomanetki też z xt ale juz 3x8 co by mi bardziej odpowiadało choć rower i tak nie bedzie jezdzony na codzień.
Pozdrawiam

DługiDżon pisze:
2019-06-12, 05:08
To jest strzał roku ;) XT będzie jak najbardziej ok, a powoli można z czasem zbierać XTR-a. Co tam jest nabazgrane na tych obręczach? Nie mogę rozczytać z foto? BTW, koła również i mi się podobają.
No raczej!!!
Czasem mi się nawet śni, że coś takiego wyrywam od laickiego sprzedawcy na jakimś bazarze za grosze, zwłaszcza że na nie nie uczęszczam..
Jakbyś się rozmyślił z ubieraia go, to daję 500zł ;p;p;p (joke)
Są: Cannon Raven V2000; Trek 9900 OCLV; Trek 990; Spec Stumpjumper M2, Cannondale F400 (killer); Klein Pulse; Focus Black Rider; Cannon MOTO CARBON :); Steppenwolf Tycoon; SBIKE; Cannon Super V1000.. i parę jeszcze gratów.