Kinetik Bike - Albatross

#1
28 treking? czy 29" na cienkich gumkach czy przełaj ?

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


W swojej karierze miałem chyba wszystkie typy rowerów , ale trekinga jeszcze nie, zwłaszcza takiego z agresywną geometrią.
Gdzieś kiedyś dawno temu nazwa tej firmy mi się obiła o uszy , i chyba w starych katalogach Bike Magazin była.
Rower stoi jak widać na Acera plus STX, czyli całkiem przyzwoicie, kaseta idealna na szosowanie . . ..
A co z niego wyjdzie to pewnie eksperymenty pokażą, najpierw go pomierzę, może będzie sprytniejszy od przełajki ?

Fotki po zakupie .
www.velotech.pl

#3
Patrząc na prześwity i pomierzyłem ze wejdzie spokojnie opona 1,95 w rozmiarze 29", 2.1 ma za mało miejsca.
Coś tam poregulowałem na szybko, krótka jazda, ma wygodną pozycje, można by tłuc km asfaltowo szutrowe.
Będe miał zagwozdke w co go przeobrazić.
www.velotech.pl

#4
Opony 1.95 stykną. Przy tym geo może skrócenie mostka coś pomoże? ... No i na kantach może być trochę ciężko, albo kosztownie :) (albo jedno i drugie) Zależy jak będziesz jeździł i jakie klocki. Ja bym tu założył magury hs33 przód i tył. Ostatnio mnie dopadła wichura ze srogim deszczem i tylne vbrake w porównaniu do przodu ma magurze hs33 nie miały polotu kompletnie. Na suchym stx rc vbrake hamuje elegancko, ale jak jest mokro to... a magura zawsze przyzwoicie.

#5
canti tutaj hamują wybornie, nie mam zastrzeżeń, mostek dla mnie jest nawet powiedzmy za krótki 120 mm, mam 125 ale jakoś wytrzymam.
Długość ramy jest idealna pod montaż baranka, dlugość bazowa jest taka sama jak w mojej przełajówce, a i suport jest zawieszony dobrze.
Tyle że zostawiam prostą kierownicę, będą tutaj klamkomanetki 3 x 7 Stx albo Deore Lx, canti zostają, koła będą, albo uda mi się je dobrze wycentrować , naciągnąć i posłużą albo felgi pójdą do zmiany.
Kaseta wylatuje, pójdzie tutaj 28 albo 32 max, na szutry w górach i okolicach wystarczy.
Jeśli bym koła zmienił to albo pójdą na dt 460 i tublesss, albo na AC18 .
Mam jeszcze inne koła fajne lekkie szosowe 17C, może takie wsadzę ? do jazdy na szosie oponki szosowe 25 albo 28 C, a na szutry 35 C.

Sprawdzałem dzisiaj, 2,1 29" są na styk, a 1,9 prawie się nie spotyka, nie będę na siłę kombinował, technicznie dam se rady w terenie.;
Miałem oponki z ładnymi bokami, retro Panaracery, na razie na takich się poturlam.
Mają kremowe błotniki . . . no jakby rame zrobił lakierem na nowo . . . . .

troche niewyraźne . . .
Obrazek
www.velotech.pl

#9
No tak, ale one mają większy bieżnik i są sporo większe, fakt że 40 mm to już spora oponka, musze pomyśleć , nawet do 29era sie nadają :-D

DługiDżon 180 cm , rama ma krótką geometrie, jak pisałem dł podchodzi pod przełajke, 53 cm , to chyba robili jako street rower

edit,
- zakupiłem jedną parę tychy opon, zobaczę jak spasują i czy ich stan nadaje się do jazdy.
www.velotech.pl

#13
Światełko w tunelu, koleś się zrehabilitował i znalazł 1 komplet opon i no się założyły.

Jak nie zaśpię to jutro 7 rano Lasek Wolski i gonię zajączka.

Bieżnik bardzo szybki, odczuwa się to od razu, rozmiar pasuje idealnie . . . a już chciałem założyć nowe koła i tublessy.

Obrazek
Obrazek
www.velotech.pl
cron