#5
bikeservice pisze:płyn do mycia silników samochodowych.
Ogólnie super do wszystkiego. Polecam AKRA firmy K2. Tyle że rozpuszcza niektóre napisy na oponach jak komus zależy.

#8
Adamello pisze:No bo właśnie co firma to inny skład, słabsze-mocniejsze, żrące itp. Niektóre rozpuszczają nawet słabą anodę i powłoki galwanizowane więc trzeba sobie sprawdzić i wybrać ten odpowiedni.

A z tymi napisami to też różnie, jedne schodzą inne się trzymają.
oo.. będziesz wiedzieć Adamie, napisy z opon IRC należą do tych schodzących czy nie?

#10
K2 do mycia silników jest idealny do czyszczenia gratów, opon nie próbowałem.Tylko że też już chyba jest trzecia receptura tej firmy, kiedyś po czyszczeniu części się świeciły i były gotowe do sesji , teraz trzeba to spłukać wodą bo jest matowe i się klei.
To taki mój off top, co złego to nie ja.
Lodzermensch

#11
Skolioza mówił mi kiedyś, że opon nie da się wyczyścić jeżeli już się zabrudzą. Próbowałem i faktycznie, miał rację.
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900

#13
Skeevo pisze:Skolioza mówił mi kiedyś, że opon nie da się wyczyścić jeżeli już się zabrudzą. Próbowałem i faktycznie, miał rację.
ciekawe, bo kiedy mi sprzedawał usyfione skinwalle IRC piranie (i nie była to mała kwota jak na używane opony!) to napisał mi, że nie wie czy da się je umyć.

Mam nadzieję, że wtedy tego nie wiedział i dopiero później się tego dowiedział.

Jak to było Marcinie?

13.10.2012
Skolioza pisze: Hej
mostka nie mam, a czy opony da się wyczyścić - nie wiem nie próbowałem(...)

#14
Juz nie pamietam kiedy to bylo. Wiadomo, troche doczyscisz ale do stanu idealnego nie doprowadzisz a zakladam ze na takim nam wszystkim zalezy.
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900

#17
Lol jakie problemy:) Adamello dobrze mówi. Przejażdżka w czystym, najlepiej lekko stwardniałym śniegu wszystko domyje. A jak nie to do pralki:D Mój brat tak sobie w pralce czyści gripy od czasu do czasu:D

#20
Jak dotąd mam o Skoliozie bardzo dobre mniemanie i chciałbym aby takie pozostało. Ta sytuacja wydaje się jednak rzucać cień.
Oczywiście możliwe jest, że sformułowanie w rozmowie Skeevo-Skolioza miało zupełnie inny kontekst lub w ogóle Skolioza stwierdził, że nie da się wyczyścić Skinów później (po tym gdy mi je sprzedał).
Również, możliwe jest, że Skolioza napisał celowo nieprawdę.

Sam raczej wierzę w jedną z dwóch pierwszych wersji (inny kontekst lub inny czas).

W zupełności mi wystarczy jeśli skolioza napisze, np. że "to było wcześniej(sprzedaż)" lub "chodziło w rozmowie ze Skeevo o coś trochę innego".

Może powinienem był zacząć od PM ale sądziłem, że Skolioza po prostu napisze o co chodzi i Ok.

Ja nie oskarżam tylko pytam.
Ale jakby Corrado miał byś szefem komisji... no to mogło by być wesoło :-p

#23
jacob pisze:
Skeevo pisze:Skolioza mówił mi kiedyś, że opon nie da się wyczyścić jeżeli już się zabrudzą. Próbowałem i faktycznie, miał rację.
ciekawe, bo kiedy mi sprzedawał usyfione skinwalle IRC piranie (i nie była to mała kwota jak na używane opony!) to napisał mi, że nie wie czy da się je umyć.

Mam nadzieję, że wtedy tego nie wiedział i dopiero później się tego dowiedział.

Jak to było Marcinie?

13.10.2012
Skolioza pisze: Hej
mostka nie mam, a czy opony da się wyczyścić - nie wiem nie próbowałem(...)
Jacob, jeśli kupujesz używanego ciucha i pytasz czy da się go doprać to możesz uzyskać 2 odpowiedzi: nie da się bo jest urypany olejem smarem etc, lub być może się da jeśli nie są to zabrudzenia tego kalibru
Tu sytuacja była podobna - jeśli opony są zaniedbane zapaprane syfem od klocków, wiekowym szlamem z ulicy pomieszanym ze smarem do łańcucha etc to doczyścić się ich nie da - o tym pisalem do Skeeva Jeśli opony są zakurzone bo przez 3 lata leżały nieużywane to uważam że szanse na doczyszczenie są (kurz a nie agresywny brud z chemią, opona nie pracuje w syfie a więc on sie nie utrwala tylko zostaje na zewnątrz) -ale tego nie wiem na pewno bo nie próbowałem
Mam nadzieję że teraz wszystko jasne
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

#24
Myślę że i tak powinieneś Marcinie złożyć rezygnację z pełnionej funkcji.
Rzuciło to cień na Twoją uczciwość i ja już będę bardzo ostrożny kupując u Ciebie :mrgreen:
Lodzermensch

#26
skolioza pisze:
jacob pisze:
Skeevo pisze:Skolioza mówił mi kiedyś, że opon nie da się wyczyścić jeżeli już się zabrudzą. Próbowałem i faktycznie, miał rację.
ciekawe, bo kiedy mi sprzedawał usyfione skinwalle IRC piranie (i nie była to mała kwota jak na używane opony!) to napisał mi, że nie wie czy da się je umyć.

Mam nadzieję, że wtedy tego nie wiedział i dopiero później się tego dowiedział.

Jak to było Marcinie?

13.10.2012
Skolioza pisze: Hej
mostka nie mam, a czy opony da się wyczyścić - nie wiem nie próbowałem(...)
Jacob, jeśli kupujesz używanego ciucha i pytasz czy da się go doprać to możesz uzyskać 2 odpowiedzi: nie da się bo jest urypany olejem smarem etc, lub być może się da jeśli nie są to zabrudzenia tego kalibru
Tu sytuacja była podobna - jeśli opony są zaniedbane zapaprane syfem od klocków, wiekowym szlamem z ulicy pomieszanym ze smarem do łańcucha etc to doczyścić się ich nie da - o tym pisalem do Skeeva Jeśli opony są zakurzone bo przez 3 lata leżały nieużywane to uważam że szanse na doczyszczenie są (kurz a nie agresywny brud z chemią, opona nie pracuje w syfie a więc on sie nie utrwala tylko zostaje na zewnątrz) -ale tego nie wiem na pewno bo nie próbowałem
Mam nadzieję że teraz wszystko jasne
dzięki :-)

#27
skolioza pisze:Tu sytuacja była podobna - jeśli opony są zaniedbane zapaprane syfem od klocków, wiekowym szlamem z ulicy pomieszanym ze smarem do łańcucha etc to doczyścić się ich nie da - o tym pisalem do Skeeva
Dla rozwiania tej politycznej sprawy, potwierdzam słowa Ojca Dyrektora. Kończcie flaszkę i do domu! :-)
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900