Suport

#1
Witam:) Czy ktoś wie jak odkręcić suport z plastikowymi miskami?Problem polega na tym że plastik się wgniata,wyrabia itd.Jak się do tego zabrać?Macie jakieś sprawdzone sposoby na plastikowe miski?Dziękuję!

#4
1. jak miska ma wpusty w dobrym stanie to przede wszystkim PRZYKRĘCIĆ KLUCZ do suportu przed odkręcaniem- wtedy nie ma prawa nic przeskakiwać, nie bedzie się też nic łamało bo obciążenia rozkładają się równo. Nalezy jedynie pamiętać aby przy wykręcaniu lewej miski w miare odkręcania luzować śrubę
Masz problem ze swoim staruszkiem?? Serdecznie zapraszam. www.bikeservice.com.pl
Profesjonalny serwis rowerów i amortyzatorów

#6
Ja mam recznie dorobiony klucz z wypustkami do tego typu wkladow, taki made in komorka and wiertarka :-D Wczesniej uzywalem 'skalpela hydraulicznego' i miski zawsze sie wykrecaly.

#9
Miski zdjęte a oto pakiet SKF THUN.Tylko zastanawia mnie jedna rzecz jakim cudem chodziła na nim korba FC-MT60 skoro wymaga ona ośki 122,5 a suport ma 118,8 tak wskazuje suwmiarka.Dziwne...
Załączniki
pakiet.jpg

klucz do supo

#11
szukam, takiego klucza
Obrazek


albo takiego z regulowanym rozstawem
Obrazek


do takich misek
Obrazek

Obrazek


macie jakieś pomysły jak to dokręcić/odkręcić ??
mam taki, ale słabo bo mało sztywny, nadaje się do ściągaczy do korb i zawleczek
Obrazek

#12
Miałem podobny problem ale kolega z forum Ryś Stepowy skonstruował klucz własnej produkcji z kawałka aluminium i nitów osadzonych wewnątrz o odpowiednim rozstawie i udało się.Jak miski suportu są mocno dokręcone i są z aluminium to musisz mieć kilka punktów zaczepienia nie tylko dwa bo te małe dziurki strasznie się wyrabiają...Ale te wyglądają na stalowe tak?

#16
Tak Ryś Stepowy,chłop jest prawdziwym magikiem.Zrobił ten klucz na szybko i udało się odkręcić nie pamiętam na ile cycków zrobił ale się udało.